Legislativa v evropských zemích - země V4, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko aj.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#16 » úte 4. pro 2018, 18:19

Tady:

https://www.slov-lex.sk/legislativne-pr ... MQUsfNXczc

to v mobilu normalne otevru. Cist jsem to teda necetl, jen jsem to vyzkousel

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#17 » úte 4. pro 2018, 18:26

To co je na odkazu od tuton-a v pohodě (FF + LibreOffice na Linuxu) bez stahování, lze poklikáním rovnou otevřít a číst.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#18 » úte 4. pro 2018, 19:57

Už mi to jde zkusil jsem jinej prohlížeč.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#19 » stř 5. pro 2018, 00:42

Díval jsem se na některé ty slovenské návrhy a docela mne zaujala tato věta: "Náklady sa zvýšia aj držiteľom niektorých zbraní, ktoré budú po účinnosti zákona preradené z iných kategórií do kategórie A, keďže im tým vznikne povinnosť podrobiť sa psychologickému vyšetreniu a predkladať na výzvu orgánu dozoru doklad o psychickej spôsobilosti." Takže povinnost nosit u sebe kromě ZP a PZ i posudek od psychopata je docela opruz....



Bakly
Příspěvky: 51

Příspěvek#20 » stř 5. pro 2018, 14:07

Posudek nemusíš nosit u sebe. "a predkladať na výzvu orgánu dozoru doklad o psychickej spôsobilosti." = Že si příslušný útvar policie může vyžádat tvůj posudek a ty jim ho musíš předložit. Ne že tě zastaví policajt a ty ho musíš vytáhnout z kapsy.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#21 » stř 5. pro 2018, 15:04

Takže to také může znamenat, že na Slovensku si každý držitel ZP bude muset zaplatit psychopata vždy a pokaždé, kdykoliv si o to policie požádá....



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#22 » čtv 6. pro 2018, 10:00

Předpokládám, že to zařídí podobně jako u lékařského vyšetření před zkouškou na ZP - tedy že potvrzení bude mít nějakou dobu platnosti. I když - zbláznit se dá i jeden den po vyšetření... :-) .

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#23 » sob 8. pro 2018, 15:30

Ako som už skôr písal, na Slovensku v súčasnej dobe je psychická spôsobilosť podmienkou vydania ZP. Dokladuje sa kartičkou, ktorú vydá psychológ po úspešne zvládnutých psychotestoch. Psychická spôsobilosť sa preukazuje pri každom ďalšom obnovení ZP, dnes teda po 10 rokoch, v návrhu je novela zákona, ktorá skráti platnosť ZP na 5 rokov, rovnako aj platnosť dokladu o psychickej spôsobilosti - kartičky. A áno, nosím ju spolu s ZP a PZ v dokladovke.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#24 » sob 8. pro 2018, 20:42

kolik stojí psychopatické:-) vyšetření a jak dlouho to trvá?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#25 » sob 8. pro 2018, 22:20

Cenové rozpätie cca 30-60 EUR, rozhovor s psychológom/-ičkou, osobnosť a rodinné zázemie, dôvody žiadosti o ZP, IQ test, Rohrschachove obrázky, kreslenie nejakých obrázkov podľa zadania, a t.ď. cca 1,5 - 2 hodiny.
(Profesionálny vodič kamióna to má horšie!!!)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#26 » ned 9. pro 2018, 00:02

Takže jde vlastně o obyčejné šarlatánství bez jakéhokoli vědeckého základu a bez záruky, platné asi tak, jak věštění z kávové sedliny... :-)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#27 » ned 9. pro 2018, 01:21

Nejlepsim dukazem ze je to sarlatanstvi je, ze psychologove zurive odmitaji prevzit pravni odpovednost za sve posudky :)



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#28 » ned 9. pro 2018, 08:35

To už je hodně OT - a jak by asi ta odpovědnost měla vypadat?
Když si někdo při blbé manipulaci prostřelí nohu, může za to komisař, že mu potvrdil schopnost bezpečné manipulace?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#29 » ned 9. pro 2018, 11:07

spíš tak, že když zkoumaný střelec druhý den po psychotestech vystřílí školku, tak by se asi někdo měl zajímat o práci toho psychiatra, co vydal osvědčení o způsobilosti...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#30 » ned 9. pro 2018, 11:17

Takže s tímhle přístupem pak nebude radši zpusobilej nikdo, co kdyby náhodou, to si nikdo na krk nevezme. A ti, kteří dostanou spatnej posudek a nikdy by nic neudělali, budou přibývat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host