Střely ARES s drážkou/bez drážky



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#1 » ned 11. srp 2013, 19:15

Zdar lidi,

malý dotaz, při koukání po střelách ARES k přebíjení jsem narazil na to, že některé jsou úplně hladké bez jakýkoliv drážek, jiné naopak mají různé drážky. Díval jsem se jen na ty "v plastu", které se nemusí mazat. Proč jsou tedy některé s drážkou a některé hladké, jaký je v tom rozdíl, na co to má vliv?

http://www.alliancze.cz/strela-9mm-153g ... s/d-70792/

http://www.alliancze.cz/strela-9mm-125g ... s/d-69934/

Díky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1697
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 12. srp 2013, 06:20

Ahoj, odpověd je prostá, ARES vyrábí většinu střel taky čistě olověných (mazaných do drážky) a tak je vlastně většina poplastovaných s drážkou, ale ta již k ničemu neslouží....a ničemu ani nevadí..



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 12. srp 2013, 08:30

McFly: drážka vadí hmotnosti, proto jsou těžké 153grs střely bez drážky ;)



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#4 » pon 12. srp 2013, 08:51

Nejsou nejak moc drazi, ti od alliancze.cz? :roll:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1697
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 12. srp 2013, 09:14

:) no OK, ale úbytek hmotnosti v drážce se dá kompenzovat jinde (delší střelou či tvarem), ale to asi nebyl účel otázky proč tam je.. Jinak nejlepší ceny má Anděl realoding, v Allianci maj celkem předraženo..



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#6 » pon 12. srp 2013, 10:18

Když už jste nakousli ty ceny... Může se někdo z pražských prosím podívat a zjistit mi kolik u Anděla stojí popláštěné střely 9 mm Luger? (Ares). Něco kolem 124 gr. Předem díky!



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#7 » pon 12. srp 2013, 10:20

Díky za odpovědi. Že je drážka hlavně na mazání jsem věděl, ale znejistěl jsem, když jsem viděl obrázky nábojů, kde byl krček nábojnice zaškrcen dovnitř té drážky, tak mě napadlo, jestli drážka nemá i jiný význam.
Na web Anděla jsem koukal, ale nenašel jsem ceník střel. A když jsem si spočítal, že zkušebních 1000 ks 153gr střel mě i s poštou vyjde na 1,85 Kč od alliancze a tady v Liberci mají 124gr střely za 1,80 Kč, tak se mi cena nezdála tak hrozná.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1697
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 12. srp 2013, 11:36

Naposledy jsem za poplastovaný 9 luger 125g platil u Anděla asi 1,5Kč/ks
Jinak někdy je tam i měnší (cca 1mm) drážka a do ní by se teoreticky mělo škrtit, ale ono ne vždy to tak délkově vyjde. Škrtit do nevyužité mazací no, asi by to šlo u revolverových ráží, ale i tak by to bylo celkem hodně uškrcený :) A navíc lugry se nijak razantně neškrtí..



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#9 » stř 28. srp 2013, 19:48

No ono zase škrtit na danou OAL možná ano.Ale stává se že ne každá zbraň spapá stejný náboj.Takže někdy musíš zkracovat nebo naopak.Proto také narazím na již zmíněnou drážku.Nežli měnit délku střely i s tvarem kuli hmotnosti.Je opravdu lepší zmenšit nebo vypustit drážku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti