Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#511 » čtv 23. kvě 2019, 19:36

Ahoj,

dovolím si hodit video svého lisu LEE Auto Breech Lock Pro s motorovým mnou vytištěným bullet feederem uzpůsobeným pro podavač střel LEE a trubicovým podavačem nábojnic..

https://youtu.be/Svc8plxQmOg



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#512 » pát 24. kvě 2019, 06:25

McFly: pekne, to je modifikovany Open Bullet Feeder, ze? Taky jsem si ho udelal, ale funguje mimo lis, ten zvuk sypani me rozciloval. :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#513 » pát 24. kvě 2019, 06:49

Taktak.. Modifikovanej open bullet feeder.



Steel
Příspěvky: 8

Příspěvek#514 » ned 29. pro 2019, 18:01

Zdravím, chtěl bych se vrhnout na přebíjení. Mám v plánu přebíjet hlavně 9mm Luger a možná později .223. Do oka mi padl Lee Pro 1000, hlavně kvůli ceně a tomu že je to progresivní lis, tzn. i časová úspora. Ale vidím, že názory na tento lis se dosti liší. Zajímalo by mě jestli je opravdu tak špatný a pracný na seřízení, že je lepši se mu vyhnout, popř. zda se dá u nás, popř. v Evropě koupit něco lepšího za stejné peníze. Měsíčně nastřílím cca 200-400, podle času :D Nepotřebuji vyrábět žádné soutěžní střelivo :D



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#515 » ned 29. pro 2019, 18:48

Jak jsi uz sam napsal. Nazory se ruzni. Jedni jsou spokojeni a jini pro nej nemaji pekneho slova.
Ja ho treba mam a jsem spokojeny. Kupoval jsem ho uz jety na ebay a byl vybaveny pro .45 ACP, .40 S&W, .223 Rem. Prebijim na nem jenom .45ACP. Zbytek jsem prodal. Dokoupil jsem podavac strel od Lee a slape to vsechno pekne bez zadrzky. Jen se musi pouzivat strely s plochym dnem, nebo olovene, poteflonovane, poplastovane strely. Nesmi se pouzit strely se dnem, co ma rantl. Kdyz vychytas drobnosti serizeni a aby prachovac nerozsypaval zrnka prachu okolo, tak pojede bez zadrzky. Jediny problem je u tohoto lisu ten, ze kdyz se dostanou zrnka prachu do zapalkovani, tak prestane zapalkovat, nebo zapalkuje nespolehlive. Staci profouknout vzduchem a je po problemu.
.223 bych na tom lisu nedelal. On to asi zvladne, ale vzhledem k tomu, ze .223 delam na jednooperaku a je tam potreba vetsich sil, tak bych to u toho Lee Pro1000 nedoporucoval.
Kamos dela .223 na Dillonu 650XL. Ale tam je jina cenovka cele sestavy lisu a konverzi pro dane raze.
Poohledni se po baźarech a kup nejaky Dillon 650XL. Ten vzdycky pak prodas a dost mozna, ze bez ztraty. Kdezto Lee Pro1000 prodas vzdycky s velkou ztratou. Jestli vubec.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#516 » ned 29. pro 2019, 18:50

Taky se přidám s dotazem, pravděpodobně budu kupovat ZB 30, takže se zřejmě vrhnu na přebíjení 8mm Mauser. Protože budu dělat primárně puškové náboje, zřejmě by byl nejlepší jednooperační lis, nebo byste doporučili něco jiného? Nejde mi až tak o 100% přesnost, spíš aby to pak dobře chodilo v samonabíjecí zbrani a nemusel jsem se s tím moc nějak šíleně patlat. Díky.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#517 » ned 29. pro 2019, 18:57

DJ Die: Puskove prebijim .223 rem. a .308 win. Mel jsem na to klasicky litinovy jednooperacni lis. Ale nebavilo me porad prehazovat matrice, tak jsem poridil lis Redding T7 Turret a jiny bych uz nechtel. Vsechny potrebne matrice mam usazeny v otocne hlave lisu a jeste mi zustaly volne 2 pozice, do kterych jsem usadil uni vypichovaci matrici a skrtici matrici .223. Lis je pevny, bez vuli a slape perfektne. Jinak kamos prodava jednooperak Redding Big Boss za 4 tisice.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#518 » ned 29. pro 2019, 18:59

To neni jen otazka lisu ale asi i matric (aby ti formatovala celou nabojnici...) ale mauzera a pro zb jsem neprebijel tak nevim,..
steel co clasic turret?



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#519 » ned 29. pro 2019, 19:33

Na větší puškovou ráži každopádně jednooperák s uzavřeným rámem, takové ty modely s otočnou hlavou se časem ukázaly jako tzv. potížistické. Vznikají vůle, zlobí to, člověk se akorát s tím drbe a je to v podstatě nekonečný boj. Matrice stačí od Lee, celoformát s vypichováním, usazovací a krimpovací. Tyhle samonabíjecí kulomety jsou žrouti nábojnic, takže se občas vyplatí i žíhat krčky na žíhačce a každopádně je nutnost krimpovat. Samozřejmostí je pořízení zápalkovače a i trochu schopnějšího prachovače s nastavením v manuálu, mikrometrický být nemusí, pokud je to jenom na plinking. Váha stačí digitální s přesností na tisícinu gramu. Suma sumárum ve finále je to celkem peníz a to člověk ještě pořádně nezačal. :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#520 » ned 29. pro 2019, 19:47

Lee classic turret na .223 naprosto bez problémů. Hodinová produkce není sice žádnej zázrak, ale funguje to spolehlivě. Navíc za ty prachy...



Steel
Příspěvky: 8

Příspěvek#521 » ned 29. pro 2019, 19:49

@tomas fuk: z ebay jsi kupoval odkud? Protože lisy z USA výjdou často levněji než tady, ale otázka je, kolik bude clo.
Dillon XL650 asi ani v bazaru neseženu za cenu kolem 7-8tis.

@skagerak: taky jsem nad ním přemýšlel, ale cena 8 577,- u Strobla mi příjde docela vysoká, na druhou stranu má o 1 místo pro matrici navíc. Ale nejvíc mi asi vadí, že musím zatáhnout 4x pro 1 náboj :D a to mi příjde jako nevýhoda oproti Pro1000.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#522 » ned 29. pro 2019, 20:08

2DJ Die: 8x57 jsem leta přebíjel. Určitě "O" jednooperák, klidně LEE Classic Cast. Určitě celoformátovací matrice (ideálně Forster). Určitě žíhat krčky. Dávkovačku doporučuji RCBS Uniflow s mikrometrickým šroubem. Váhy OHAUS (obrandované jako RCBS) 5-10 stačí, 10-10 lepší. Něco na zkracování nbc. Pokud to má být trochu seriozní, tak třeba Lyman, Forster..., pokud je to do samonabíječky, tak LEE Quick Trim Deluxe taky svojí službu odvede.

BTW: Kdo se bojí, s.r. v síni. Já se nebál, postupem času jsem lovil i použité věci. Třeba zrovna ty matrice Forster. Měl jsem původně i nové, na většinu ráží, co přebíjím. Postupně jsem to ale posháněl a u puškových přešel z nových LEE, Hornady a RCBS na jeté Forstery a je to jedna z nejlepších věcí, co jsem u přebíjení udělal.

2Steele: PRO1000 jsem měl a z těch lisů, co jsem měl na stole (Challenger, Classic Cast, PRO1000, Loadmaster a finálně Dillon650) to byl ten zaručeně nejhorší.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#523 » ned 29. pro 2019, 20:11

Omega: Nemas pravdu. Nevim, ktery lis s otocnou hlavou mas na mysli. Kdyby jsi videl Redding T7 Turret, tak bys vedel, ze otocna hlava ma opernou nohu, takze nedochazi k zadnemu krizeni, vznikani vuli a potizim. T7 Turret je stejne pevny jak kterykoliv "O" lis.
Steel: Byl to bazar na ebay a uz je to 5 let. Clo a dph jsem neplatil.



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#524 » pon 30. pro 2019, 21:44

tomas fuk: já ho nemám, ale měl ho kámoš od hornady a byl rád, že ho poslal dál. Ze začátku, když to nemělo moc naběháno, tak dobrý, ale časem se na tom udělaly vůle a začaly potíže. Al e něco jiného je to používat na pistolové, kde to může být bezproblémové. U puškových, kde se na to kolikrát působí větší silou nebo když se dělají přeformáty to taková výhra nebyla. Jasně zapomněl jsem zkracovačku, ten trim Deluxe taky svoji práci odvede, ale chce to vychytat cvik v ruce a občas to vytáhnout a vyklepat od špon a bordelu a lehce máznout. Samozřejmě přeměření nábojnic před přebíjením kvalitní šuplerou (digitální)a roztřídění, které je potřeba vzít víc a které míň beru jako základ. Taky není od věci při prachování si kontrolovat u každého pátého či desátého náboje navážku. I ty prachovače občas pěkně šidí podle toho, jaký je sloupec prachu či jeho slehnutí.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#525 » pon 30. pro 2019, 23:17

Omega: Jenze podle jednoho vyrobce lisu nemuzes napsat, ze i ostatni lisy jinych vyrobcu, co maji konstrukci s otocnou hlavou stoji za houby. Ja na nem delam jenom puskove naboje a celoformaty puskovych nabojnic. Otocna hlava lisu se ani nehne.
Tady se podivej na princip, masivni konstrukci a hlavne tu opernou nohu, diky ktere se hlava lisu nekrizi.
https://www.youtube.com/watch?v=j4_4Phh-Sqk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů