Prebijeni brokovych nábojů bez použití továrních nástrojů a lisu



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#271 » pon 10. čer 2019, 11:02

Název “flinta” nepochází z němčiny, nýbrž z angličtiny, “flint” je anglicky pazourek, který se používal jako křesací kámen a název se tak přenesl i na pušku – křesadlovku. A nic bych nedal za to, že k tomu došlo v době, kdy se ještě nerozlišovalo mezi “brokovnicí” a “kulovnicí”, do předovky s hladkou hlavní se nabíjela kule nebo sekané olovo podle toho, na co chtěl střelec střílet.
Že máš na flintě vyraženo “Magnum”, značí pouze to, že má komoru 12x76, jsou však některé “levnější” brokny, které tuto komoru sice mají, ale nemají “Vyšší tlakovou zkoušku”, tzn., že jsou zkoušeny pouze na tlak nábojů 12x70. Jak vypadá značka pro vyšší tlakovou zkoušku zjistíš na str. 9 tohoto vlákna, raději se podívej, zda tam tuto značku máš. Jestli se jedná o výrobek některého nečlenského státu CIP, může tam být značka pro vyšší zkoušku státu který brokovnici dováží (nebo sám vyrábí) a ta může být jiná než ta naše, pak bys musel hledat ve všech zkušebních značkách CIP. Je sice pravděpodobné, že vyšší zkoušku máš, ale jistota je lepší než pravděpodobnost.



Milan-x
Příspěvky: 20

Příspěvek#272 » sob 29. čer 2019, 07:05

audis: Zda větší nebo menší navážka se tu bez dalších informací nedozvíš, ať to necháš uzrát jak dlouho chceš. Jak už tu někdo psal výše, záleží na dalších okolnostech jako je například typ prachu. Přesto se ti pokusím odpovědět na tvé otázky.

a)- Pokud je použitý náboj plněn ostrým rychlým prachem (což ty s lehčími střelami bývaj, v tvém případě 24g) tak zvýšením hmotnosti střely výrazně zvýšíš počáteční tlak. A protože nevíš o/na kolik, a ani nejspíš nevíš jakou máš tlakovou zkoušku, má odpověď zní: Nedoporučuji.

b)- Můžeš. (Ale je pravděpodobné, že tento náboj bude plněn pomalejším prachem, který bude na lehčí střelu reagovat nedobře a dojde jednak ke snížení úsťové rychlosti střely a také snížení konzistence soustřelů .)

c)- Z tvých variant ideální řešení.

Osobně si slugové náboje vyrábím od základu. Odlévám si těžší slugy (39g ve 12ga), ženu je S035kou, na tu mojí hobby střelbu ok a dvaapůlku nerez to prostřelí jako prd :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#273 » sob 29. čer 2019, 19:45

Děkuji za reakci všem.

Milan : přebíjet od základu zkráceně řečeno nemůžu.
var c) nic neměnit, dávat 28 g slug do původního 28 g náboje, nevymýšlet kraviny beru.

Nicméně napadlo mě (nevím jak to výstižně napsat) : pro tlak v komoře s budoucím zasunutym slugem 28 g, opravdu je tak velký rozdíl pro tlak v komoře, mezi prachy továrních nábojů rozdíl mezi nábojem
- BP Easy shot 24 g (je k dispozici)
- BP Easy shot 28 g (tento přebíjím)
- fiocchi hv 36 (je k dispozici)
, abych se bál, že to puška 20000 výstřelů nevydrží?
Já mám představu na základě elementární strojní mechaniky, výroby a ekonomie, , že když slug vložím do původního náboje 24 nebo 36 g, že se mi tlaky v komoře nezmění o víc než 25 procent. A těch 25 procent turecká puška v pohodě zvládne dlouhodobě snad. Mýlím se? Nebo se tlaky změní o 50 procent nebo o 100 procent? To podle mě je blbost na základě elementární strojní konstrukce.

Jednou jsem zkoušel jeden náboj 50 g nebo kolik, byla to šupa velká. Zde si představuji, že tlaky byly vysoké (ale v souladu s výrobcem pušky uzkon br 99 ) . Když slug 28 g vložim do původního 24 nebo 36 g, tak tuhle šupu překročím? Je-li odpověď ano, nebudu vymyslet kraviny a budu 28 g cpát do 28 g.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#274 » čtv 16. dub 2020, 11:54

Thums píše:Jen lehce přispěju malou inspirací jak přebíjím sketové nebo trapové náboje já
https://www.youtube.com/watch?v=Hr13qDx1nVU

a takhle to střílí
https://www.youtube.com/watch?v=YDzmyQooxU8


Prosím tě, jaké náboje to jsou? Dík



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#275 » čtv 7. kvě 2020, 15:36

Zdravím. U nás nemohu sehnat trapky bez žeber v košíku. Napadlo mne a mohu si vyrobit protlačovací přípravek na odlité slugy. Vykuchám SB. A podle velikosti žeber bych si na drátovce vyřízl matrici. Pak by mne nic netrápilo. Podle mne to žádný vliv mít nebude, ale radši se zeptám. Dík.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#276 » čtv 7. kvě 2020, 21:03

řešení koupě náboje bez žeber v košíku seznam kdo výstupky nemá zde viewtopic.php?f=76&t=8721



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#277 » stř 20. kvě 2020, 08:19

ještě se chci zeptat, mám sehnané FIOCCHI 36g, ale z kleští mi vypadne slug 24g. Žádný problém by vzniknout neměl. Maximálně by ten slug byl rychlejší? Dík.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#278 » stř 20. kvě 2020, 13:21

Spíš si myslím, že prach nevyhoří a z brokny bude plamenomet.
Uvědom si, že:
1) Asi odřízneš uzavření nábojnice - snížíš tlak
2) Slug má pouze 2/3 váhy broků - snížíš tlak
3) Broky se pod tlakem roztahují, mají větší tření o stěnu hlavně, slug ne - další snížení tlaku



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#279 » stř 20. kvě 2020, 14:12

Slug bude v košíku, to na snížení tlaku vliv mít nebude?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#280 » stř 20. kvě 2020, 16:10

Před půl rokem jsme hmotnost slugu vs původní navazky řešili. Závěr byl, že vzhledem k tomu, že nevíme jaký prach použil výrobce náboje (rychlý nebo pomalý, tak nelze vyvozovat, zda pomůže těžší slug nebo lehčí než původní navazka.

Takže řešení je používat totoznou hmotnost (kvůli bezpečnosti a funkcí) s tím, že se může stát, že budou menší tlaky a horší energie a přesnost (asi tohle se stává mně u mé sestavy náboje easy shot 28 g).
Kdo chce podstupovat mírné nebezpeči a hrát si , může laborovat těžší nebo lehčí slug.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#281 » stř 20. kvě 2020, 18:05

Sonor, podívej se na předešlou stránku.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#282 » stř 15. črc 2020, 17:06

Před rokem jsem předložil zkušenost, že výměna broků 28 vysypanim a vložením slugu 28 g a neuzavreni hvezdici, působí u mé samonabijecky při prebiti uviznuti nabojnice v okénku a nemožnost tím spolehlivě trefit papír terče 50/20 na 50 m. Pricina nekudy (popsali jste to) uniká tlak z nabojnice. Pro mě závěr byl, že to dál nebudu řešit a nebudu laborovat s prachovou náplní nebo náplní broků a budu se buď držet 28 a 28 g a nějak to preziju, nebo se na to vybodnu úplně.

Pomůžu si (bude přebíjet) , když vezmu tavnou pistoli z lidlu(taková na to dětské tvoření) a aplikuju housenku plastu kolem dokola průměr housenky cca 3 mm, uvnitř košíčku do skviry mezi slug a košíček? Nebo si ublížím (poškodím zbraň nebo sebe)?

Schlazeny plast má pak tvrdost měkkého dřeva = nepatrně tvrdší než plášť nabojnice. Klidně to i vyzkouším jestli nehrozí poškození zbraně nebo mě.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#283 » stř 15. črc 2020, 19:57

Nedokážu (dnes) udělat housenku 3 mm. Zkusil jsem zalít 5 nábojů, housenka asi 7 mm, tvdost plastu jako plastový plášt nábojnice. Výsledek pak vypadá takto:
https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNxX4z0yG ... r?e=onBYUo
není to na zničení zbraně že ne?



Amegan
Příspěvky: 23

Příspěvek#284 » stř 15. črc 2020, 21:39

Když si spočítám patronu a samotny slug, tak se dopočítávám 16-17kč a přitom tovární Slug stojí 20kč(i méně). Hele a vyplatí se ti vůbec ty slugy takhle dělat?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#285 » stř 15. črc 2020, 21:48

smaž si ten příspěvek. mluvíš mimo. máš na to 20 min. (pak to smazat nebo nahradit ničím nepůjde)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů