Povrchová úprava střel - výroba doma



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#1 » pát 23. lis 2012, 16:48

No tak jak jsem odpověděl McFly v jiném vláknu,výroba pláště nebo potažení střely určitým materialem doma není až tak složitý jak si někteří myslí.Povídat zde o možnostech výroby v domácích podmínkach zde není na programu.Vzhledem k tomu že sem chodí lidé kteří se chtějí více dozvědět o výrobě náboje a to především v domácích podmínkách,bez zbytečných "profi" pomůcek a jiných drahých zařízení.Mluvím především a tématu "Přebíjení nábojů".
Pokusů o výrobu pláště a jiných nánosů povlaku se píše všude dost.Ale aby se podělil někdo o svoji zkušenost,je kolikrát odpovědí hodně málo.A to vzhledem k tomu že p. Mongel svoji recepturu tají.
Protože pokud něco jak píše McFly vyrobím alespoň trochu podobného co se podobá střele ARES nebudu jen tak někomu vykládat,protože to vyrábí jen f.ARES a mimo jiné kdo neví třeba i jinde ve světě.
Je třeba si uvědomit že jaký povlak má střela ARES není žádný "vesmírný" material,který u nás není dostupný.Po prohledání na cizích forech se dostaneme alespoň na nepřesný postup jak se to dělá,sice ne ve velkým ale i to stačí.
Jediné co člověk neodhadne co to opravdu za material je,ovšem pokud vím jak se to nanáší,mohu už experimentovat.
Můj názor je že nechat si potáhnout střelu tímto povlakem zvládne každý, který má známeho v určitém oboru,který zatím nechci psát.Anebo za určitý finannční obnos vyrobit doma.
Rád bych se tímto chtěl podělit o zkušenosti jestli někdo již zkoušel potáhnout takto střely.Nebo je ve fázi jako já který shání věci na výrobu zařízení kterým tento povlak nanést.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pát 23. lis 2012, 18:40

sheep píše:Povídat zde o možnostech výroby v domácích podmínkach zde není na programu.
sheep píše: nebudu jen tak někomu vykládat,

sheep píše: v určitém oboru,který zatím nechci psát

sheep píše:Rád bych se tímto chtěl podělit o zkušenosti


Jaké zkušenosti máš na mysli?



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#3 » pát 23. lis 2012, 18:48

Na mysli mam,vyrobení stejné nebo alespoň podobné střely jako je ARES.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#4 » pát 23. lis 2012, 18:50

Ještě to možná řeknu jinak,zná někdo způsob jakým doma "poplastovat" střely?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » pát 23. lis 2012, 19:56

Jasně, Závažíčka.cz kromě teflonu dělá i lakovaný. Není to to samý jako Ares ale funguje to podobně.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#6 » pát 23. lis 2012, 20:04

Jasně asi moc ne,ptal jsem se kdo má zkušenost a zda se o ni podělí a nevyrábí koule na kšeft.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#7 » pát 23. lis 2012, 20:22

strela_pokus.jpg


Abych nekecal tohle je moje střela po upravě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 24. lis 2012, 01:26

No vida, zajímavý:)To ze bych to nedělal neznamená že nejsem zvědavej:)



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#9 » sob 24. lis 2012, 07:27

No mě trochu mrzí že se o takovou věc nikdo doma ještě nepokusil.Každý mluví jak tajný recept to je.Připadá mě ale že kdyby ho někdo uveřejnil stejně je to jedno a pomohlo to jen těm který vyrábí střely na kšeft.
Je mě uplně proti srsti koupit si odlitou sřelu za víc jak korunu, napatlanou sra.kou,která si rádo říká mazivo a je všude po střele ale ne kde má být a plní funkci zvýšení kouřivosti po výstřelu.Střela .356 se dá doma odlít za 30-50hal. není o čem premýšlet.Potažení nevyjde na více jak 20hal.
Ten kdo střílí závodně a má spotřebu je jasné že ho toto téma nezajíma,ale už nechápu lidi kteří stříli 1000ks měsíčně,mají zázemí pro výrobu a jdou si střelu koupit.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#10 » sob 24. lis 2012, 15:14

1000 strel nasobeno usporou 0.50 Kc = 500,- Kc. Takovou castku vetsina lidi vydela za podstatne kratsi dobu, nez by vyrabeli 1000 strel. Ja to tedy chapu.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » sob 24. lis 2012, 21:12

No pravda je taková že když střelu kupuju za 1.40 a tvrdíš že ji uděláš za 80 halířů tak procentuálně hezký, ale víš kolik jich musíš vyrobit aby se vrátili vstupní náklady? A o čase ani nemluvě. Vystřílím tak 300 měsíčně tj. 150 kč úspory - jako sry, ale za hodinu v práci vydělám víc.. A to nepočítám furt ten nákup vybavení. Tedy řekněme že tě to baví, ale o úspoře tady nemůže být řeč...



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#12 » ned 25. lis 2012, 08:28

Máš pravdu.Ano je to muj koníček a proto čas nepočítám.Také jsem psal že kdo střílí soutěž na to nemá čas se tím zabývat.Ale já střílim cca 1000 měsíčně a vím že se mě investice ještě nevrátila.
Ale přebíjim protože mě to baví a mám radost že vyrobím funkční náboj.
Pokud stříliš ty 300 měsičně a přebijíš tak si na tom stejně jako já protože tě to baví.Proto nechápu proč to přepočítávat do uspor.
Za 80hal vyrobím střelu s potahem.Jestli se budeme bavit o čisté střele kterou napatlam Aloxem je cena trochu níž a tam už je rozdíl od tvého nákupu 1.40 uspora až 1.10 při 9Luger což někteří považují že nemá cenu přebíjet.

To nico : Proč vůbec přebíjíš vydělam víc abych si zaplatil celý náboj než abych ho doma přebíjel.
Tak to teda zase nechápu.


To se ale trochu odbočilo a o tohle tady na tom vláknu nejde.Jestliže ale někdo přepočítáva jestli se to vyplatí nemá cenu dál o tom diskutovat.
Vypadá to že to ještě nikdo nezkoušel,proto až pokročím do stavu kdy to bude odzkoušené,přidám více informací.Předem ale můžu říci že náklady na tuto povrchovou upravu jsou srovnatelné,jako nákup příslušenství pro odlévání.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#13 » ned 25. lis 2012, 12:07

Sheep, to téma si ponejvíce odbočuješ sám tím, že si extrémně protiřečíš. Na to tě upozornil už Patrik, když jsi začal psát o dělení se o zkušenosti v kombinaci s tím, že jsi sám zatajil, co se dalo. Soudě dle tvé reakce jsi však Patrika nepochopil.

A dál to s tebou bylo už jenom podobné ...

sheep píše:Střela .356 se dá doma odlít za 30-50hal. není o čem premýšlet.Potažení nevyjde na více jak 20hal.

Zde jako první řešíš úspory.

sheep píše:Proto nechápu proč to přepočítávat do uspor.

Tady pro změnu už nechápeš, proč jsme se k výpočtům přidali.

sheep píše:Za 80hal vyrobím střelu s potahem.Jestli se budeme bavit o čisté střele kterou napatlam Aloxem je cena trochu níž a tam už je rozdíl od tvého nákupu 1.40 uspora až 1.10 při 9Luger což někteří považují že nemá cenu přebíjet.

A tady už zase řešíš úspory sám.

sheep píše:Jestliže ale někdo přepočítáva jestli se to vyplatí nemá cenu dál o tom diskutovat.

... a potom zase ... no nic.

sheep píše:Předem ale můžu říci že náklady na tuto povrchovou upravu jsou srovnatelné,jako nákup příslušenství pro odlévání.

... ;-)


sheep píše:ale už nechápu lidi kteří stříli 1000ks měsíčně,mají zázemí pro výrobu a jdou si střelu koupit.


Pokud si to po sobě alespoň přečteš, odpovědi najdeš. Na úspory jsi to začal přepočítávát ty sám. Pak jsi napsal, že nechápeš, jak někdo může střílet 1000 / měsíc a přitom neodlévat a nepotahovat vlastní střely. Mimochodem a obecně vzato, slušně nesmyslné tvrzení. Odpověděl jsem ti proč je to pochopitelné a moje přebíjení s tím nemá co dělat. Věř, můj názor na toto bude shodný s názorem většiny. Pokud se nepletu, už v tom původním vlákně, ze kterého jsi se musel oddělit, ti to bylo několika lidmi vysvětleno.

Pamatuj, že nejen peníze jsou měřítkem. Pro mnohé z nás má o dost větší hodnotu čas.

Osobně se mi líbí tvá snaha a plně ji chápu. Pokud se toto vlákno pohne nějakým rozumným směrem, budu jej rád sledovat a číst i přesto, že si vlastní střely budu jen těžko někdy vyrábět. Bohužel jsi však nezačal moc šikovně, jak se ti zde už pár lidí snažilo naznačit. Pouštíš se do rezolutních a přitom těžko obhajitelných tvrzení, na která my ostatní prostě reagujeme. Zkus se znovu zamyslet nad tím, co ti vlastně všichni chtěli říct. Napříště se přidrž technické stránky věci, namísto soudů, zda je pochopitelné neodlévat a nelakovat doma. Upřímně přeji hodně štěstí při tvých experimentech.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 25. lis 2012, 14:47

prosím necituj přímo předcházející příspěvky - MarK

Přesně tak, asi bylo potřeba "na plnou hubu" říci to co my ostatní jen naznačovali:))
Osobně fandím komukoliv, kdo dokáže, že šikovný ruce a hlava umí nahradit technologie. Jen bych se držel technických záležitostí a neosočoval ostatní a nesnažil se nás co střely vesele kupujeme i přesto že přebíjíme shazovat:)



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#15 » pon 26. lis 2012, 17:27

V pohodě rozumím tomu.Takže tímto se chci všem veřejně omluvit.
Beru to jak je to,někdo střely dělá,někdo kupuje.A máte pravdu že je to každýho věc,proto se omlouvám.
Níc nezatajuji chodím na tohle forum abych se zde dozvěděl víc od zkušenějších,a nadhodil tohle téma jestli to již někdo zkoušel abych tu neplácal nějaký kraviny,prostě nevymýšlel vymyšlené a fungující.
Až budu s povrchem střely spokojen a bude vyzkoušena nemám problém napsat postup výroby.
Do té doby si tu nebudu plácat játra aby,mě stím někdo poslal kamsi že je to nesmysl a náročné na výrobu doma a nevyplatí se to jak časově,finannčně a hlavně funkčně.
Musím ale přiznat že tu "melu" jiné věci které s upravou povrchu nemjí nic společného,ale jak koukam tak asi všichni.
Konkrétní odpověd,něco jako "zkoušel jsem","výsledky,takový a makový" jsem ještě nezahlédnul.
Ale jestli se to vyplatí nebo ne,a že něco tajim.
Až tady budu machrovat a plácat do eteru,že vyrábím takové střely bez problému po tisíci a mám jich vystříleno spousta a někdo se zeptá jak to dělam a já budu mlčet tak potom něco tajim.
Takže proto znova připomínám jsem v plenkách a rád bych pokud někdo něco takového zkoušel,zda se podělí o své zkušenosti.
Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů