Prebijeni brokovych nábojů bez použití továrních nástrojů a lisu



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#46 » čtv 4. čer 2015, 10:14

To by měl říct janpolasek jak to zavírá. Předpokládal jsem to kvůli tomu že mění košík. Mimo to otvírání hvezdy je zdlouhave tak většina náboje uřízne



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#47 » čtv 4. čer 2015, 11:03

Asi máš pravdu že zakružoval, nějak jsem přehlédl, že použil náboj SB skeet 24 super a ty mají objemné a vysoké toulce, na uzavření do hvězdy by to nevyšlo.
Jen pro zajímavost, na střelnici jsem našel oranžovou nábojnici s nápisem SaB Trap 24, broky 2,4 mm a ta měla ve srovnání s jinými trapkami velmi nízký toulec, obrázek je z internetu, ale stejný toulec měla i ta nalezená.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#48 » čtv 4. čer 2015, 11:10

Jo ty znám. Mám je vytridene a prebijim do nich černý prach. Tam je nízký toulec výhoda. Pouziva se do nich jiný prach. Srovnaval jsem si to



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#49 » čtv 4. čer 2015, 11:42

Co tak pozoruju tak většina cizích výrobců pouziva nízké toulce a košíky s rovným dnem s zebry do hvezdy takže sedí rovnou na prachu



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#50 » čtv 4. čer 2015, 21:32

Ano mám tam zakroužení, do původního košíku by se slug nevešel. Navíc náboje SB mají uvnitř košíku takové žebra, což je pro slug problém. teď jsem koupil krabičku nábojů MIrage T2, a ty mají košík vevnitř pěkně rovný, a cena stejná jak SB



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#51 » úte 11. srp 2015, 09:17

Podle popisu McFlyho jsem zkusil vyrobit pár slugových nábojů s 24 g slugem odlitým do kleští LEE, ale nějak mi to nefunguje správně. Možných příčin je několik, ale za tu hlavní považuji to, že ve svém okolí jsem nesehnal náboje NSI ani GB a tak jsem použil RC2 s 24 g broků.
Po vyříznutí hvězdy a roztažení ústí nábojnice šel slug do košíku velmi lehce a ani po několikahodinovém "uležení" se ústí nestáhlo natolik aby slug v košíku držel. Při nijak silném poklepu nábojem o ruku se v košíku pohyboval po dráze asi 5 mm, zastavil se až o zahnuté ústí nábojnice. Je možné, že RC má košíky z tenšího plastu, tím pak vyjde větší průměr díry a slug v něm tak dobře nedrží.
Pak jsem zkoušel náboje RC2 rozebrat, broky nahradit slugem a znovu uzavřít do hvězdy, čímž jsem zamezil pohybu slugu. Na radu lada1516 jsem dokonce povytáhl košíky a roztrhal spoje mezi jednotlivými lístky (ačkoli se domnívám, že při celkem snadném pohybu slugu v košíku to nebylo nutné).
Není mi ale jasné, proč oboje náboje střílely podstatně níž než jiné kompletně přebité náboje a také než tovární slugy. Na 25 m byly zásahy na mezinárodním pistoláku okolo trojkového kruhu v 6 hodin. Slug sice klade při průchodu hlavní menší odpor než hromadná střela (uvažoval jsem i o tom, že by to chtělo trošku „přisypat“, problém je kolik, když nevím jaký je to prach), ale i slugy kompletně přebité podle tabulek pro hromadnou střelu mi létají podstatně výš. Je možné že košík, který těsní jen svojí zádí, ale má menší tření mezi přední částí a hlavní, vyvine o tolik menší tlak, že se to tak moc projeví na dráze střely? Poradí někdo?



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#52 » úte 11. srp 2015, 11:06

Ja myslim ze je to normální. Snížil jsi tlak resp. vyvin tlaku v nabojnici. Mc fly urcite nemyslel tenhle navod na presne strileni ale spis neco cim na dvacet metru polozis popra nebo udelas do papiru jednu diru. I soustrel se s tim da udelat. Uvedom si jak maly odpor ten ohyb klade. Prozeň to pres hradla a uvidis. Zvlast z kratke hlavne



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#53 » úte 11. srp 2015, 12:36

Jeste bych dodal ze kosik jako takovy klade jen maly odpor. Chova se spise jako expanzni strela tz. ze potrebuje tlak aby tesnil. I zapalka bez prachu ti vzene košík se slugem do pulky hlavne. Takze bych zaprve zkusil těžší slug protoze překročení tlaku tady nehrozi. Za druhe slug vypodlozit napr. filcovym koleckem, papirem, pilinama apod. Pokud se volne pohybuje v košíku je to nanic.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#54 » úte 11. srp 2015, 21:07

Možná máš pravdu, ale nevysvětluje to všechno o čem jsem psal. Když jsem viděl že slug v košíku cestuje, přestal jsem hvězdy vyřezávat, místo toho jsem náboje otvíral. Po výměně broků za slug jsem nábojnice zase uzavřel do hvězdy, takže jediné co se změnilo bylo to, že obvod košíku byl v místě kde je slug méně přitisknutý k nábojnici a pak k hlavni, vše ostatní bylo beze změn.
Mimo to jsem změřil tloušťky stěn košíků a toto měření potvrdilo mé podezření. Košík náboje RC2 má tloušťku stěny 0,84 mm, S&B má (měřeno mimo žebra a pásky u konce) 0,9 mm a košíky, které jsou dodávány spolu s podkaliberními slugy Ares mají tloušťku stěny dokonce 1 mm. No a protože tloušťka stěny je v průměru košíku 2x, dělá rozdíl na průměru mezi nejtenčím a nejtlustším košíkem 0,32 mm, což si myslím, že není nijak málo.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#55 » úte 11. srp 2015, 21:59

Vis co zkus otevrit tu hvězdu na podlozeni slugu kašli, zavri hvězdu zpatky a kulatinou ji protlac směrem ke slugu aby si zajistil slug na dně košíku. Tohle zavreni bude pripominat hluboke zakrouzeni. Pokud tam mas vůli kolem 5mm melo by to vyjit. Vyvin rany se o něco zlepší



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#56 » stř 12. srp 2015, 09:09

Slug jsem nepodkládal a při uzavření do hvězdy je přitlačený ke dnu košíku.
S vyříznutou hvězdou mu ten posun umožnila jeho přibližně kulovitá přední část, směrem ven cestoval potud, než se jeho „vodicí část“ opřela o zahnutí nábojnice, slug vypadá podle obrázku.

Ale mám nápad jak by se mi mohlo podařit s tím vysoupostelit, jen je potřeba to vyzkoušet. Mám nějaké košíky S&B na 32 g broků, spodní část mohu vyplnit podložkami vysekanými ze zbytku koberce (tím pozbudou žebra nepříjemné vlastnosti roztahovat košík), slug dám až na tyto podložky a uzavřu do hvězdy. Tyto košíky jsou kratší než košíky jiných výrobců, budu tedy muset použít nábojnice S&B s vysokými toulci a nějaký rychlejší prach, chci zkusit Vectan AS, ten by odhadem mohl vyplnit toulec. Jsem zvědavý jak to bude fungovat, připravit to mohu už dnes, ale jen bůh a manželka ví, kdy se dostanu na střelnici abych to vyzkoušel.
Jako další krok pak zkusím sehnat náboje, které doporučoval McFly.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#57 » stř 12. srp 2015, 09:42

Zkus a uvidis. Jen to straci tu prvotni jednoduchost



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#58 » čtv 20. srp 2015, 17:54

zkuste náboje Clever Mirage T2 24g, slug přesně pasuje do košíku a dobře v něm drží. přesnost je sice o kousek horší než tovární slugy, ale ne nijak zásadně. v pumpovací brokovnici Uzkon TR-X mně to chodí dobře



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#59 » čtv 20. srp 2015, 19:59

janpolasek: Náboje Clever Mirage T2 24 g neznám, nikdy jsem je neviděl, ale zkusím se v krámě zeptat.
Zajímalo by mě, z jak dlouhé hlavně to střílíš a zda Ti také Clever Mirage T2 24 g se slugem létají níž než tovární nebo klasicky přebité slugy. Mám jen 14" hlaveň, takže mnoho zázraků nemohu čekat, ale i z té mi tovární i komplet přebité slugy chodí výš a to dokonce i s podstatně těžšími střelami.

V jednom krámě jsem narazil na GB Trap 24 g, tak jsem zkusil napasovat 24 g slugy od LEE do nich, ale mám dvě zprávy: ta dobrá je, že v náboji GB je 17 grs prachu (v RC2 je 18,3 grs), mohu tedy doufat, že bude hořet rychleji a popožene slug o něco výš. Ta špatná je, že lístky košíku jsou ještě tenčí než u RC2, pouze 0,8 mm, takže slug je v košíku ještě o něco víc volný. Náboje jsem otevřel a po výměně broků za slugy znovu uzavřel do hvězdy. Na střelnici jsem ještě nebyl, jak budou létat zatím nevím.
Nakonec mám ještě jednu možnost – vykašlat se na výkonné, pravděpodobně lovecké laborace a mířidla přizpůsobit těmto nábojům, mám jen troch obavu, že 50 m bude se 14" hlavní pro takový náboj příliš daleko.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#60 » čtv 20. srp 2015, 21:25

Taky musim rict ze naboje co doporucuje janpolasek neznam. Takze tahle rada asi moc lidem nepomuze. Řeší se tu sice slugy a většina používá ty od lee protoze jsou to nejdostupnejsi kokily ale žádný balistický zázrak to neni. Pokud chci strilet do 50m pouziju kouli. Je to absolutne blbuvzdorne. Koule do dvanactky vazi plus minus 27g takze je pouzitelna do kazdeho naboje a nemusi se ani resit žebra v kosicku nebo jestli je volnejsi. Staci ji na neco usadit a lita to stejně. Pokud si s tim jo vyhraju, zavalcuju koule, podsypu je v kosiku pilinama, skrobem nebo krupici a pevně uzavřu tak na 25m v pohode vystrilim devitkove kolecko na pistolaku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host