Lee Pro 6000 Six Pack



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#61 » stř 9. srp 2023, 23:43

Jarda.Jezek píše:...Vrací mě to k úvahám o motorizovaném podávání nábojnic a střel. Nějakou dobu jsem SP zápalky sypal po 150, ale zdržovalo to při obracení tak, že jsem se vrátil k sypání po stovce.

A stále se mi nedaří najít nějaký vhodný motorizovaný podavač zápalek, který bych k tomuto lisu mohl použít.


Mne se osvedcilo ty trojuhelnikove traye plnit 200 SP zapalkami, mit jich nekolik a plnit je naraz. Chce to ale trosku grif pri tom otaceni a trepat nad nejakou podlozkou tak, aby nevadilo kdyz par zapalek pri tom popada.
Myslim ze jsem vetsinou plnil 4 trojuhelniky naraz, pak clovek muze bez prerusovani prebit 800 ks, prace mi prisla takova plynulejsi a efektivnejsi.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#62 » ned 20. srp 2023, 13:19

Lis je doma, pomalu jej nastavuji. Překvapilo mě a tím pádem znejistilo - není instalován RETAINER RING, přitom v návodu je napsáno, že se má použít při přebíjení nábojnic menších než 11 mm a já budu přebíjet 9 mm Luger.
Takže bych tam jej měl dát, že ano?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#63 » ned 20. srp 2023, 14:47

V lugerovém kitu nainstalován byl. Pokud si pamatuji.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#64 » ned 20. srp 2023, 14:53

Roky přebíjím, takže jsem nekupoval kit. Ale byl jsem domluvený, že lis doplní a nachystají "jako kit bez matric a prachovače". Shellplate mi tam dali a na tenhle bazmek asi zapomněli. Tak to tam doplním sám.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#65 » ned 20. srp 2023, 15:55

To tam dáš za tři minuty.



Deza
Příspěvky: 16

Příspěvek#66 » pon 21. srp 2023, 18:23

Ahoj tak lis už je doma a vypadá to , že to půjde. Mám jen pár otázek . Jde o kalibrační a vypichovaci matrici. Kde se prakticky všude píše ,že dotáhnout na dotyk se shellplate a o 1/4 otáčky cca povolit. A na tomhle lisuje přímo v návodu napsáno zašroubovat na dotek a pak přidat 1/3 otáčky. Nezničím tím lis? Když o 1/4 otáčky uberu nábojnice nezapadne úplně lehce do kalibru. Kdežto když přidám tu 1/3 tak bezproblemu zapadne . Další otázka je na usazování Střely a pak na žehlení . Usazovací matrici šroubuji na dotek s nábojnici a oal steluju tím vrchním šroubkem. Nechápu ale kde se dá zajistit ,aby to nešrtilo v té usazovací matrici ale až pak v žehličce . A žehličku šroubuji na dotek s hotovým nábojem a pak přidám půl otáčku pro jemné zaškrcení . A ta rozhrdlovaci matrice to je taky kapitola. Občas střela propadne až skoro dolů do nábojnice a když s ní hnu o kousek výš tak zase střela nevydrží otočku v Shellplate. Díky za jakékoliv rady . Je to spíš ujištění se. Cca mi to funguje. Na začátek myslím dobrá koupě .



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#67 » pon 21. srp 2023, 21:13

Jsem na tom stejně - lis vyplivnul první náboje. Oproti Turretu je to jiný. Hlavně nevím, co sledovat dřív.
Rozhrdlovací /prachovací matrici jsem šteloval chvilku dýl, ale nemám s tím problém.
Na zbytek si počkám, ať nešířím bludy. ;-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#68 » pon 21. srp 2023, 21:53

U té kalibrační to určitě není tak, že ji dáš na doraz a pak to ještě o kousek vyšroubuješ níž. Lis musí dojít až na doraz, ne zarazit o matrici.

Měl jsem odkaz, kde to bylo popsané, ale už nefunguje, takže jen takhle:

Kód: Vybrat vše

Francis: něco děláš blbě, páka lisu musí jít vždycky na doraz !! Matrice se štelujou po jedný a vždycky s nábojnicí.
1) kalibrovací na světýlko (papír) a utáhnout
2) rozhrdlení - podle potřeby
3) usazovací - Důležité - povolit střední trn který usazuje střelu až nahoru, zvednout lis do horní úvrati (s prázdnou nábojnicí) a zašroubovat matrici na kontakt s nábojnicí, povolit o půl otáčky a zajistit.
4) sjet dolů, nasadit střelu a seřídit prostředním trnem usazení, zajistit
5) žehlička - vyšroubovat trn pro škrcení až nahoru, seřídit matrici na světýlko, zase s nábojnicí v držáku
6) seřídit škrcení

Teď zkus projet všechny pozice po sobě jako bys přebíjel ale jen s jedním nábojem v držáku, zjistíš jestli a kde to vázne, a můžeš začít vyšívat. Není možné aby to nefungovalo. Minimálně na seřízení nábojnice mazat. Ne olejem.
A ještě dvě rady obecné a mnohokrát opakované, nejdřív si sešteluj lis aby fungoval a až potom matrice a prachovač. Nedělej dvě věci současně.
A za druhé, přečti si Leitnera ;) tohle všechno je tam moc hezky popsané.



Deza
Příspěvky: 16

Příspěvek#69 » úte 22. srp 2023, 05:05

To jsem si právě přečetl. Proto se ptám. Někoho kdo má ten lis. Když to udělám podle návodu tak matrice funguje jak má . Když podle toho že se nedotýká tak 1ze 3 nábojnic sama neskočí do kalibru úplně. Usazovací i žehličku mám správně nasazenou. Jen mi není jasný jakým způsobem žehlí usazovací matrice? Nebo je rozdíl jen v tom ,že ji tam buď nasadím jako usazovací ,nebo jako žehličku?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#70 » úte 22. srp 2023, 10:44

Jen z vlastní zkušenosti - štelujte ty matrice při všech pozicích v shellplate obsazených. Když si to budete čochnit jen na jedné hilzně, v plném provozu vám z toho pak může vypadávat jiná OAL.



Deza
Příspěvky: 16

Příspěvek#71 » úte 22. srp 2023, 11:27

[quote="Grimpo"] Dobrá rada díky .



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#72 » úte 22. srp 2023, 11:43

V poslední době zpracovávám historické zásoby již ozápalkovaných nábojnic, takže mám formátovací matrici venku. Navíc teď v době dovolených se pohybuji všude možně jen ne u lisu. Takže budu vařit z paměti.

V první řadě musím říct, že nejspíš mám formátovací matrici nastavenou mnohem výš než jen na průsvit, abych přehnaně nábojnice netrápil neustálým roztahováním a smršťováním. Určitě ale ne pod shellplate.

Podobně mám nastavené ostatní matrice, prostě aby opracování nábojnic bylo pokud možno minimalistické. Možná to není správné, takže to nedoporučuji jako příklad hodný následování, ale mně to zatím tak vyhovuje.

Nahrubo seřizuji po jedné, načisto pak s plným kolotočem.

Je třeba počítat s mírnou odchylkou mezi matricemi i lisy, takže bez ohledu na velké odchylky mezi nábojnicemi a střelami bude asi každá kombinace typu lisu a typu matric seřízena trochu jinak.

Primárně bych doporučoval nastavit podle návodu k matricím a pak doladit.



Deza
Příspěvky: 16

Příspěvek#73 » úte 22. srp 2023, 12:49

[quote="Jarda.Jezek" Díky za informace. Ještě zkusím co my na to řeknou u strobla a uvidím .



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#74 » úte 22. srp 2023, 13:20

To Deza: dej pak, prosím, info co ti řeknou. Díky.



Deza
Příspěvky: 16

Příspěvek#75 » úte 22. srp 2023, 13:22

Tak jsem volal ke stroblovi a bylo my řečeno ,že matrice se musí našroubovat až na dotyk . Jinak matrice nezformatuje úplně celou nábojnici. Takže se podle toho zařídím a uvidím co to udělá v budoucnu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti