Lee Turret Classic - problem s podavanim zapaliek

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#1 » stř 7. led 2015, 11:35

Zdravim vospolok,

tak mi Jezisko doniesol Lee Turret Classic. Celkovo spokojnost az na jednu vec - neviem ci je to mojou nesikovnostou, ale podavac zapaliek pravidelne bud nepoda, alebo mi zapalka vypadne. Celkovo je to pomerne hnusny kus plastu ktory tam prilis jednoznacne nepasuje.

Otazka - mate niekto take iste problemy, alebo mam hladat medzi lisom a sedackou ? A existuje nejaka kvalitnejsia varianta zasobnika / podavaca na tento lis ? Zatial ma to extremne nelimituje, ale rad by som to vyriesit.

M.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#2 » stř 7. led 2015, 13:14

Ahoj, tenhle lis i s origo zápalkovačem mám. Obecně se na něj (ten zápalkovač) dost nadává, ale podle mne to zas až taková tragédie není. Zjistil jsme, že je potřeba 1. vzít jehlový pilník / jemný smirek, rozebrat podavač a pečlivě začistit všechny otřepy a hrany, které tam jsou z lití; 2. naučit se s ním dělat ;) . Dnes mi šlape naprosto v pohodě.

Přebíjení zdar
M.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#3 » stř 7. led 2015, 13:34

Vdaka, potreboval som sa uistit, ze ci som uplne tupy alebo to fakt potrebuje zasah typu URSIS (cesky DODO) :D. Po vcerajsom prebiti 200ks som sice uz ziskal znacnu zrucnost v rucnom zakladani zapaliek ale budem radsej ked sa mi to podari rozchodit.

M.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 7. led 2015, 13:43

MM: musís ho nastavit tak, aby byl úhel zápalkovače při dosednutí na rameno podavače zápalek stejné (nesmí se stranově odchylovat) a spodní hrana zápalkovače musí být přesně rovnoběžná s horní hranou podavače - to nastavíš pomocí výšky usazení matrice v hlavě. Pak to funguje jak má, napřebíjel jsem na tom cca 10k nábojů a bez jakýchkoli problémů.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#5 » stř 7. led 2015, 13:56

Huh - moment - vyska usadenia matrice je predsa jednoznacna ? Pokial zapalkujem pri spatnom chode z 'odzapalkovania' tak je to matrica 'full length sizer a decapper' - cize idem na doraz hore. Ak ju dam vyssie, 'shellholder' a ramienko na zapalku vyssie aj tak nepojde. Ak ju dam nizsie, budem do nej mlatit 'shellholder'-om co asi nie je dobre.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#6 » stř 7. led 2015, 14:41

U lisu sedím, takže už jsem si na "stehně" našel místo, kde musím páku zastavit (mírně ji zvednout z dorazu nahoru). Žádné úpravy jsem nedělal a funguje to celkem dobře.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 7. led 2015, 14:45

s1.jpg


Někdy pomůže i podložit podložkou navíc tam co je šipka. Pokud teda máš tenhle bazmek.
Pak je dost důležitá rovnoběžnost mezi houpačkou a ramínkem podavače.
Mám už na tom cca 25000 a až na prasklou pružinku to jede dobře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#8 » stř 7. led 2015, 14:54

Ok, vdaka vsetkym za reakcie, doladim to ked sa vratim do Ciech :).

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#9 » sob 10. led 2015, 23:21

Takze vyriesene - zacistene nerovnosti na podavaci a doladena poloha pri lise (podavac potrebuje fakt tlak z urcitej strany a urcitym sposobom).



vmartin
Příspěvky: 30

Příspěvek#10 » pon 22. úno 2016, 22:17

Zdravím, nechci zakládat zbytečně nové téma, když se jedná o podobný problém. Mám nového tureta a když přebíjím .45acp,tak je vše v pohodě, za chvilku je jich plný kýbl. Problém je u ráže .357 mag. matrice mám seštelovány, obecně se magnum přebíjí hůř-jde to těžko (budu něčím mazat). Zásadní zádrhel je v tom, že se mi nedaří kvalitně ozápalkovat, podavač je ok,normálně nacvaknu na to ramínko,ale zalisování jde hodně ztuha,zápalka se jednou z deseti pokusů úplně rozláme,třikrát z deseti pokusů zůstane trčet (je viditelně nasazená křivě) a šestkrát z deseti pokusů se to nějak povede zalisovat. Ty trčící nejdou vystřelit, revolver neotočí válcem... Neví někdo čím by to mohlo být? Větší zápalky do .45acp jdou krásně, a jejich držák jde tak nějak volněji nasadit. Ten magnumácký jde natěsno,ale zdá se, že sedí správně. Kontroloval jsem nějaké otřepy apod. ty tam nejsou.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#11 » pon 22. úno 2016, 22:30

Nemas problem s vycentrovanim nabojnice voci 'primer arm' ? Nemam s prebijanim .357 ziadne problemy aj ked nemazem (pominuc ze S&B nabojnice vyzaduju vacsiu silu). Skus poposuvat shellholder. Osobne som na toto narazil pri 9mm Luger - tam musim fakt davat pozor na umiestnenie nabojnice, uz sa mi aj podarilo par nabojnic vyrazit zo shellholdera (strhol sa okraj).



vmartin
Příspěvky: 30

Příspěvek#12 » pon 22. úno 2016, 22:45

Že mám jako tu nábojnici v tom držáku neposunout až nadoraz, aha zkusím,díky. Jó no, mám jen seliery....



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#13 » čtv 25. úno 2016, 18:55

Mě se u zápalkovače ještě osvědčila výměna pružiny za silnější, která lépe vrací plast nazpět a zápalka vždy se vysune jak má.
Strašně dlouho trvalo než jsem přišel na to, že mi další zápalka nešla protože nebyl zápalkovač vzadu a nemohla propadnout.
Nyní pohoda.



vmartin
Příspěvky: 30

Příspěvek#14 » pon 29. úno 2016, 17:58

Tak konečně jsem se k tomu dostal,dnes jsem přebil 100ks .357 a v pořádku. Při detajlním pohledu jsou některé zalisované lehce víc a 2 trošku trčí.Ale myslím, že to už ve válci projde. Stačilo pootočit držák nábojnic a po problému. Díky za rady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti