Lee Pro 6000 Six Pack

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#76 » úte 22. srp 2023, 14:45

Ale "na dotyk" neznamená zašroubovat pak ještě kousek.

Mám sice jiný lis, ale jedu na pět matric, formátovací je ještě nad zápalkovačem, a náboje pak jdou ještě do kalibru. S ráží 9 luger fakt problém nemám. A jiné nedělám.



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#77 » úte 22. srp 2023, 15:33

To ano ,ale vyloženě my říkal žádnou čtvrt otáčku z5. Udělat to podle návodu k lisu Že ví ,že se to šíří internetem. Já ji nastavím tak aby se my vlezla do kalibru. ono to není přes doraz ,ale je to opravdu na dotyk. Měl jsem z toho strach. Protože všude je psáno kousek povolit.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#78 » úte 22. srp 2023, 15:45

Deza má pravdu, v návodu je to tak napsané. Koneckonců se dal fotku z návodu.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#79 » čtv 24. srp 2023, 16:36

Nastavil jsem si jednu sadu vložek na celopláště s diskovým prachovačem. Vcelku rychle, pohoda.
Pak jsem chtěl nastavit druhou sadu na olovo s drumem. Dva dny jsem to šteloval. Podle návodu, podle sebe. S jednotlivými nábojnicemi to vypadalo dobře, s plným kolotočem ne. Páka pérovala, někde se to opíralo. Nemohl jsem na to přijít kde. Zdálo se mi, že formátovací matrice se při formátování opírá o kolotoč. Tak jsem ji nastavil při plném kolotoči na světýlko. Pořád páka pérovala. A pak jsem si všimnul, že šroubek na drumu se opírá o tělo prachovače. Tak jsem mezi matrici a drum dal podložku. Rozměrově jsem sehnal jen měděnou, vyměním za železnou jakmile seženu. Rozhrdlení je dostatečné, šroubek se už ne opírá, páka nepéruje. Ještě trochu jebání s usazovací / škrtící matricí (výhledově operace rozdělím) a už to valí. Vše viz fotky.

(napovědělo mi, že na Turretu mám v jedné sadě starý vychozený diskový prachovač a musím pákou na doraz. U jiného, nového, vedu pohyb tak max do 3/4 délky dráhy starého. Tam je to jedno, hýbnu pákou dle potřeby. Ale u progresu se to musí potkat s ostatními pozicemi)
IMG_20230824_172919_931.jpg
IMG_20230824_172940_719.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#80 » čtv 19. říj 2023, 05:15

Mně se před pár dny při prohazování rozhrdlovací vložky v prachovací matrici povedlo nějak vyhodit táhlo drumu a aniž bych si toho hned všimnul, prošlo mi asi šest nábojnic bez prachu. A to jsem si myslel, že na prach v nábojnici před nasazením kule v podávací matrici koukám. Ano, koukám, ale asi ne pořád. Čtyři jsem zachytil, možná dva náboje padly do krabičky kde už stovka nábojů byla.
Tím se ukázalo, že kontrolu prachu je nutné automatizovat. Takže DAA powder check je už na lisu.
Přidám malý ilustrační obrázek, aby bylo vidět, proč šest pozic na progresivním lisu je minimum.
Obrázek



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#81 » čtv 19. říj 2023, 05:58

To oranžový vlevo je nějaká modifikace podavače střel?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#82 » čtv 19. říj 2023, 15:49

Ano, je to součást kompletu elektrického podavače střel a nábojnic včetně podávací matrice, jak to posílá Simon Doberšek ze Slovinska.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#83 » pon 6. lis 2023, 14:01

Na kolik to vyjde ten podavač? Co se týka DAA powder checku tak ten mám taky a je to super.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#84 » pon 6. lis 2023, 14:18

https://www.ebay.com/itm/325832922127

Na moc ne. Relativně vůči alternativám, které se dají běžně koupit.

Kdo pracuje zadarmo, může si to vyrobit za cenu materiálu o mnoho levněji.



buqi
Příspěvky: 28

Příspěvek#85 » pon 27. lis 2023, 17:48

kolombo píše:Ale "na dotyk" neznamená zašroubovat pak ještě kousek.

Mám sice jiný lis, ale jedu na pět matric, formátovací je ještě nad zápalkovačem, a náboje pak jdou ještě do kalibru. S ráží 9 luger fakt problém nemám. A jiné nedělám.


Chce to vyzkoušet a být velmi opatrný, ale na LEE 4000 když jsem dotáhl matrici až na shellplate, tak po naplnění shellplate nábojnicemi tento v horní úvrati lisu zapružil dolů a mezi shellplate a matricí byla mezera. Takže si dovedu představit dotáhnout na doraz a pak ještě kousek.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#86 » pon 27. lis 2023, 21:29

Seřizuji při plném kolotoči, formátovací na světýlko. Ostatní dle potřeby. Kupodivu nejvíc práce jsem měl s rozhrdlovací / prachovací.



buqi
Příspěvky: 28

Příspěvek#87 » stř 29. lis 2023, 12:07

Ano, rozdíl mezi prázdným a plným kolotčem (u formátovací/vypichovací matrice) je (u 6000) odhadem necelý 1mm. Pokud mají matrice stoupání 14 závitů na palec, tak 1/3 otáčky je 0,6mm, takže to asi nějak sedí. I na videích RCBS doporučují u formátovací/vypichovací matrice 1/4 otáčky přidat. Ale jak říkám - určitě bych to nedělal generálně, ale postupně zkoušet a opatrně přidávat s plně obsazeným shellplate.



Pavel Moravek
Příspěvky: 1

Příspěvek#88 » pon 25. pro 2023, 22:22

Jak jste tento problém vyřešil koupil jsem lis před 5 dny ladím 44 Rem. Mag. hrůza zápalkování to samé.. u podavače zápalek jsem ubrousil na špičce takoví výčnělek a je to mnohem lepší.. ale zatím nebudu křičet uvidím co to udělá dále ale ještě že jsem si koupil delaborační kladívko za 5 let jsem ho nepotřeboval ale po koupi toho to lisu jsem již 30 ks musel rozebrat :o :evil: :arrow: :crazy:



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#89 » stř 3. led 2024, 11:50

Mám ho objednaný a přijde pozítří. Jako každý leečko počítám s tím, že to bude do-do tak dám vědět jak chodí.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#90 » stř 3. led 2024, 15:56

Utrhlo se mi očko šoupátka podavače zápalek. Párkrát jsem ho slepil, vždy to nějakou dobu drželo a pak se utrhlo zas. Hodil jsem ho do pytlíku k reklamaci, až budu mít cestu k prodejci, a dal jsem nové šoupátko. Reklamovat budu i hadici na vypíchlé zápalky, protože ztuhla tak, že ji páka vyvrací z nátrubku. Když ji přitáhnu páskem, drží dobře, ale ulomí se po pár tisících pod nátrubkem. Takhle už jsem ji zkrátil dvakrát. Na cestě mám silikonovou hadici, pokud sedne, originální půjde na reklamaci.

Začínám mít pocit, že kulička nearetuje kolotoč v ose matric. Jako by celý držák kolotoče byl natočen trochu doprava. Dumám, jestli to povolit a zkoušet rovnat nebo napřed projednat s prodejcem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti