Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#316 » pon 22. čer 2020, 18:15

Osobne nemam, ale podla roznych for, Redditu apod su rovnako dobre ak nie lepsie ako 55 gr (v rychlom stupani urcite lepsie).
Neprehlupis.

Co sa matric tyka, chces prebijat na progresivnom lise alebo jednooperaku/turrete? Na progresiv odporucam Dillon, ak chces aj skracovat tak Dillon trim die so skracovackou RT-1500 (ale chystam vlastne, lacnejsie a rovnako dobre riesenie). Inak Redding a na mierne rozhrdlenie pre podavac nabojnic/strely bez boattail Lyman M die.



noob
Příspěvky: 3

Příspěvek#317 » pon 22. čer 2020, 18:47

Bude to jednooperační lis, děkuji za radu.
Chci to pro samonabíjecí AR, twist 1:7.

Ještě se optám, co matrice Lyman? Kamarád je na pistolové přebíjení a chválí si je.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#318 » pon 22. čer 2020, 21:01

RCBS Small base kalibrační a usazovací taky RCBS. V kombinaci s Lee prachovací a krimpovací. Funguje :thumbup:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#319 » pon 22. čer 2020, 21:02

Lyman robi dobre veci, ale skor zozenies a za lepsiu cenu ine. Ono vsetky matrice su kvalitne, neda sa povedat ze Lee su smejd. Na pistol ich pouzivam (no, v sucastnosti mam na hlave Dillona osadenu vsehochut) ale na .45 mam len Lee. Na pusku som s Lee rezignoval, aj ked nie uplne – 1. pozicia Lee Universal decapping, 4. pozicia Dillon Trim die, 5. pozicia Lyman M die. Na prebijacej hlave pre .223 to je 1. prazdna, 2. Dillon prachovacia, 3. DAA bulllet feeder die, 4. pozicia Redding usadzovacka, 5. Lee factory crimp.

na jednooperak neprehlupis ani s Lee. RCBS ma lepsiu kvalitu, ak nemas bushingy tak ma v cene aj cervikom zaistene matice. A zas taky cenovy rozdiel voci Lee to nie je…



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#320 » pon 22. čer 2020, 21:18

Pokud nechceš extra utrácet tak z těch levnějších se dají použít hornady matrice https://www.brownells.cz/223-REMINGTON- ... -749005139

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#321 » úte 23. čer 2020, 08:15

Tomak píše:RCBS Small base kalibrační a usazovací taky RCBS. V kombinaci s Lee prachovací a krimpovací. Funguje :thumbup:

A funguje? Já si kdysi koupil sadu Lee a jelikož mám V-AR, tak jsem rychle přišel na to, že do supertěsné komory V-AR to s Lee nepůjde. Dokoupil jsem RCBS small base matrici; lepší, ale problémy pokračovaly. Přišel jsem na to, že shellholder Lee je tlustší než RCBS a při použití formátovací matrice RCBS s shellholderem Lee nábojnice nezaleze do formátovací matrice dostatečně hluboko. Odšmirgloval jsem pár desetinek z Lee shellholderu, aby nábojnice mohla zalézt do matrice hlouběji a pak už OK.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#322 » úte 23. čer 2020, 10:56

Jj souhlasím s nutností lehce liznout Lee shell holder, pak no problem ani s Lee matricema.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#323 » úte 23. čer 2020, 10:58

Jo, tie problemy s tesnou komorou V-AR a Lee matricami tu uz boli preberane.

Osobne mam voci small base matriciam averz kedze nadmerne namahaju nabojnice, ktorych zivotnost je potom o dost mensia. A nie sme zrovna v USA kde sa valaju po zemi v rovnakom mnozstve ako 9 mm. A ak valaju, tak su to ocelove berdanove Barnauly.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#324 » úte 23. čer 2020, 11:23

pedro! - funguje, nic nebylo nutno brousit. Kámošovo Varka to střílí bez problémů, moje DD taktéž.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#325 » úte 23. čer 2020, 22:53

Což ono to střílí, to ano, ale chudák vytahovač. Zkusil jsi náboj nabít a pak vyhodit natahovací pákou? Mnohdy byla potřeba opravdu hodně velká síla. Nebo pan Vosátka velikost komory přehodnitil :).

U ostatních zbraní jsem o těchto problémech neslyšel.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#326 » stř 24. čer 2020, 08:54

Ohledně Varek toho moc netuším...dal jsem jich pár kámošovi, ať to zkusí vystřelit a fungovalo to. Šlo to i v Norku a nějaký DPMS. Myslím, že to někdo střílel i z Luva. Mám kalibr a tím proženu všechny nábojnice a pak i hotový náboj. Ten je od Lymana, tak bych mu věřil. Možná jsem měl kliku, že jsem nemusel nic brousit, ale o tom problému vím a byl jsem na broušení připraven. Otázka je, jestli je problém skutečně problémem, nebo má hromadu lidí jen špatně nastavený lis...případně může taky pokulhávat přesnost výroby jednotlivých komponentů a já mohl mít na ony komponenty štěstí...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#327 » stř 24. čer 2020, 11:25

Kamos so zle nastavenou formatovacou matricou prebijal 9 mm roky, aj inym. Proste mu ta Leeckova na Dillon nesla dokrutit az na dotyk so shell plate. Zaujimave ze to zrali vsetky pistole, od Glockov cez CZ az po GP. Az nedavno sa vyskytol problem u Glock 17 5g ze to proste na viacerych nabojoch neslo. Tak som prisiel k nemu a len som ziral :)

Nedivil by som sa, keby kopa ludi skratka nebola schopna dat aj .223 Lee matricu na dotyk so shell plate (typicky na Dillone) a potom im to proste do komory neleze… Pritom staci zakrutit maticu zo spodu hlavy a je po probleme.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#328 » čtv 25. čer 2020, 10:38

Však ta Lee matrice na .223 taky většinou nefunguje těm,kteří si to neumí pořádně nastavit. Na nějakou mezírku naprázdno se vykašlete,ta matrice se šteluje s nábojnicí uvnitř a tam-dle jejich návodu k tomu přiloženému to absolutně vůbec nesedí,někdy je třeba ji dotáhnout o hodně více než o nějakou půlotáčku apod. a to je naprázdno rozhodně naprosto bez mezírky spíš ještě nějakou točku přes doraz. Ty tzv. supertěsné komory apod. nejsou nic jiného než málo sražené ramena na nábojnici a to je způsobeno právě tím,že tam někdo nechvává furt tu mezírku naprázdno bez zatížení (s nábojnicí)
Doporučuju prostě jednoduše zašroubovávat matrici až do té doby než vejde sformátovaná nábojnice bezpečně do komory-ideálně si k tomu pořídit lyman kalibr na nábojnice a dle něho si seřídit formátování.

Já sbírám na střelnicích kdejaký rozšlapaný aušus do .223 vystřelený z kdovíčeho,ale tak nafouknutou nábojnici v zadní polovině jejího těla,aby speciálně kvůli tomuto nevešla do komory jsem ještě nikdy nezažil.......vždy,když nevejde a někomu se to seká,je to málo sraženými rameny,čili špatně nastavenou matricí.

Něco jiného je ta výška shell holderu,sice jsem to taky nikdy neviděl,ale dovedu si tak nějak představit,že má někdo v sadě zamíchaný shellholder,který tam nepatří bo to nějaký hispánec na páteční noční popletl a musí se to ubrousit,to ano nebo ideálně si zjistit číslo toho,co tam patří a sehnat si ho



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#329 » pát 26. čer 2020, 06:52

Na tie ramena bacha, to nie je ze to od brucha nastavim aby to do komory spadlo. Chce to zmerat headspace komory z nabojnice vystreleneho fabrickeho naboja (napr. pomocou Hornady Headspace comparator) a nastavit formatovaciu matricu na cca 0,004" mensi headspace!

Inak si koledujete o seriozny pruser!



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#330 » pát 26. čer 2020, 09:46

Ta matrice te zase nepusti az tak,aby byl naboj nejak nebezpecne kratky. Mam vyzkouseno,ze pri brutalnim dotazeni matrice hodne pres dotyk to srazi ramena vzdy jen tak,aby byl naboj v minimalnim rozmeru lyman kalibru na nabojnice,pokud tedy samozrejme nekdo predtim nebrousil shellholder nebo neutocil kus matrice na soustruhu apod.
Mnohem vice lidi miva problem spis s tim,ze naboj nedovre zavornik,nebo dovre,ale na krev- v obou pripadech to pak nejde vyhodit ven charging handlem a musi mlatit pazbou o stul,aby to vypadlo. Toto vidam obzvlast casto.
Samozrejme ideal je si ty ramena srazit presne na svou komoru,ale taky bohate postaci zustat v min-max rozmerech kalibru na nabojnice,naprosto bez rizika

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů