Povrchová úprava střel - výroba doma



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#91 » stř 22. říj 2014, 05:45

Odpověděl si sám,proč řeším rychlost?Ta bude zajímat každého,uuuuplně na začátku o tom píšu že tohle jsem zkoušel protože jsem z oboru elektro a napadlo mě to jako první a po pročtení netu jsem to okoukal.A díky tomu co potřebuješ za srágory okolo,kyseliny,atd. by mě štvalo kdyby mě z toho vypadlo 50 střel za den.Nepočítám el.energii na to vynaloženou.Druhá otázka je většina lidí chodí do práce tak u toho nebude sedět od rána do večera.
Neber to osobně :) ale 50 střel deně udělam i bez automatu když střely navážu na drátek a zavěsím do lázně,to vyzkoušené mam.
Ten kdo vystřelí na střelnici pár nábojů si myslím čte toto vlákno jen ze zajímavosti a jde si náboje nebo střely koupit.
Chodím každých 14 dní a padne tam 1000-1500ks tak nevím jestli by to dal stroj.Celkově bych řekl že se vlákno nasměrovalo na to jak vyrobit dobrý povrch při nějaké rozumné kvantitě.
A hodně mu fandím aby to zmáknul i stou rychlostí.
Jestli odpověď zní nějak tvrdě nebo arogantně tak to myšleno nebylo.

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#92 » stř 22. říj 2014, 07:05

Ahoj,
jen upřesnění. Je to průběžná linka a kule z ní vypadávají cca 1 za 2 min. to znamená, že výkon stroječku je 30 kulí za hodinu. Smyslem je, abych u toho nemusel sedět. Neříkám, že to je jediná cesta (kdo si hraje nezlobí :)).
Energetická náročnost:
- zdroj co mám na vysílačku
- 2x motorek na 3V přes trafíčko
nemám zatím jsem nedělal ohřev lázně :)



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#93 » stř 22. říj 2014, 07:58

Ale jo proto ti fandím,ono totiž něco vymyslet aby to fungovalo to je právě ta věda.Kolik je pokusu na stole který jsou dobrý ale v provozu třeba neefektivní.
Potom až to vymyslíš a náhodou to sem nadhodíš a já to okopíruju a vyrobím taky to umí každý trouba :)
A jak se opakuju rád bych měl takové střely a rozumím ti že u toho nechceš sedět.Každý kdo začínal přebíjet si pamatuje z jakým nadšením d toho šel a seděl u jednooperáku,dnes mám 650tku a můžu říci že přemýšlím jak to udělat abych nemusel tahat za páku.Prostě člověk je po čase pohodlnější a radší bych vzal kýbl nábojů a šel na střelnici.
Neříkám že je to špatné,ale časově náročné,proto jsem opustil pokovení a šel cestou prášku.Chodím do práce celý týden do 18h,tudíž zbývá jen vikend a to ještě sobota se chodí také občas do práce.Proto se musí nějak skloubit to dohromady a ještě s rodinou.Manželka by mě kopla do pr.ele :) kdybych každý den po 18h šel go dílný pokovovat :lol: ,ale už neremcá když se obětuje v sobotu dopoledne a nastřádané kule za měsíc lití napráškuju,(řekněme cca 2-3tis) a popravdě stačí na to jedno dopoledne.
Kvalitativně bych hodnotil tvoje střely jako lepší,taky jsem řešil ze začátku barvy a každý koukal,co to střílim(ornažová,červené,fosfor zelená).Dnes je mi to jedno střela ať má barvu jakou chce se mrkne do laufu a potom už jenom do valu.Jediný co jsem předelal do automatu je odlévaní střel dle již vymyšleného stroje,prostě kopie a svoje upravy.Kokila od Lymanu zbytek homemade.
Ale pokud máš čas,chuť anebo málo stříliš jak už bylo řečeno tak jedině dobře,proto definitivně uzavírám že tvoje technologie je výborná,ale pokud mohu mluvit za mě časově náročná.

Jo a i automatu budeš přítomen,nic není stoprocentní a občas se sekne. :D

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#94 » stř 22. říj 2014, 08:18

Souhlas :). Můj cíl je dostat se (s minimem práce) na 5 tisíc střel měsíčně. pokud to fungovat nebude, tak to zahodím a budu hledat jinou cestu. stále mám několik nápadů, co musím vyzkoušet. Vymejšlení beru jako hobby, ale proces výroby nábojů musí být co nejjednoduší a nejrychlejší a nejlépe automatizovaný.
Zajímá mě, jak máš automatizované lití? prosím, můžeme si napsat? malajizva@seznam.cz



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#95 » stř 22. říj 2014, 08:44

Mám něco takovýho http://www.magmaengineering.com/products/master-caster/ ale v automatu,tady odtud vzešla myšlenka postavit to protože cena je šílená a dostat to sem do evropy by stálo další prachy.Nemám nafoceno,ale až bude pošlu fotky.

vypadá to nějak takto,ale s jiným pohonem ten mám ze starého parního ventilu.

http://www.youtube.com/watch?v=B0TWNmgEMnM tady byla inspirace asi největší.

Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 34

Příspěvek#96 » stř 22. říj 2014, 16:09

sheep píše:Odpověděl si sám,proč řeším rychlost?Ta bude zajímat každého,uuuuplně na začátku o tom píšu že tohle jsem zkoušel protože jsem z oboru elektro a napadlo mě to jako první a po pročtení netu jsem to okoukal.A díky tomu co potřebuješ za srágory okolo,kyseliny,atd. by mě štvalo kdyby mě z toho vypadlo 50 střel za den.Nepočítám el.energii na to vynaloženou.Druhá otázka je většina lidí chodí do práce tak u toho nebude sedět od rána do večera.
Neber to osobně :) ale 50 střel deně udělam i bez automatu když střely navážu na drátek a zavěsím do lázně,to vyzkoušené mam.
Ten kdo vystřelí na střelnici pár nábojů si myslím čte toto vlákno jen ze zajímavosti a jde si náboje nebo střely koupit.
Chodím každých 14 dní a padne tam 1000-1500ks tak nevím jestli by to dal stroj.Celkově bych řekl že se vlákno nasměrovalo na to jak vyrobit dobrý povrch při nějaké rozumné kvantitě.
A hodně mu fandím aby to zmáknul i stou rychlostí.
Jestli odpověď zní nějak tvrdě nebo arogantně tak to myšleno nebylo.

Tvoje odpověď vůbec není tvrdá. Přeci tady diskutujeme. Jen jsi asi moc nepochopil, co jsem chtěl napsat. Když automat, tak já pod tím rozumím mašinku, kdo které vysypu např. 500 nebo 1000 střel a jdu spát nebo těšit manželku. To, jestli je automat spolehlivý nebo ne, je věc jiná. Zde se ukáže kvalita konstruktéra a řemeslníka v jedné osobě.
To že nepočítáš energii na to vynaloženou je možná chyba, protože kdybys to spočítal, tak bys přišel na to, že to bude někde mezi 3-10 Kč/1000 střel. Doufám, že jsem se někde nespletl. Když bych něco zkoušel počítat, tak bych to dělal spíš u mědi. Jestli dobře počítám, tak ogivální Luger 124gr má cca. 430mm2. Při tloušťce cca. 6 stovek to dělá 0,23g. Tedy při ceně např. 200Kč/kg to pak vychází 46Kč/tis. střel. Takže taky žádný svět.
Samozřejmě pak kyseliny, skalice ..... Tam to ale taky bude směšně málo, protože jestli jsme to dobře pochopil, tak slouží pouze jako nosič.
Jaká ti vychází kalkulace u prášku?
Ano, 50střel denně uděláš i na drátku, ale to jaksi trvá déle, než vysypat pixlu do mašiny a zapnout vypínač. Navíc těch 50 střel jsem dal jen jako abstraktní číslo, aby bylo vidět, kolik by ten automat vyrobil za 24hod. A jestli mi udělá automat 1000 střel za hodinu, nebo za 24hodin je mi fakt jedno, protože u toho nejsem.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#97 » stř 22. říj 2014, 18:19

Dobrá tak jsem to asi nepochopil.Protože jsem dělal pro podnik který vyrabí CNC stroje tak,jsem trochu tý automatizace viděl.A opravdu neznám stroj který by se nemusel hlídat když se kousne nebo se něco pokazí,to není o konstruktérovi,ale o unavě materialu a hlavně preciznosti vyroby takového stroje.A to si myslím že v domácích podmínkách bude obstojné,ale ne profi.Z toho jde usoudit že takový stroj bude náchylnější na nějaké ty "kousnutí" takže jsem uplně v klidu že nasypu do mašiny 5tis. kusu rano před šichtou a po práci si vyzvednu hotový produkt.
Prostě nechat něco bez dozoru to já bych si osobně nedovolil,byť u takoveho stroje na galvanizaci to nebude až tak strašné jako u odlévacího stroje který jsem postavil,kde jsou vysoké teploty.
Prášek mě vychází nevím přesně protože jsem ho dostal zadarmo a v každé lakovně ti ho jistě drobet odsypou také zadarmo.Měl jsem cca kilo nevážil jsem a již jsem udělal okolo 15-20tis. ks.Takže jediná investice je trochu ředidla a el.energie na vypečení.Dělam ve starém sporáku v troubě.Když budu počítat že má 2kW a celou dobu neběží(termostat) tak cena také zanedbatelná.Když to vydrží wattmetr do zásuvky změřím celou proceduru.
Uvedu proto příklad co je jednoduší.
Vezmu 1tis. střel vylezu ven do dílny,sebou mám plastovou krabičku na 100ks střel(může být větší urychlí se to),ředidlo,odměrku z LEE matric,a in. stříkačku jako odměrku ředidla.
Nasypu střely odhad už je v oku 100ks,odměřím ředidlo,naleju,přidám prášek,zavřu a kvrdlám cca 1 minutu,vysypu na síto.Takto pokračuju 10x,nechám oschnout a jde to do pece na 10minut/180st.Nedostanu tam vše najednou tak postupně jak je nálada,ale třeba na 2x,jde o to že střely se namají dotýkat.Hotovo tisíc kusů.Stačí spočítat jak dlouho to trvá celé.

A co je jednoduší?U čeho potřebuji více věcí okolo?Není to můj výmysl :) ale funguje to.
Proto říkám chceš kvalitu pokovení je lepší u mě jinak vyhrává prášek.


A pokud čtu konec tvojí odpovědi kdyby to bylo tak jednoduché a budu mědit 24h/den tak pošlu střelu do zkušebny a začnu se tím živit.Dát něco opravdu do zásuvky a jít si lehnout asi fungovat nebude a jestli jo tak se předem klaním tomu kdo to vyrobí a beru ho jako machra.
Jen si myslím že malajizva to dělá protože ho to baví a chce si tak nějak ušetřit čas a nechce zase stavět profi stroj do kterého bude vkládat nějaké vysoké finance,jestli ne tak ať mě opraví.
Nevím jestli je to zde na foru,ale také jsem tu něco řešil a někdo mě naznačil že než se celkově patlat s vyrobou střel,tak ten čas věnuje přesčasu v práci a střely koupí a vyjde ho to nastejno.Asi na jednu stranu pravdu má,ale ne každý má takové zaměstnání aby se to rentovalo.
Ale zase pokud dám do nějakého stroje prachy aby to fakt bylo profi a makalo to skoro bez kontroly tak ten stroj musí na sebe vydělat zpět.Nebo musí být mala jizva trochu blázen jako já že i když se mi to nevyplatí nebo návratnost bude za 5let,stejně takovou věc postaví.
Je to věc názoru a znova opakuju že mu fandím a rád bych potom viděl výsledek třeba na nějakém videu.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#98 » stř 22. říj 2014, 19:59

To:malajizva

Jestli máš zájem ohledně toho automatu,problémy při stavbě a co vylepšit a čeho se vyvarovat bych se přesunul do vlákna Slitiny na střely,tam to bude vhodnější než zakládat nové vlákno a bavit se o tom tady.Jak jsem řekl až bude čas tak ti dohodím nějaké foto.Momentálně mašina stojí protože jsem měl problém ohledně topné spirály(byla výkonově slabá) a dojezdy na koncové polohy.Nemám zrovna moc času,předělávam byt a budu tam do dílny stěhovat vše tak snad potom bude čas na odlaďování.Každopádně na tebe nezapomenu a kdyby si chtěl něco podobného stavět,poradím stím pokud to bude v silách :) .Je spousta věcí co bych udělal dnes jinak,ale konstrukce to už nedovoluje a předělávat to od píky nechci,ale mělo by to makat obstojně(né že by nemakalo).

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#99 » sob 24. led 2015, 23:09

ahoj,
aktuální výsledky, není to 100% ale není to špatné :)
naboje.jpg
detail.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#100 » stř 17. úno 2016, 18:07

Přemýšlím, že zkusím pomedovaní, napadlo mě jak udělat katodu. Cu plech či kuprexid, do něj díry, do těch nastrkat komolý kužel špičkou, v tom místě sice bude nepokovenej kroužek, ale to jistě nebude na závadu. Jako u polopláště.. Klidně by šlo i celou katodu nastříkat aby byl kov pouze na hraně otvoru. Bude to fungovat ? Anoda budou měděné kroužky okolo každé střely ? Děkuji za reakce !

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#101 » čtv 18. úno 2016, 08:40

Používám bubnovou galvanizaci, s výsledky jsem docela spokojen.
s tímhle ti neporadím. Je to složité a moc velká drbačka (na můj vkus).
tohle je jedna dávka:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#102 » čtv 18. úno 2016, 09:25

malajizva: můžeš se, prosím, podělit o podrobnosti ohledně bubnu? Domácí výroba nebo profi, fotky, parametry... Před časem jsem pátral a nejmenší koupitelné zařízení bylo stále příliš velké, takže na cenu jsem ani neměl odvahu se ptát.

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#103 » čtv 18. úno 2016, 09:47

něco jsem dával sem:
https://www.youtube.com/channel/UCIjhQd ... 0FPUhcZjxg
princip je jednoduchý vevnitř je CU trubka a pár drátů spojených dohromady na kterých leží kule.
když budeš chcít něco víc, tak mi napiš na malajizva@seznam.cz



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#104 » čtv 18. úno 2016, 09:49

Připojuji se s prosbou o objasnění konstrukce takového zařízení. V principu to snad chápu, ale jak to vypadá, aby to fungovalo, to mi je záhada. Vím jistě, že s pokusím o výrobu nějakého zařízení. Ať buď poměďování, či alespoň komaxid. Upřímně, to poměďování je mi bližší...

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#105 » čtv 18. úno 2016, 10:00

tak já to sepíšu a nafotím, ale nebude to hned :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů