Výběr přebíjecího lisu



Hankye
Příspěvky: 75

Příspěvek#781 » stř 14. úno 2024, 10:52

Myslím že je to jako když srovnáváte Ladu Nivu/ARO s Hiluxem. Oboje svoji službu udělá ale je to uplně pro jiný aplikace. Pokud s tím hodláš zajet jednou za čas do lesa a pokrosit, proč ne. Bude tě to živit ? Potřebuješ, aby to makalo, když je třeba a musíš se na to spolehnout ? No, tak to už ARO tak dobrá volba nebude. Pokud seš šikovnej, tak si s tím poradíš, nicméně pro každýho to není a je chybou posuzovat mechanický schopnosti jinejch lidí podle těch mejch . Ostatně je to jako s policií - nemůžeš chtít aby jsi měl za jejich plat člověka, jež je odhodlanej nasadit život a doplňovat vzdělání. To jsou věci, co se prostě vylučujou, neboť mezi kvalitou a pořizovací cenou prostě zákonitě musí být úměra, jinak by dillon zkrachoval. Za mě to McFly vystihul. Mam 6000 a protože si myslím, že sem relativně šikovnej, proadil sem si i s loadmastrem. Je to cesta pro každýho ? No tak to rozhodně ne. Pokud by mi někdo dneska nabídnul D1050 za 25 000, tak 6000 letí do kouta.



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#782 » pát 16. úno 2024, 01:19

McFly píše:...Jako nejméně problémový se mi jeví Turret, progresy od LEE ne že by nefungovaly to vůbec, ale vyžadují mnohdy dost zásahů člověka, který ví co dělá a rozhodně nejsou často bezchybně funkční z krabice.. O jejich plastových dílech atd nemluvě - to je tragedie....


S tim se neda nez souhlasit.
Ted me napada, kolik kdo mate na Lee lisech prebito? Ja jsem to tuhle pocital , kdyz jsem ho po dlouhe dobe cistil, s jednim Lee Pro 1000 urcenym jen na 9x19 jsem musel udelat kolem 50000ks bez udrzby. :D



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#783 » pát 16. úno 2024, 10:20

Na Auto Breech lock pro mám cca 24k Lugrů za rok a 4 měsíce. Zatím nic neodešlo, nic jsem neměnil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#784 » pát 16. úno 2024, 10:34

Já mám na Loadmastru zhruba 8 tisíc přebitých 9L ale já jedu samostatně odzápalkování a teprve pak přebíjím, takže nábojnic prošlo výrazně více.

Měnil jsem zápalkovač, podařilo se mi ho mechanicky poškodit vypadlou nábojnicí.
Jinak jen čistím a mažu. A občas něco seřídím. A občas urvu plastové pacičky, co mám místo kovových na přidržování nábojnice v pozici 3 a 4.

A musím konstatovat, že čistý provoz, kdy jedu jen přebíjení čistých nábojnic, oproti odzápalkování přebraných, ten lis snáší o hodně lépe.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#785 » ned 28. dub 2024, 21:18

Ahoj.
Řeším volbu přebíjecího lisu - cca 200ks měsíčně (řešil jsem v jiném vláknu).
Volba padla na Lee turrent a teď Váhám.

Lee value turret value - řádově 5k Kč - "Nevýhody": náboje do délky 5,87 s automatickým otáčením, "lehčí" konstrukce
Lee classic turret - řádově 7,5K - Náboje do délky 8,41mm a celkově robusnější..

Zatím uvažuji o přebíjení spíš "pistolových" ráží:
,45LC/,44-40win, ,45APC případně i 9mm L na kropení (u těch prvních exotik je návratnost dobrá, u klasiky 9mm je to spíš o využití zařízení... ;) )

Jsem nakloněný spíš tomu "Value" (délkově vyhoví případně i .223 a 7,62x39 - ale nevím jestli by to silově nebylo moc)- máte někdo argument proti (a proč koupit třeba classic?). Máte někdo zkušenosti s tímto lisem?

Kdybych chtěl něco většího - třeba .308Win - tak si pořídím jednooperák...



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#786 » ned 28. dub 2024, 22:28

Mam zkusenost s clasic turretem a ten bych i doporucil, zejm pokud uvazujes i o tech puskovych.



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#787 » pon 29. dub 2024, 05:24

Ja mam Classic turret nekde od roku 97, prebil uz jednotky set tisic, asi bych se nedopocital nejak presne. Vsechny dily puvodni. Prebijeni mam jako relax, takze ani nic vykonnejsiho nechci. Na to moje flusani je presnost vyroby dostatecna.



tatra21
Příspěvky: 345

Příspěvek#788 » pon 29. dub 2024, 08:51

Ušetřený peníz nedává smysl.



Hankye
Příspěvky: 75

Příspěvek#789 » pon 29. dub 2024, 09:43

Hele zkus to koupit starší na huntingbazaru. Většinou tam sou sady s matricema a základním matrošem za pár šupů a ty lisy prakticky nelze zničit, alelspoň já teda fakt nevím jak. Spotřebák, jako plastový díly stojej pár šupů. Šel bych do starýho classicu, kterej mám . Byl sem s ním spokojen.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#790 » sob 4. kvě 2024, 21:22

Tak jsem koupil bazarový Lee Classic turret včetně komplet vybavení pro 9mm L. Teď neaktuální, ale časem určitě vyzkouším...
Jsou tam i mechanické váhy RCBS.
Teď už jen vybrat ráži, pořídit železo a komponenty a může se jít na věc.. ;)



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#791 » stř 8. kvě 2024, 20:09

Doporucil bych ti na zacatek urcite luger, ten je na Turretu uplne bezproblemovy i rychly.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#792 » stř 8. kvě 2024, 20:20

No, ale na to nemám železo ;)
První bude dlouhá v .45LC nebo .44-40. Pro 9mm L si nejsem úplně jistý rentabilitou při mém zamýšleném prostříleném množství ;) Ale když už ty matrice mám... :D :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti