Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#346 » úte 15. zář 2020, 09:01

Ad ten ropztyl měření. Jaká jsou to hradla? Nezaokrouhlují to ně nějaké kroky měření? Třeba když mají pomalý čítač a nezměří tak malé rozdíly v rychlosti.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#347 » úte 15. zář 2020, 12:44

Jsou to laciné chiny a je pravda,že u pomalejších pistolových ráží ty hodnoty byly "rozmanitější".....to tak bývá,že když je to pomalé,tak to zaokrouhluje??



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#348 » úte 15. zář 2020, 13:38

Tak měří to čas. Pokud srovnáváš 300m/s a bude to mít kroky po 5 m/s, tak to při 900 m/s bude mít kroky 15 m/s. A to se nebavíme o případné chybě náběžné hrany (spouštěcího impuslu). Tj. jak rychlé je vlastně čtení na vstupu procesoru, než rozjede a zastaví ten čítač.
Ale chybu měření takto neodhadnu. (bez znalosti obvodu).



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#349 » úte 15. zář 2020, 23:03

Toto je zcela mimo mě,ale chápu to tak nějak. Je dost možné,že soudruh osadil shitové součástky,koneckonců stálo to pár šupů,aby příp. průstřel tolik nebolel :lol:
Jsou to tyto hradla:
https://www.zwillunken.de/china-chrony- ... anleitung/

akorát moje jsou z alíka,postrádají vyhodnocení průměrné hodnoty co 5 měření-musím počítat ručně,ale zas mají paměť až 50 měření

Co jsem pochopil z různých stránek ze světa,tak to lidi docela chválí a ani já v podstatě tomu nemám co vytknout,měřilo to každý výstřel,nevynechávalo to a fungovalo to i na rozhraní slunka a stínu.......zatímco Caldwelly a Chrony,co jsem měl možnost kdysi v průběhu let si přes ně střelit vynechávaly docela dost výstřelů a byly mnohem háklivější na slunce
Pamatuju si,že u té mojí laborace cca 1-2 roky zpět naměřily Caldwelly něco kolem 876 m/s ale s úplně jinou šarží prachu a jinou směsí nábojnic......což není daleko od nynějšího měření s čínou,takže tomu bych možná i nějak věřil.
Spíš by mě mrzelo,pokud to skutečně zaokrouhluje hodnoty v nějakých větších mezích,z toho bych neodhadl moje chyby v přebíjení



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#350 » stř 30. zář 2020, 19:53

ahoj, ma niekto skusenost s prachom 073,5 alebo 073,6 v 223?



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#351 » stř 30. zář 2020, 20:14

Zdravim - mel bych dotaz: je mozne nejak odhadnout o kolik presneji (jestli se to vubec da nejak odvodit) lze prebijet proti lepsimu match strelivu? rekneme napriklad SB HPBT vs prebijene strely stejne vahy? Dekuju moc za radu - a prosim o shovivavost - nerozumim prebijeni vubec - ptam se proto zda do prebijeni jit protoze me zajima primarne konzistence streliva ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#352 » stř 30. zář 2020, 21:00

Co se přesného střeliva týče, tak pokud se to dělá precizně za použití kvalitních komponent vyhovující dané zbrani a účelu, předčí jakékoliv tovární terčové náboje. O kolik - na to není odpověď, protože každá hlaveň je jiná tím pádem i výsledky budou jiné . Nicméně tvoje otázka je vlastně ve všech ohledech spatně položena, a pokud nebudeš mít alespoň základní znalosti problematiky přebíjení nelze Ti uspokojivě odpovědět, tak abys to chápal. Přebíjení je daleko komplexnější a je nutná souhra použitých komponent (nábojnice, prach, zápalka, střela a samotný proces přebití) než jen váha střely kterou zmiňuješ.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#353 » stř 30. zář 2020, 21:13

Rozumim ze nerozumim - i tak dekuji - dostuduji :)

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#354 » čtv 1. říj 2020, 07:57

zarozak píše:Konečně jsem se dostal k vlastnímu měření bo došly hradla a tak jsem měřil,až jsem z toho málem zčernal,ještě teď když zavřu oči,vidím svítící hodnoty :lol:

Sestava náboje: Nábojnice SB 5,56x45 vojenská jednou vystřelená,jeden rok výroby,rozváženo do dvou váhových kategorií dle nejbližší váhy k dané kategorii,zkráceno,odhraněno vč. záp. lůžka,vyčištěno ultrazvukem, střela GGG 55grs nerozvážená,prach D073.4 23,8grs každá navážka navážena zvlášť,zápalka SB SR, OAL 57mm, neškrceno

Flinta AR lauf 16"

Naměřeno toto(m/s):

863,0
873,4
873,4
873,4
873.4
863,0
873,4
863,0
884,1
873,4

průměr 871,35 m/s

Otázka zní,proč se tam střídají napřeskáčku pořád ty samé hodnoty a nejsou i jiné? Může to být nerozváženýma střelama nebo že v dané váhové kategorii se vyskytuje ještě několik váhových rozdílů v řádech desetin grainu? A pak je výsledek ovlivněn tím,který náboj zrovna přijde napřeskáčku do komory?

Nebo je tento rychlostní rozdíl normální a nemá cenu se s tím srát? Výsledek na rozptylu je cca 1 MOA na 100m jako doposud.

Stačí mít hradla cca 2,5m před laufem nebo musí být nutně dál?


Díval jsem se na alíkovi a číňan píše že to měří až do rychlosti 3000m/sec a s tolerancí 0.5%.
Tedy při předpokládané rychlostí 900m/sec je to cca +-4.5m/sec, tedy celkově by to teoreticky nemělo kecat o víc jak 9m/sec

Jenže to píše číňan.

Jinak tady mají podobné výsledky.
https://www.youtube.com/watch?v=zsOsVt2AwV4



janw
Příspěvky: 7

Příspěvek#355 » pát 2. říj 2020, 13:49

Co se týče prachu D073.5, tak já dávám 25 gr pod střelu Hornady 55 gr. OAL 56,4mm, SB SR, a z 18" jsem měřil jen 3 rány (vzdálenost hradel 3 m) a ty byly: 911, 904, 915 ms/



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#356 » ned 4. říj 2020, 22:21

Máte někdo zkušenost s přebíjením pro pušku s komorou 223 wylde? Koupil jsem si sadu matric LEE s celoformátem no a ono je s tím docela problém, Nábojnici do matrice zatlačím s mírným odporem, ale už ji nevytáhnu - utrhne se ten rantl vespod. Nábojnice mažu fest, tím to nebude. Problém bude v tom, že ta wylde komora je nejspíš trochu volnější a tím pádem jsou nábojnice o nějakou desetinku víc nafouklý.
No a teď co s tím? Jsou nějaký matrice, který budou pro tenhle případ vhodnější.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#357 » pon 5. říj 2020, 03:35

Nic.. Mažeš nevhodně nebo blbě.. Zformátovat jde kde co. A ano prebijim i po komoře 223 wylde s Lee matricí



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#358 » pon 5. říj 2020, 13:17

Ako bolo napisane, mazes blbo. Menej je viac. Pouzivaj mix lanolinu s izopropyl alkoholom v pomere 1:10 (lanolin v nadobe daj predtym do horuceho vodneho roztoku nech sa roztopi)

Staci parkrat streknut do sacku vhodit par stoviek nabojnic, dobre potriast, streknut zas parkrat, pretriast a hotovo.

Ak to mazes nejakym motorovym olejom alebo analnym lubrikantom tak sa necuduj… :mrgreen:



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#359 » pon 5. říj 2020, 15:46

No mažu právě mazadlem přímo určeným pro nábojnice - Lyman quick slick case lube. Používám to už leta na různý ráže a úplně v pohodě, proto mi přijde divný, že tady by to bylo špatným mazáním. Měl jsem kdysi podobnej problém u 7,5x55 a tam mi pomohla matrice od reddingu přímo určená pro volnější komoru K31. Tak jsem myslel, jestli třeba někdo nedělá malinko "volnější" matrice pro tenhle případ.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#360 » pon 5. říj 2020, 16:15

Malinko volnější matrice pro samonabijecku je cesta k průseru (zasekne se ti náboj v komoře) :roll: Kolik z nás musí napsat, že to je špatným mazánim? Já díky špatnému mazání už vytloukal v začátcích nejednu nábojnici z matrice. Samo nechceš li poslouchat neposlouchej a proslapej si vlastní cestu.. ;)
PS: ty u 223 nevyrabis náboje pro konkrétní komoru ale takové co se mají vejít do jakékoliv 223 komory a nenarušit samonabijeci cyklus. To je dost rozdíl od požadavku na náboj do opakovačky. 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů