05.09.2020 - Závod LOS: Mistrovství ČR LOS 2020

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Jiří Ivan
Příspěvky: 19

Příspěvek#16 » sob 20. čer 2020, 20:38

Teprve dnes jsem se dozvěděl nemilou informaci. A to sice, že padlo rozhodnutí, letos pohár nevyhlašovat. Já se ptám proč?
Asi není tajemství, že pohár střelce motivuje k výkonu....a ke zlepšování.
Někdo tady brečí, že nepojede na závod dál jak za humna...
Ale je tady také spousta střelců, kteří neváhají jezdit přez celou republiku na závody, protože každá střelnice je jiná a nabízí jiný střelecký zážitek.

Takže opravdu stačí se zúčastnit jen povinných pár závodů, ideálně ještě míň a nejlépe těch nejbližších?? Jen aby se střelec mohl účastnit mistrovství (nejspíš stejně jen kvůli tombole...).

Takže to je signál pro nás, že nemáme jizdit?? Takže je nežádoucí, aby jsme jezdili víc než je to nutné? Nechcete, aby jsme Vás svojí účastí podporovali? Proto nám tenhle hnací motor rušíte?

Docela zklamání...



Reilys
Příspěvky: 28

Příspěvek#17 » sob 20. čer 2020, 20:42

Me by zajimalo jak to rozhodnuti padlo, a duvody? Zavody byly prece presunuty.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#18 » ned 21. čer 2020, 14:49

Súhlasím s názormi vyššie. Keď sa pozrieme na počet závodov, pre zjednodušenie v Pi, tak tento rok ich do konca června stihneme 28. Za posledných 5 rokov je to naprosto priemerný počet (2016 - 17; 2017 - 24; 2018 - 33; 2019 - 39, 2020 - 28; priemer fakt vychádza 28,2).

Áno, bol tu núdzový stav spojený s pandémiou, s ktorým pravidlá nepočítajú (a nemajú prečo). Ale reálne sme kvôli nemu prišli o 4-5 naplánovaných závodov, pričom minimálne niektoré závody potom prebehli v náhradných termínoch.

Pravidlá podľa mňa hovoria jasne:
Všechny výsledky z pohárových závodů z tohoto období jsou závodníkům započítány do Poháru LOS.
[...]
• Výsledky pohárových závodů v Poháru LOS slouží také pro účely kvalifikace na MČR LOS.


Mne z toho vyplýva, že pohár nie je "doplnkom" kvalifikácie na MČR, ale presne naopak!

A to, že jeho zrušenie prebehlo v závere ročníka formou poznámky v propozíciach MČR medzi varovaním o štarte na vlastnú zodpovednosť a obligátnom bloku k GDPR radšej ani nebudem ďalej komentovať.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#19 » pon 22. čer 2020, 13:29

Vzhledem k tomu, že jsem od začátku vzniku pravidel, tak vím a znám účel pohárových závodů. Pohár není doplňkem kvalifikace, ale kvalifikací. Tedy nezáleží na tom, kdo je první nebo poslední, ale zda splnil podmínky účasti na MČR. Tedy Pohár je zachován pro tuto potřebu. S tím souvisí další připravovaná změna organizace Poháru.

Co se týká komentáře k poznámce v propozicích MČR, tak právě proto, že je vyhlašován v rámci MČR, tak je tato informace umístěna správně. Propozice jsou od toho, aby se četly.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#20 » čtv 25. čer 2020, 20:22

Není to trochu moc hysterie kolem Poháru ?? Navíc naprosto zbytečný hysterie?? :roll: :roll: Kolik pořadatelů si radši nechá zaplatit startovné předem, protože ví, jaká morálka ohledně hlášení se na závody a následné reálné účasti v současné době i v minulosti je?? Klasický případ je právě proběhlé Poříčí. Kluci se tam s tím serou, aby nám připravili parádní závod, a jako že Poříčí je vždycky super závod, ale ve chvíli, kdy kvůli nedostatku rozhodčích změní závod na klubový, lovci pohárových závodů se odhlásí. Tomu říkám přístup!! Další nepřijedou, aby náhodou nezmokli :roll: :roll: :roll: Tohle je prostě špatně. Já jsem rád, že můžu střílet a jezdím, kam to jde. Vždycky jsem dorazil tam, kam jsem se přihlásil. A to zrovna nejsem z končin, kde mám všechno v dosahu. Měli byste být všichni rádi, že vůbec máme tu možnost závodit a soupeřit mezi sebou. A že letos nebude nějakej Pohár?? No a kurva co?! Tak prostě nebude. Letos to celkově všechno stálo za hovno, tak prostě buďme rádi, že vůbec máme Mistrovství.

[quote="Jiří Ivan"]

Takže opravdu stačí se zúčastnit jen povinných pár závodů, ideálně ještě míň a nejlépe těch nejbližších?? Jen aby se střelec mohl účastnit mistrovství (nejspíš stejně jen kvůli tombole...).

Takže to je signál pro nás, že nemáme jizdit?? Takže je nežádoucí, aby jsme jezdili víc než je to nutné? Nechcete, aby jsme Vás svojí účastí podporovali? Proto nám tenhle hnací motor rušíte?

Konkrétně tys byl jeden z prvních, kteří z Poříčí zmizeli, sotva se závod změnil na klubový. Být tebou, zdržím se hlasování. Když ti za to klubovky nestojí, nemluv o nějaký podpoře.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#21 » čtv 25. čer 2020, 20:23

Omluva, asi nějak neumím "citovat"...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2986

Příspěvek#22 » čtv 25. čer 2020, 21:33

co to znamená v praxi, když Mistrovsví je a Pohár není?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#23 » pát 26. čer 2020, 12:25

Zjednodušeně, účelem pohárových závodů bylo vždy umožnit kvalifikaci na mistrovství. Označení "pohárový" sloužilo pouze a jenom pro rozlišení úrovně závodu - viz pravidla. Ale protože se svého času někteří střelci měli potřebu poměřovat jak jsou úžasní, a potřebovali pohladit ego, tak se udělovali poháry a vyhodnocovalo se to jako dlouhodobá soutěž. Postupem času to vygradovalo v dalších problémech z hlediska nerovnoměrného počtu závodů mezi regiony, úrovní střelců, atd. Vytvářel se kočkopes.
Tedy dost. LOS je určený pro běžné střelce a na to správné soutěžení jsou závody dynamické střelby. Proto pro příště budou pohárové závody hlavně kvalifikační a bude se posilovat úloha a role klubových závodů. Není důvodem, aby byly považovány za podřadné. Naopak právě klubové závody jsou důležité pro střelce, kteří chtějí začít a učit se střílet.
Téma vlákna je jiné, čili dost na téma pohárové závody.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#24 » pát 26. čer 2020, 12:47

Ještě dvě malé OT ... Je mi vcelku jedno jestli se pohár vyhlásí nebo ne... Jen z toho teď bude marná celoroční snaha několika desítek střelců i moje.. a je mi to líto... Nicméně 2. OT :) Můj dotaz bude směřovat k pravidlům . Jaký smysl potom bude mít při hodnocení divize velké pistole počet střelců, kteří byly v předešlém ročníku v TOP 10 . Zvláště potom pokud to nebudou opravdu TOP střelci, kteří si tedy vystřílí pouze kvalifikaci, ale "jen" dobrý střelci, kteří budou jezdit po závodech bez motivace??? Nebo můžeme očekávat změnu pravidel i v tomto bodě (hodnocení velké pistole)???
Je to škoda... ta zdravá soutěživost je na LOSu fajn.



Jiří Ivan
Příspěvky: 19

Příspěvek#25 » pát 26. čer 2020, 18:29

Tomak píše:
Konkrétně tys byl jeden z prvních, kteří z Poříčí zmizeli, sotva se závod změnil na klubový. Být tebou, zdržím se hlasování. Když ti za to klubovky nestojí, nemluv o nějaký podpoře.


Když pořadatel závodu odeslal email, kde popsal vzniklou situaci a že se pohárový závod mění na klubový, jistě že jsem byl mezi prvními co se odhlásili. Nevidím také důvod, proč dál místo blokovat pro případné další zájemce... Zkrátka jsem chtěl na pohárový závod, ne na klubovku, na tom přece není nic špatného.
Jednak kvůli tomu, že na pohárových závodech je větší koncentrace velmi dobrých střelců, od kterých se člověk může něco přiučit. Ale také se více dbá na dodržování platných pravidel, což je dobře.
Proč by se jinak začínajícím střelcům doporučovala právě klubovka?
Jinak jen pro představu, do Poříčí to mám z Kyjova 360 km a na to jsem už do závodění investoval až příliš mnoho energie, abych vypustil pohárový závod (zrovna teď ke konci sezony, kdy je to nejnapínavější) a místo toho vyrazil takovou štreku na klubovku... i když už jsem v Poříčí jednou byl a závod byl fajn :thumbup:

Za uzavřené téma omluva, jen jsem chtěl ještě odpovědět dotyčnému, který se ani nepodepsal...



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#26 » pon 29. čer 2020, 19:22

Ano, bude změna pravidel, co se týká hodnocení divize Pistole.
Soutěživost tím není nijak ovlivněna.

Pajdalek píše:Ještě dvě malé OT ... Je mi vcelku jedno jestli se pohár vyhlásí nebo ne... Jen z toho teď bude marná celoroční snaha několika desítek střelců i moje.. a je mi to líto... Nicméně 2. OT :) Můj dotaz bude směřovat k pravidlům . Jaký smysl potom bude mít při hodnocení divize velké pistole počet střelců, kteří byly v předešlém ročníku v TOP 10 . Zvláště potom pokud to nebudou opravdu TOP střelci, kteří si tedy vystřílí pouze kvalifikaci, ale "jen" dobrý střelci, kteří budou jezdit po závodech bez motivace??? Nebo můžeme očekávat změnu pravidel i v tomto bodě (hodnocení velké pistole)???
Je to škoda... ta zdravá soutěživost je na LOSu fajn.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#27 » pon 29. čer 2020, 20:06

coffee píše:Zjednodušeně, účelem pohárových závodů bylo vždy umožnit kvalifikaci na mistrovství. Označení "pohárový" sloužilo pouze a jenom pro rozlišení úrovně závodu - viz pravidla. Ale protože se svého času někteří střelci měli potřebu poměřovat jak jsou úžasní, a potřebovali pohladit ego, tak se udělovali poháry a vyhodnocovalo se to jako dlouhodobá soutěž. Postupem času to vygradovalo v dalších problémech z hlediska nerovnoměrného počtu závodů mezi regiony, úrovní střelců, atd. Vytvářel se kočkopes.
Tedy dost. LOS je určený pro běžné střelce a na to správné soutěžení jsou závody dynamické střelby. Proto pro příště budou pohárové závody hlavně kvalifikační a bude se posilovat úloha a role klubových závodů. Není důvodem, aby byly považovány za podřadné. Naopak právě klubové závody jsou důležité pro střelce, kteří chtějí začít a učit se střílet.
Téma vlákna je jiné, čili dost na téma pohárové závody.


Nezlob se, Pavle, ale tohle jsou řeči, kterými degraduješ práci svých předchůdců... Taky jsem u LOSu docela dlouho a myšlenka poháru vykvetla postupně, pro zvýšení zájmu střelců. A myslím, že to svůj účel splnilo. Fakt se pohár nezavedl, aby si někdo hladil ego. Nakonec podívej se na vítěze všech těch ročníků, narcisů tam zase tolik není ;) .

O tématu tady diskutujeme, protože jsi Pohár 2020 zrušil jednou větou v propozicích M ČR. S nikým ses o tom moc nebavil (ani s radou LOS, pokud vím), veřejně jsi záměr neprezentoval. Myslím, že k tomu rozhodnutí nejsi kompetentní. Zejména proto, že nemá oporu v pravidlech LOS a nemá ani faktické důvody. Je zřejmé, že bude dost závodů ve všech divizích, víc než v leckterém z prvních ročníků.

Zrušit Pohár LOS jako celek mi nijak nevadí, i když byly ročníky, kdy bylo nezdravé soutěživosti určitě mnohem víc než v posledních dvou letech. Udělat to v rozporu s pravidly uprostřed ročníku zavání zvůlí. Mám dojem, že zvůle se nám do společnosti vrací víc, než je zdrávo a nemyslím, že by tomu měl napomáhat LEX (už jenom ten název, že?).

Co to takhle probrat s vedením LEXu, založit vlákno ve Střelecké sportovní disciplíny/LOS a veřejně tam prezentovat takhle zásadní věc. Pak bychom se o tom nemuseli bavit zde. Ale ono to takhle spíš vypadá, že o žádnou diskuzi nestojíš. Moc rád bych se plet, protože jsi toho pro LOS udělal tolik jako málokdo. Ale tenhle přístup není dobrý pro LOS ani pro Tvoji reputaci.

Uživatelský avatar
Rod
Příspěvky: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 29. čer 2020, 22:26

PaF> pěkně napsáno, vnímám to stejně a pod Tvůj příspěvek se v plném rozsahu podepisuji (snad taky nezmizí).



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#29 » sob 4. črc 2020, 14:07

Přestože už tolik nejezdím a pořádám "jen" klubovky ( aktuálně u Mělníka), jsem tímto "zrušením" poháru LOS docela šokován. A argumenty jsou ještě víc šokující, protože si fakt nevybavuji, že by pohár byl jen kvalifikaci na MČR. A to jsem u LOsu od samotného začátku. PAF to napsal dobře a asi k tomu nemám co dodat. Ivo Strnad



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#30 » sob 4. črc 2020, 20:53

S nikým jsem se nebavil? Ani s radou LOS? To víš špatně. Tak to jsem asi diskutoval s duchy. :roll:

PaF píše:
coffee píše:Zjednodušeně, účelem pohárových závodů bylo vždy umožnit kvalifikaci na mistrovství. Označení "pohárový" sloužilo pouze a jenom pro rozlišení úrovně závodu - viz pravidla. Ale protože se svého času někteří střelci měli potřebu poměřovat jak jsou úžasní, a potřebovali pohladit ego, tak se udělovali poháry a vyhodnocovalo se to jako dlouhodobá soutěž. Postupem času to vygradovalo v dalších problémech z hlediska nerovnoměrného počtu závodů mezi regiony, úrovní střelců, atd. Vytvářel se kočkopes.
Tedy dost. LOS je určený pro běžné střelce a na to správné soutěžení jsou závody dynamické střelby. Proto pro příště budou pohárové závody hlavně kvalifikační a bude se posilovat úloha a role klubových závodů. Není důvodem, aby byly považovány za podřadné. Naopak právě klubové závody jsou důležité pro střelce, kteří chtějí začít a učit se střílet.
Téma vlákna je jiné, čili dost na téma pohárové závody.


Nezlob se, Pavle, ale tohle jsou řeči, kterými degraduješ práci svých předchůdců... Taky jsem u LOSu docela dlouho a myšlenka poháru vykvetla postupně, pro zvýšení zájmu střelců. A myslím, že to svůj účel splnilo. Fakt se pohár nezavedl, aby si někdo hladil ego. Nakonec podívej se na vítěze všech těch ročníků, narcisů tam zase tolik není ;) .

O tématu tady diskutujeme, protože jsi Pohár 2020 zrušil jednou větou v propozicích M ČR. S nikým ses o tom moc nebavil (ani s radou LOS, pokud vím), veřejně jsi záměr neprezentoval. Myslím, že k tomu rozhodnutí nejsi kompetentní. Zejména proto, že nemá oporu v pravidlech LOS a nemá ani faktické důvody. Je zřejmé, že bude dost závodů ve všech divizích, víc než v leckterém z prvních ročníků.

Zrušit Pohár LOS jako celek mi nijak nevadí, i když byly ročníky, kdy bylo nezdravé soutěživosti určitě mnohem víc než v posledních dvou letech. Udělat to v rozporu s pravidly uprostřed ročníku zavání zvůlí. Mám dojem, že zvůle se nám do společnosti vrací víc, než je zdrávo a nemyslím, že by tomu měl napomáhat LEX (už jenom ten název, že?).

Co to takhle probrat s vedením LEXu, založit vlákno ve Střelecké sportovní disciplíny/LOS a veřejně tam prezentovat takhle zásadní věc. Pak bychom se o tom nemuseli bavit zde. Ale ono to takhle spíš vypadá, že o žádnou diskuzi nestojíš. Moc rád bych se plet, protože jsi toho pro LOS udělal tolik jako málokdo. Ale tenhle přístup není dobrý pro LOS ani pro Tvoji reputaci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů