Výběr přebíjecího lisu



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#541 » úte 27. říj 2020, 20:12

djgas píše:Zkus Double Alpha v Nizozemi,je zastupcem pro Lyman


Děkuji.

Koukal jsem na jejich stránky, ale nějak mi nedošlo, že jsou lokalizovaní i v EU.
Nevíte, zda je nutné na dovoz mít vyřízené i nějaké dovozní papíry, když se jedná o lis na střely?
Naposledy upravil(a) Hombleman dne úte 27. říj 2020, 20:20, celkem upraveno 1 x.



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#542 » úte 27. říj 2020, 20:20

Ja si lis z USA kupoval,žádné papíry potřeba nejsou,ale dost firem proste do EU nic posílat nechce .
V případě Lymana si myslím ze budete odkázán na local dealer.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#543 » úte 27. říj 2020, 20:21

Tak pokud je to v rámci EU a nejsou potřeba vyřizovat papíry, je to ideální přes uvedený Double Alpha v NL.

Děkuji za pomoc.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#544 » úte 27. říj 2020, 21:35

Nechal jsem si poslat z USA konverzní sadu .357 na Dillona a ze strany celníků nebyl žádný problém. Žádné extra papíry. Jestli ten který dodavatel posílá do CZ, je ale věc jiná.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#545 » stř 28. říj 2020, 06:04

Ako bolo napisane, povodne Mark 7 a teraz Lyman s Mark 7 zastupuje Double Alpha, holandsko. Poslu to bez problemov. Otazkou je, ci za tu cenu radsej nekupit Dillon 1050 a usetrene vrazit do komponentov. On zakladny Evolution moc zmysel nedava a voci 1050/1100 tam ziadne vyhody nie su.
Jo Revolution s podavacom zapaliek, to uz je ina.

Treba zvazit ale vsetky pro a proti. Dillon je desiatkami rokov prevereny stroj, Mark 7 mal hlavne v pociatkoch mnozstvo problemov a co viem, vsetko si nechavali robit externe u roznych vyrobcov.
No, snad to uz maju vychytane.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#546 » stř 28. říj 2020, 11:04

Ano, v EU vyjde Mark 7 na cca 3900 Euro.

Oproti Dillon 1050 nebo 1100 je vyhoda “pouze” v poctu stanic.
Nicmene na pohodlne prebijeni je dle ruznych nazoru i lis s 5 pozicema dostacujici, kdy 3 pozice jsou vzdy zabrane prachovacem/expander; kontrola navazky; bullet feeder.

Muj nahled na cele prebijeni je takove, ze bych rad poridil takovy lis, ktery budu moct do hudoucna vybavit ruznou senzorikou a automatikou, trochu i z duvodu, ze mi je tento obor velmi blizky. Z toho mi vysly lisy Dillon XL750, 1050/1100 a nebo zmineny Mark 7.
Vyhledove bych rad poridil lis za cca rok, tak i trochu doufam, ze technologie poskoci a objevi se neco zajimaveho.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#547 » stř 28. říj 2020, 12:29

Nezastupuje a neprodává Lyman v ČR Štrobl?



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#548 » stř 28. říj 2020, 14:56

Hombleman: Já uvažuji o Hornady Lock N Load AP. Ten se dá taky hezky vytunit elektronikou. Já osobně o něm teď hodně uvažuji. U nás distribuuje ProAarms

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#549 » stř 28. říj 2020, 17:52

LNL mám, chodí slušně. Nicméně si myslím že nějaká elektronika nemá smysl. Možná kontrola navážky....



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#550 » stř 28. říj 2020, 18:03

Ja co si vic a vic ctu na ruznych zahranicnih forech zkusenosti, pak ohledne LnL AP se shoduji nad tim, ze lis chce trochu vic lasky, aby slapal jako hodinky. Dillon XL oproti tomu je ready out of the box.

Nicmene LnL AP ma vyhodu v rychle vymene matric a pokud se k nemu neprida case a bullet feeder, pak prava ruka taha za paku a leva doplnuje material. Kdezto u Dillona jak prava tak i leva ruka doplnuje.

Nicmene to, co se mi dale libi na Mark 7 a RL1100 je to, ze vse se deje na jedno zatazeni paky, tedy i usazeni zapalky. Oproti 750 a LnL tedy neni nutne v horni poloze odtlacit paku pro usazeni zapalky. Diky tomu jsou zapalky z Mark 7 a RL1100 lepe usazene. Plus ta moznost budouciho rozsireni o motorizaci.

Ale jako vse, je to o tech pocatecnich financich.
LnL lze poridit za cca 18 000, XL750 vcetne matric za cca 22 000. Bohuzel RL 1100 je za 60 000 a Mark 7 je jiz 100 000. Na youtube se casto objevuje obrat “buy once, cry once”.

Me se LnL libi, ale odrazuje mne to, ze neni mozna budouci motorizace.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#551 » stř 28. říj 2020, 18:40

Jedna otázka. Kolik měsíčně vystřílíš ?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#552 » stř 28. říj 2020, 19:15

To je asi jeho věc.. Každý ať si koupí na co má a co chce..Jen bych dodal že motorizovanej Dillon ani LnL není taková výhra, jak by se mohlo zdát...Ne proto, že by to v ideálních podmínkách nefungovalo, ale stačí jeden berdan a stojíš, jedna nábojnice jiné ráže a stojíš, šprajclá zápalka a stojíš atd...ten cit v rukách a lidský oči, pokud do toho sypeš směs nábojnic ze střelnice ne že by byl nenahraditelnej, ale odladit to pro nekomerční přebíjení chce čas a prachy co se nikdy nevrátí. Pokud je ale má tak cesta může být jeho cíl..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#553 » stř 28. říj 2020, 20:59

Presne tak. Ono na videu to vyzera dobre, realita je ina. Obzvlast v nasich podmienkach, kde zo zeme zbierame akykolvek sajrajt.
Berdan, zakrimpovana zapalka, .22 alebo ina raz v 9 mm, 9 mm sprajcnuta v .40 S&W atd a z motorizacie je zrazu prd.

A je uplne vylucene si to predstavovat stylom “zapnem a idem na pivo”. I so vsetkymi vychytanymi vecami, dokonale prebranymi nabojnicami atd je nutne to sledovat 100 % casu.

Samozrejme, pri takychto masinach sa bavime o spotrebe aspon 30 000 ran za sezonu, minimalne. Inak to nedava zmysel.

Rad chcem upozornit na to, ze predstava “kupim masinu a naboje predavam” bez zbrojnej licenie pada. Vzhladom na mnozstvo roboty sa na tom ani seriozne zarobit neda.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#554 » čtv 29. říj 2020, 10:49

Velmi pekne to shrnul McFly svoji posledni vetou.

Jak jsem jiz psal, rad bych mel do budoucna moznost upgradu zakoupeneho lisu. Je to pro mne pridana hodnota. I proto se nyni priklanim vice k Dillon nez k LnL AP (i kdyz se mi vizualne vice libi Hornady).

Ohledne motorizace neni v mem umyslu zapnout lis a jit na pivo.
A rozhodne nemam v umyslu se zivit vyrobou naboju, to prenecham S&B a STV Policka.

Dekuji za ruzne poznatky i rady. Uvidim, co prinese rok 2021.
Treba Vam zde pak budu moct zaslat update, jak jsem s pokojeny s danym lisem.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#555 » čtv 29. říj 2020, 21:09

Pokial fakt potrebujes taku produktivitu (trebars aj s vyhladom do buducna) a ratas casom s motorizaciou a vsetkymi senzormi (bez nich to nejde), rovno zabudni na Dillon 650/750. Ta masina na to nie je stavana. To chce 1100 alebo potom Mark 7. Potom uz len Camdex…

Rataj s tym, ze ci 1100 ci Mark 7 su masiny defakto urcene na prebijanie jednej raze, prehadzovanie kalibrov a doladovanie „aby to znova dobre slapalo“ je dost zdlhavy proces. A financne je to tiez dost narocne.

Tudiz ak chces prebijat takto 9 mm a povedzme .223 tak to chce dve masiny. 750 je na tom o poznanie lepsie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů