Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#256 » pon 15. srp 2016, 12:39

Par som ich skusil este rucne prejst Sitol-om a zistil som ze mozu byt este krajsie. Len to asi zautomatizovat bez tumbleru nepojde:
nabojnice_sitol_small.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#257 » pon 22. srp 2016, 09:28

pajapety píše:Mám takovou malou srajdu za 1000Kč: http://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazvu ... /d-141100/
Musím ale podotknout, že jsem jí v pátek poslal na reklamaci - po čtyřech měsících občasného používání najednou nešla vůbec zapnout. Tak teď čekám, jak se k tomu Tipa postaví :)

Tuhle mrňavou jsem koupil na zkoušku. Kdybych si vybíral čističku teď, sáhnu po větší a výkonnější: http://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazvu ... /d-146005/

Slusi se napsat, jak jsem pochodil. TIPA se k reklamaci postavila celem a reklamaci vyresili zaslanim noveho kusu. Nechci delat nekomu reklamu, ale s jejich pristupem jsem zatim velmi spokojen.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#258 » ned 28. srp 2016, 20:14

Čau všem,
vyzkoušel jsem PET metodu a výsledek není nijak špatný, směle se mohu domnívat, že se asi za dvě hoďky dá očistit a usušit 350ks 9mm Luger. Možná to jde za kratší časový úsek, ale bylo třeba ještě dělat něco doma. Asi nejdelší čas zabere ládování do petky, jinak už to jen leží a občas se s tím zatřepe jak tu už někdo psal.
Zatím jen zkouším jak to vyjde ekonomicky. Vzhledem k základnímu faktoru kolik toho nastřílím za měsíc, tak je PET metoda OK. Ještě fota výsledku.
001.JPG
002.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#259 » pon 12. zář 2016, 15:50

Tak hledání čističky pokračuje - ta poslední začla po pár desítkách cyklů vydávat hrozný zvuky (jako by se uvnitř zadřel větrák), takže reklamace a peníze zpátky.
Jako zásadní kritérium beru výkon ultrazvuku >60W, a koš s držadly (ideálně drátěnej) - žádná plastová mřážka, která nejde vytáhnout.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#260 » pon 12. zář 2016, 16:31

Ja si zacinam pohravat s myslenkou magneticke pracky. Na jinem foru to jeden chvalil a par nadsencu po shlednuti videa na YT se do toho chce pustit. Zatim jsem jen s kamosem, co je elektrikar probiral realizaci ohledne jaky motor a co vsechno je potreba koupit. A rekl mi, ze je to velmi jednoduche, ale jestli jestli budu chtit i funkci opacnych otacek, tak by se musel pouzit 3fazovy motor a upravit na jednofazovy. Kazdopadne plynula zmena otacek neni problem.
Tady odkaz na nejake to video home made pracky.
https://www.youtube.com/watch?v=M1OXh26hogQ
A tady je odkaz na original za nechutnou cenu.
http://www.naboje-prebijeni.cz/l-e-m-ex ... cka-pracka

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#261 » úte 20. zář 2016, 11:58

Když koukám na ty obrázky, tak to tam někteří máte se zápalkami a někteří bez.

Takže to jde bez problémů vyprat a pak odzápalkovat až v lisu ? Nehromadí se špína v prostoru na zápalku ?

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#262 » úte 20. zář 2016, 12:15

Záleží spíš na tom, jakou používáš technologii na přebíjení - jednooperak / víceoperák.
Pokud máš jedooperák lis, nebo zápalkuješ mimo lis, tak bych doporučil odzápalkovat před parním - vyčistíš i lůžka zápalek. Já ale používám Lee Turrent lis, kde odzápalkování a namáčknutí nové zápalky je první ze 4 kroků výroby nového náboje, takže peru (v ultrazvuku) se starými zápalkami.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#263 » úte 20. zář 2016, 12:46

Zatím mám jen hromadu špinavých nábojnic a otestované ruční mytí v PET láhvi.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#264 » úte 20. zář 2016, 12:47

Ono to nemá zas až tak obrovský efekt. Pistolové a 223 peru se zápalkou, problém tam není žádný, na přesnosti to také nepoznám. Přesné puškové do opakovačky 308win lapua dostávají větší péči a ty peru odzápalkované.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#265 » stř 21. zář 2016, 08:48

Ja som vymenil v turrete original Lee jehlu za [1]. Vypada rovnako, akurat je o par centimetrov dlhsia, mam ju posunutu uplne dolu, takze zapalky mozem vypichnut bez toho aby spinava nabojnica vosla do matrice. Akurat ju treba zase posunut ked uz clovek chce prebijat, takze sa snazim odzapalkovat vo vetsich mnozstvach naraz.

[1] http://www.naboje-prebijeni.cz/univerza ... ci-trn-lee



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#266 » čtv 29. zář 2016, 20:42

Začal jsem si také chystat nábojnice pro přebíjení a vzal jsem na to 5l kanystr (takový ten, co do něj koupíte víno nebo burčák) s uchem (má velké hrdlo). Narval jsem tak třetinu objemu nábojnicema a do půlky zalél vodou. Přidal prášek na praní a ocet. Nechal asi hoďku nebo dvě odležet a pak se s tím asi 20 min hrál - různě třepal, otáčel, pustil si seriál, sem tam zatřepal, sem tam víc zatřepal. Pak jsem to několikrát propláchl vodou a výsledek teda nic moc...co se týče lesku, ten byl docela fajn, ale nábojnice nebyly zcela čisté. Dnes jsem zkusil druhé kolo s práškem na praní, octem a leštidlem do myčky na nádobí. Nábojnice jsou o DOST čistější (vnitřky citelně víc), ale zcela ztratily lesk. Takže má otázka ... máte někdo ideální kombinaci přísad do vody? :) Jak moc si hrajete na čistý vnitřek? Ukázka kolegy Awertzue je oproti tomu mému mnohem, mnohem lepší...



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#267 » pát 30. zář 2016, 14:22

Voda a kyselina citronová a nechat to klidně týden máčet. Lesk jak blesk...



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#268 » pát 30. zář 2016, 14:32

Mam teda vibracku, ale jedu jednu kolo s orechem a cistic od Dillona (na hrubou spinu), pak odzapalkuju a druhe kolo s kukurici a sitolem. Zvenku krasny, ale uvnitr nic moc, ale neresim to, vnitrek nikdo nevidi a na fci rostlinare to nema vliv. Uz tak je podle drbani ty 2 kola, ale nechce se mi je strkat do matrice zapraseny a pod zapalkou je spina, ktera mi vadi vicnez uvnitr



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#269 » pát 30. zář 2016, 14:38

sharkcom: A neoleze to? Po týdni v takovém hutném nálevu?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#270 » pát 30. zář 2016, 19:13

sharkcom: Hehe...i ty kluku jeden ušatý...měls pravdu :)
K obrázku - z prava:
1. Prášek na praní + ocet + leštidlo do myčky
2. Prášek na praní + ocet
3. Prášek na praní + kyselina citronová

U všech tak hodinka louhování s občasným třepotem a pak následně jeden South Park s neustálým třepotem.

EDIT: Pak jsem to nakonec v kusu hadru prostříkl WDečkem (beru to jako takovou "konzervaci") a protřepal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů