Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#361 » pon 5. říj 2020, 18:28

No právě mi jde o to najít tu správnou cestu nejsnáz, proto jsem sem taky napsal. Jen mi prostě přišlo divný, že mazání, který praktikuju pro dalších 5 ráží mi normálně funguje a pro 223 ne. Zkusím tedy tu směs lanolinu a isopropanolu. Prozatím děkuji za postřehy



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#362 » pon 5. říj 2020, 18:47

Isopropanol? To je co? :)

Izopropylalkohol, pouzivany roky rokuce napr na cistenie elektroniky ci objektivov.

Proste na nejake patlanie nabojnicu po nabojnici sa vykasli, roky takto mazeme nabojnice po tisickach. Ked potrebujes spracovat tisice za par hodin, progresivne metody pri prebijani ta naucia ako nezabijat kopu casu neefektivnymi starymi rieseniami



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#363 » pon 5. říj 2020, 18:55

Isopropanol je to samý co isopropylalkohol :) Jinak já přebíjím množství vždy tak okolo 100 ks, takže to není žádná objemovka. Mažu vždy v igelitovým pytli

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#364 » úte 6. říj 2020, 03:46

frantisekkozisek píše:Jen mi prostě přišlo divný, že mazání, který praktikuju pro dalších 5 ráží mi normálně funguje a pro 223 ne. Zkusím tedy tu směs lanolinu a isopropanolu. Prozatím děkuji za postřehy


Protože 223 má malý průměr(vysokotlaké nábojnice s defacto stejnou tloušťkou stěn jako 308) a oproti "větším" rážím je tak o hodně tužší a klade snad největší odpor na páce lisu při formátování.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#365 » úte 6. říj 2020, 06:34

To je zaujimavy poznatok, doteraz som z puskovych prebijal len .223 tak som toto nevedel. S lanolin mixom pritom ide formatovanie .223 rovnako lahko ako 9 mm, takze pripadne .308 apod by mohlo ist este lahsie. Dik za objasnenie.

Este k tomu „vytrhavaniu“ zo shell holdera (na jednooperaku/turrete) – odporucam zistit, ci aj to nie je problem. Pri Leeckovej okometrickej vyrobe by som sa nedivil, poznam ludi co zmenili shell holder za RCBS ci Redding prave kvoli tomu, ako na Lee tie tolerancie lietaju.
Je to par supov, takze kupit iny snad nikomu kapsu neutrhne.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#366 » ned 11. říj 2020, 14:05

Tak musím uznat, že to bylo fakt mazání. K matricím jsem dostal zkušební pytlíček mazadla LEE, tak jsem ho zkusil a bylo to opravdu jak kalibrovat devítky. Jinak lanolin mám už objednanej v lékárně, takže mazání bude snad vyřešeno.

Teď bych se chtěl ještě zeptat jestli máte někdo zkušenost s prachem vectan SP10? Měl by být pro 223, ale moc informací o něm nemůžu najít. Střely mám koupeny hornady 55 grainů. Chtěl jsem jít do lovexu 73.4, ale zrovna v okolí není nikde k mání



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#367 » pon 12. říj 2020, 10:19

Machead: Kdyby jen přechod z shellholeru LEE na RCBS (Redding, etc.). Já kvůli tomu přešel rovnou z celého Loadmastera na 650tku, abych na tom mohl sekat ty 223 bez trhání rantlu... :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#368 » pon 12. říj 2020, 10:57

frantisekkozisek píše:Tak musím uznat, že to bylo fakt mazání. K matricím jsem dostal zkušební pytlíček mazadla LEE, tak jsem ho zkusil a bylo to opravdu jak kalibrovat devítky. Jinak lanolin mám už objednanej v lékárně, takže mazání bude snad vyřešeno.


I told You! :twisted:



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#369 » pon 12. říj 2020, 21:47

frantisekkozisek píše:Tak musím uznat, že to bylo fakt mazání. K matricím jsem dostal zkušební pytlíček mazadla LEE, tak jsem ho zkusil a bylo to opravdu jak kalibrovat devítky. Jinak lanolin mám už objednanej v lékárně, takže mazání bude snad vyřešeno.

Teď bych se chtěl ještě zeptat jestli máte někdo zkušenost s prachem vectan SP10? Měl by být pro 223, ale moc informací o něm nemůžu najít. Střely mám koupeny hornady 55 grainů. Chtěl jsem jít do lovexu 73.4, ale zrovna v okolí není nikde k mání

a preco nie 73.5?



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#370 » úte 13. říj 2020, 12:55

Stejnej případ jako 73.4, není



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#371 » úte 13. říj 2020, 20:10

Mam VECTAN SP7, SP10 bude asi pomalsi, skusit to mozes.
S SP7 sa mi ale nepodarilo vyladit navazky, kazdopadne mam vela vela vela D073.4 s ktorou mam odladene Frontiery takze neriesim.

To „vojak sa stara, vojak ma“ poznate? Treba sa zasobit kym je, nie kym nie je. A nekupovat to po 1 baleni, ale „do klubu“ :mrgreen:



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#372 » stř 14. říj 2020, 18:35

Destructor píše:
zarozak píše:Konečně jsem se dostal k vlastnímu měření bo došly hradla a tak jsem měřil,až jsem z toho málem zčernal,ještě teď když zavřu oči,vidím svítící hodnoty :lol:

Sestava náboje: Nábojnice SB 5,56x45 vojenská jednou vystřelená,jeden rok výroby,rozváženo do dvou váhových kategorií dle nejbližší váhy k dané kategorii,zkráceno,odhraněno vč. záp. lůžka,vyčištěno ultrazvukem, střela GGG 55grs nerozvážená,prach D073.4 23,8grs každá navážka navážena zvlášť,zápalka SB SR, OAL 57mm, neškrceno

Flinta AR lauf 16"

Naměřeno toto(m/s):

863,0
873,4
873,4
873,4
873.4
863,0
873,4
863,0
884,1
873,4

průměr 871,35 m/s

Otázka zní,proč se tam střídají napřeskáčku pořád ty samé hodnoty a nejsou i jiné? Může to být nerozváženýma střelama nebo že v dané váhové kategorii se vyskytuje ještě několik váhových rozdílů v řádech desetin grainu? A pak je výsledek ovlivněn tím,který náboj zrovna přijde napřeskáčku do komory?

Nebo je tento rychlostní rozdíl normální a nemá cenu se s tím srát? Výsledek na rozptylu je cca 1 MOA na 100m jako doposud.

Stačí mít hradla cca 2,5m před laufem nebo musí být nutně dál?


Díval jsem se na alíkovi a číňan píše že to měří až do rychlosti 3000m/sec a s tolerancí 0.5%.
Tedy při předpokládané rychlostí 900m/sec je to cca +-4.5m/sec, tedy celkově by to teoreticky nemělo kecat o víc jak 9m/sec

Jenže to píše číňan.

Jinak tady mají podobné výsledky.
https://www.youtube.com/watch?v=zsOsVt2AwV4


To jsem už posledně nakonec vyřešil, stačilo jen dát hradla dál od laufu cca 3 metry, čili už na světlo boží mimo temnotu stavu a hodit na ně shora jen kus kartonu jako stínítko a fičely jedna radost



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#373 » stř 14. říj 2020, 19:23

Machead: No právě vectan to má takový chaotický, SP10 je rychlejší jak SP7



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#374 » čtv 15. říj 2020, 06:12

No, otazka je ci to potom bude v normalnej hlavni obtahovat, mozno kratka hlaven s pistol dlzkou odberu plynov, teoreticky este karabinovy. Treba skusit.

Alebo priplatit a ist do RS, ked Lovex momentalne nie je (zrejme vozia na export ako besni, v USA je teraz bieda).



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#375 » čtv 15. říj 2020, 09:25

No podle lovex manuálu, je ten vectan SP10 srovnatelnej se 73.5. Podle quick loadu vychází SP10 o malinko rychlejší.
Jinak zkusil jsem jen ze zvědavosti udělat 10 nábojů s S053 (asi 20 grainů) a fungovalo to, jen ten průběh přebití byl takovej zpomalenej. Ale jak říkám, byl to jen pokus s komponentama co jsem měl doma, pokračovat v tom nechci

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů