Výběr přebíjecího lisu



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#781 » stř 14. úno 2024, 10:52

Myslím že je to jako když srovnáváte Ladu Nivu/ARO s Hiluxem. Oboje svoji službu udělá ale je to uplně pro jiný aplikace. Pokud s tím hodláš zajet jednou za čas do lesa a pokrosit, proč ne. Bude tě to živit ? Potřebuješ, aby to makalo, když je třeba a musíš se na to spolehnout ? No, tak to už ARO tak dobrá volba nebude. Pokud seš šikovnej, tak si s tím poradíš, nicméně pro každýho to není a je chybou posuzovat mechanický schopnosti jinejch lidí podle těch mejch . Ostatně je to jako s policií - nemůžeš chtít aby jsi měl za jejich plat člověka, jež je odhodlanej nasadit život a doplňovat vzdělání. To jsou věci, co se prostě vylučujou, neboť mezi kvalitou a pořizovací cenou prostě zákonitě musí být úměra, jinak by dillon zkrachoval. Za mě to McFly vystihul. Mam 6000 a protože si myslím, že sem relativně šikovnej, proadil sem si i s loadmastrem. Je to cesta pro každýho ? No tak to rozhodně ne. Pokud by mi někdo dneska nabídnul D1050 za 25 000, tak 6000 letí do kouta.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#782 » pát 16. úno 2024, 01:19

McFly píše:...Jako nejméně problémový se mi jeví Turret, progresy od LEE ne že by nefungovaly to vůbec, ale vyžadují mnohdy dost zásahů člověka, který ví co dělá a rozhodně nejsou často bezchybně funkční z krabice.. O jejich plastových dílech atd nemluvě - to je tragedie....


S tim se neda nez souhlasit.
Ted me napada, kolik kdo mate na Lee lisech prebito? Ja jsem to tuhle pocital , kdyz jsem ho po dlouhe dobe cistil, s jednim Lee Pro 1000 urcenym jen na 9x19 jsem musel udelat kolem 50000ks bez udrzby. :D



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#783 » pát 16. úno 2024, 10:20

Na Auto Breech lock pro mám cca 24k Lugrů za rok a 4 měsíce. Zatím nic neodešlo, nic jsem neměnil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#784 » pát 16. úno 2024, 10:34

Já mám na Loadmastru zhruba 8 tisíc přebitých 9L ale já jedu samostatně odzápalkování a teprve pak přebíjím, takže nábojnic prošlo výrazně více.

Měnil jsem zápalkovač, podařilo se mi ho mechanicky poškodit vypadlou nábojnicí.
Jinak jen čistím a mažu. A občas něco seřídím. A občas urvu plastové pacičky, co mám místo kovových na přidržování nábojnice v pozici 3 a 4.

A musím konstatovat, že čistý provoz, kdy jedu jen přebíjení čistých nábojnic, oproti odzápalkování přebraných, ten lis snáší o hodně lépe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti