Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#226 » úte 26. lis 2019, 03:51

Sided: Aby mi seděly rychlosti s tím,co jsem naměřil při posledním měření s 55grs GGG střelami,musím zvýšit hodnotu heat potential až na 3960 u prachu D 073.4 ,pak mi to vzhledem k navážce sedělo. Rychlost byla při navážce 23,5 grs,OAL 57mm a laufu 16" 870m/s průměr. To byla ale jiná šarže prachu,ta nynější mi přijde zdechlejší a taky přesnost je horší,rychlostně to bude zas něco jiného, ale to je hádání z koule a jen o pocitu
Jinak tyto Hornady jsem ještě neměřil,nemám stále svoje hradla



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#227 » pát 29. lis 2019, 17:53

S hornady 55 grn jsem měl s Varkou na 100m 0,75 MOA.
Je to indivualni, sypal jsem spíš při horní hranici. D73. 4.
Mimochodem u všech svých arek jsem provedl brakein hlavně a pečlivě cistil.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#228 » úte 17. pro 2019, 18:16

Tak hornady 68grs otestovány,byly udělány navážky od 22,5 až po 24 grs po 0,5grs D073.4 a všecko to stálo za hovno,i ten nejlepší rozptyl byl cca 2x větší než 55 grs.Takže tyto střely tomu s tímto prachem nešmakují,možná jiný prach,ale kupovat extra pixlu kvůli tomu nebudu. Jako další chci zkusit sierry 69grs,ty z toho v továrním provedení lítaly slušně,tak uvidím jak s lovexem D073.4 8-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#229 » úte 17. pro 2019, 20:56

Nuz pod taketo luxusne strely pouzivat Lovex to je ako ku steaku zo svieckovice zrat stary chleba.

Chce to riadny prach, Lovex sypem pod IPSC kropicky!

A i tak sa mi to nezda. Niekde robis chybu bratm, nie je mozne aby ti nic neslo dobre.

Frontier – bez namahy 1 MOA. Hornady 55 gr. – ani som sa neobtazoval prestavovat prachovac a matrice, 1 MOA hned s tym co davam pod Frontier – Lovex D073.4, 24,5 gr., nabojnice vsehochut.

Hornady 68 gr. BTHP – s lovexom pri 23.2 gr. a 57,15 mm OAL bez skrtenia na 1.5 MOA (je to dost rychly prach pod taketo strely). Zatial som ostatne neskusal ale s Vectanom SP7 a Vihtavuori N140 verim, ze to bude fajn.

Pusky ziaden zazrak – Sig M400 s ATC Gold spustou a Daniel Defense s Velocity Trigger.

Proste nech robim co robim, vzdy sa pri rebrikovych navazkach trafim s 1-2 navazkami do prijatelnej presnosti. Pritom prebijam na Dillone XL 650, s nabojnicami sa neparam, proste to nasypem do podavaca (jedno aka nabojnica, proste zmes), ani neskracujem (pri toleranciach komor AR-15 netreba) len si strazim headspace. Po naformatovani vsetkeho vo velkom (par tisic na posedenie) prebijam.

Mas tie nabojnice riadne odgrotene a zrazene hrany ak nepouzivas Lyman M matricu?

Neviem co cakas, ale 1-2 MOA je na AR-15 maximalne v pohode. Proste z hovno farmarskej pusky s hovno prachom a hovno Lee vybavou bic neupleties. Uz sa ale opakujem…

Skratka ak idu sracky dnu, pojdu sracky von. Inak to byt nemoze.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#230 » stř 18. pro 2019, 23:58

"Hornady 68 gr. BTHP – s lovexom pri 23.2 gr. a 57,15 mm OAL bez skrtenia na 1.5 MOA (je to dost rychly prach pod taketo strely). Zatial som ostatne neskusal ale s Vectanom SP7 a Vihtavuori N140 verim, ze to bude fajn."

U mě je to s 68grs kolem 2 MOA++ při jakékoliv navážce. 55 grs mi momentálně chodí kolem 1,5MOA při 23,8 D073.4 níž zatím stabilně a opakovatelně ani za kokot.......jasně,někdy to udělá grupu SubMOA,ale to není stabilně opakovatelný výsledek.
Lee umí udělat dobrý náboj,tam bych problém neviděl.Možná někdo někde dostal od Lee nějaký nefunkční shit,ale já na to nedám dopustit,funguje skvěle a přesně u všech ráží,které dělám,pravda něco se muselo trochu dovychytat,žádné drama.

Nábojnice mám zkrácené,odgrotěné,vyprané v ultrazvuku,rozvážené dle vah,tam problém taky nevidím,leda možná v nekonzistentním předpětí krčků,ale nové jednou vystřelené nábojnice mi nechodily ani zdaleka tak pěkně,jak ty ojeté. Jakmile ale začnu škrtit,je to totálně v kopru a rozptyl je vždy o MOA horší při jakékoliv síle škrcení

Ty máš ale stoupání 1/7 ne? Výsledek se kterým bych byl spokojený by byl asi to,co máš ty standartem. Flinta na to si myslím má,jen je něco špatně jinde,střílí se to ze stolice,takže já ne :D

"nie je mozne aby ti nic neslo dobre"
Něco mi dobře šlo.......tovární SB 69grs,stabilně MOA a subMOA,nikdy ne hůř,ale za ty prachy co to stojí se budu raději srát dál :lol:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#231 » čtv 19. pro 2019, 06:14

Tak 2 MOA resp. 1.5 MOA s tym prachom a puskou je uplne v pohode.

Ako som povedal, viac necakaj ked nemas spickovu a drahu hlaven a spickovu a drahu spust a nesypes riadny a drahy prach.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#232 » ned 22. pro 2019, 12:01

Asi jsem přišel na to,co by to mohlo způsobovat. Je to kombinace pár faktorů. Při posledním testu jsem prubnul několikkrát použité nábojnice PMC bez příměsi jiných značek ve váhové skupině, jen pouze tohoto výrobce a hlavně jsem zkoušel jaký bude rozdíl s dvojnožkou a bez ní. S dvojnožkou jsem vždy dosáhnul o něco horšího výsledku i přes free float předpažbí a taky při použití nábojnic 556x45 SB i přesto, že byly zkrácené stejně, všechny pouze jeden rok výroby a ještě rozvážené podle váhy, vykazují značně nekonzistentní rozptyl. Objemy jsem u nábojnic nikdy neměřil, ale domnívám se, že tam bude zakopaný pes a i přes skoro stejnou váhu, budou rozdílné objemy.
Na fotce jde hezky vidět, co ta dvojnožka udělá. Bez dvojnožky jsem to střílel jen ze slaměného pytle s pažbou podepřenou boxem na náboje. A šlo to opakovaně i lehce subMOA, takže tu pušku bych nehanil. Když se nakrmí přebitým nadstandartním výběrem levných komponent, tak i relativně nejspíš umí. Otázkou zůstává,kde teď vezmu tak 1000ks jednou vystřelených PMC :lol:
23,8grs D073.4,nabojnice PMC,OAL 57.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#233 » ned 22. pro 2019, 16:42

Muj nazor je takovy, ze rozvazovani nabojnic do skupin je jen placebo a dobry pocit, ze jsi pro prebiti naboje udelal maximum. Driv jsem to delal taky, ted vubec. Ani u .308 W to uz nedelam. Je to naprosto zbytecne. Vzdycky jsem pouzival nabojnice jen od jednoho vyrobce, nikdy ne smesku. Pouzivam Lapua, GGG, Geco, U .308 jeste Sako.
Zaklad pro dosazeni co nejkvalitnejsiho naboje je priprava nabojnice. Vyhledej si na konkurencnim foru co o tom napsal neboztik Shiva. Doslova napsal, ze dobre zahloubene zapalkove luzko a zatravka udela vic, nez +- 0,1 gr odchylka v navazce.
Odchylku ve vaze nabojnic zpusobuje material. Ten muze byt rozdilny co do sarze, tak mistem, kde prebyva. Muzes koupit drahe fungl nove nabojnice Lapua z jedne serie a zjistis, ze z 250ti kusu udelas 1 skupinu po 40ti a druhou skupinu po 60ti nabojnicich a zbytek je takovy mix ruzne tezkych nabojnic, ze bys udelal dalsich 15 skupin po maximalne 10ti nabojnicich. Vlastni zkusenost. Takze pak prebijes ty vytridene dve skupiny, i ten mix a zjistis, ze tam neni zadny rozdil, jestli strilis rozvazene skupiny, nebo mix ruznych vah.
Ona je totiz otazka, kde ten material, co dela ten vahovy rozdil prebyva, nebo chybi.
Priklad.
Zacnes zahlubovat zapalkove luzka a u nekterych nabojnic bere freza sponu jak krava, u nekterych jen decentne srovna povrch a u nekterych se freza materialu vubec nedotkne. To same se deje, kdyz nabojnice zkracujes. A kdybys soustruzil krcky, tak tam taky. Jedine misto, kde uberes material u vsech nabojnic stejne je pri zahlubovani zatravek, ale musis to delat nastrojem Redding, ktery je vyrobeny tak, ze doraz pro hloubku zahloubeni se opre o dno nabojnice a tim jsou vsechny zatravky stejne hluboko zahloubene. A az tyhle ukony vsechny udelas a myslis si, ze uz musi byt nabojnice materialove sjednoceny a teprve je rozvazis do skupin, tak zjistis, ze nektere jdou do shellholderu volne, nektere tak akorat a nektere ztuha, protoze hloubka a sirka drazky pro drapek vytahovace je rozdilna. A jsi zase vis kde?
Kazdy ma jiny ritual pripravy nabojnic. Popisu Ti ten svuj u .223 Rem.
1. Nabojnice odzapalkuji v uni odzapalkovaci matrici Lee.
2. Vyperu na mokro v rotacce s nerezovymi piny.
3. Ususim.
4. Namazu lanolinem a celoformat v matrici Forster.
5. Zkratim nabojnice.
6. Odhrotim vnitrni a venkovni hranu krcku po zkraceni.
7. Vycistim vnitrni stenu krcku (aku vrtacka, mosazny kartacek .25)
8. Zahloubim zapalkove luzka.
9. Zahloubim zatravky.
10. Znovu prozenu nabojnice pres celoformat (nemazu) a usadim zapalky (zapalkuji v lisu)
11. Naprachuji.
12. Usadim strely v matrici Forster.
Stejny zpusob delam i u novych nabojnic pred prvnim prebitim, jen vynecham body 1. 2. 3.
Je to drbacka a chybi mi tam zihani krcku, ktere bych zaradil jeste pred prani nabojnic. Zihacku si budu teprve stavet.
Klidne pouzivej nabojnice od ruznych vyrobcu jen je nemixuj. Hlavne je dobre opracuj. Rozvazovani do skupin bych vynechal.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#234 » ned 22. pro 2019, 17:31

Díky moc za rady k věci :!:
Asi budu za úplného blbce,ale co je to zahloubení zátravek a k čemu je to dobré? Přiznám se,že o tomto jsem neměl páru a nikdy jsem to neudělal.

Jinak,když na to tak hledím,tak jsem si myslel,že moje postupy jsou už tak zbytečně pracné a dělám spoustu kravin navíc, ale to cos napsal.....uff :shock:

Můj postup asi o dost primitivnější je tento:

1)Předpírka vystřílených nábojnic v teplé jarové vodě, usušení
2) Celoformát lanolinem mazaných nábojnice s vypíchnutím zápalky v jednom
3)Zakrácení nábojnic na stejnou délku matricí lee deluxe trim+akučka, která zároveň i odgrotí vnitřek a vnějšek krčku(provádím cca co 5 přebití)
4)Vyfrézování krimpu zápalky a zároveň úprava lůžka frézkou hornady ve stojanovce,nábojnice držím v ruce.......přiznám se,odfrézování krimpu není u všech očividně stejné, jde mi jen o bezproblémové nalisování zápalky a jaks napsal, dna jsou různá. Toto provádím jen jednou
5)Vyprání v ultrazvuku(jar+citronka)+usušení
6) Rozvážení dle vah a výrobců, vždy přebíjím jen danou várku, nemíchám to
6)lisování zápalek,prachování,usazování kulí.....223 neškrtím vůbec,škrcení se mi neosvědčilo



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#235 » ned 22. pro 2019, 17:47

Zahloubeni zatravky je udelani trychtyre na zatravce zevnitr nabojnice pro lepsi zasleh/zapaleni prachove navazky. Nektere nabojnice to uz maji z vyroby. Ale vetsinou u vetsich razi jako treba .338LM.
Pises, ze zkracujes tou matrici a nastrojem od Lee. Jsou opravdu vsechny stejne dlouhe??? Co ja vim, tak u tohoto systemu se musi dodrzet to, aby jako doraz pro nastroj slouzil shellholder, nikoliv dno nabojnice!!! Shellholder nesmi mit v sobe otvor na propadavani vypichnutych zapalek, jehla voditka projde skrz zatravku a opre se o shellholder. Tim je dana stejna delka zkraceni nabojnic. Kdyby jako doraz slouzilo dno nabojnice, tak je riziko, ze kazda nabojnice bude jinak zkracena, protoze vyska, sila dna nabojnic jsou ruzna.
Mozna mam na mysli jiny system, nez mas Ty.



PB65
Příspěvky: 11

Příspěvek#236 » pon 23. pro 2019, 13:48

zarozak: SZ



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#237 » úte 24. pro 2019, 06:46

Mas to dobre, neviem co este laborujes :)

Ja na IPSC kropenie mam postup, ktory funguje a je setsakra rychly.

1. Operiem namokro a ususim. Nepreberam nabojnice, je to vsehochut a mix vyrobcov aj typov .223 ci 5.56
2. Namazem lanolinom, hodim tak 500 nabojnic do sacku, streknem lanolin, premiesam
3. Formatujem na Dillon Xl 650 s Redding matricou. Tak 2000 ks/hodinu
4. Ked potrebujem strelivo, nasypem do podavaca uz naformatene nabojnice a len mackam za paku, podavac striel sa uz postara o zvysok. Spravim Tak 500 ks za hodinu.

Neskracujem, necistim zapalkove lozka, neodhrocujem krcok. Rozsirujem krcok matricou Lyman M die aby strela z podavaca pekne zapadla.

Vysledok so strelou Frontier za par supov - 1 az 1.5 MOA. Mne to staci, na mierenku by som volil iny postup a samozrejme inu pusku ako AR-15.



rssc
Příspěvky: 3

Příspěvek#238 » pon 13. dub 2020, 13:01

Zdravím Vás, tak s toho všeho co jsem se tu dočetl bych i já zatím spíš jen teoretik s přebíjením do své Colt M16A1 s hlavní 20" a stoupáním 1:12" nemusel snad až tak moc bojovat. Úplné tele technické nejsem. Koupil sem O lis od LEE 3dílné matrice .223 stejné značky a pár dalších výše zmiňovaných nutných "drobností" váhu, prachovač, quick trim na zkrácení, mazání nabojnic od LYMANu o lanolinu sem se dozvěděl až tu, bohužel. Na začištění fréza zápalkového lůžka nábojnice LEE(asi zbytečná věc, fréza od HORNADY+vrtačka by byla ideální) a to je asi tak všechno. Praní mám mokré. Moje představa je max do 200 přebitých kusů nábojů/měsíc takže žádná velkovýroba. Jde spíš o to vyzkoušet přebíjení a dostat se na MŮJ funkční náboj pro zábavnou střelbu bez opor 'z ruky' atd na max 50m na redukovaného zeleného na otevřené mířidla sem tam 100m střelba. Žádné super výsledky nečekám. Už se sypačkama od SB se docela daří. Nábojnice SB mám, koupil sem zápalky SB SR, střely SB 55gr. prach zde používaný D073.4, myslím že bych mohl tedy začít. Uvažoval jsem ještě o samostatné vypichovací matrici že bych pral bez zápalek.
Mohl bych tedy začít při hlavni 20" na 23,5 gr,OAL 57mm jde mi v prvé řadě o startovací hodnoty abych něco nezdupal hned na startu psalo se zde o hlavních trochu kratších 14-16".
Pokud bude mít někdo chuť mi něco napsat, jakkoli poradit budud jen rád. Jinak to prosím berte jen jako začátek jednoho nadšence ve věci přebíjení. ;)
Všem diky.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#239 » úte 14. dub 2020, 17:45

Máš to všechno správně vč. té start navážky,mě se osvědčilo nejvíc 23,8gr ve všech délkách laufů,co jsem to zkoušel zatím od 7,5 do 18" všude tato navážka jela nejlíp vč. střelby na 300m menší gong. Ale nemusíš se stydět jít v test. navážkách klidně do 24,5gr,nad to taky jde, ale ty šarže D073,4 jsou každá originál, některá může být živější, ale rozhodně žádný "trhač pazourů" apod. ten prach odpustí hodně chyb a tlakově má hodně velké rezervy.

Jinak si taky pořiď nějakou frézku na odhranění krčků nábojnic po zkracování, protože ty odhraňovací plíšky na quick trim deluxe mi nevydržely ani 2000 nábojů a začalo to zanechávat docela otřepy....musel jsem to pak všechno přejíždět znova růčo. Osobně uvažuju o nějaké jiné,pohodlnější,rychlejší a hlavně spolehlivější zkracovačce,asi něco do té stojanovky.



rssc
Příspěvky: 3

Příspěvek#240 » čtv 16. dub 2020, 09:00

To zarozak
Dik za potvrzeni mojí vize. Těm plechům taky moc času nedávám ale byla to pro začátek tak nějak přijatelná investice. Celkově sem nekupoval top tovar. Nemám jasno jestli na prvních sériích nábojů s jiným navaženim škrtit nebo ne a jestli tak jak moc, kolik dělat nábojů v serii co s délkou, držet jednu pro všechny navažky. To asi napoví a odpoví až první test. Bylo tu popsáno dost případů jedni škrtí jiní ne. Mam docela obavy že stejně na 50m moc rozdílů nebude nebo se pletu? Měřit rychlosti mužů aspoň něco...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů