08.10.2016 - Závod LOS: Regi Memoriál 2016

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 15. srp 2016, 07:13

komentáře k závodu

08.10.2016
Hodonice, IPSC Znojmo

Regi Memoriál 2016

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/694/

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2 » pát 2. zář 2016, 18:12

1) Máme i FB stránky, kde pořadatelé budou informovat o závodě: https://www.facebook.com/regimem/

2) "Startovné" - startovné není v pravém slova smyslu startovné. Je to dobrovolný příspěvek do neveřejné sbírky pro charitativní účely - celý výtěžek startovného bude věnován. Je třeba si uvědomit, že tam tak 30 lidí bude stavět a těch 30 a 20 dalších bude "obsluhovat" závodníky v den závodu a nakonec to tak 15-20 lidí bude bourat. Budou to poměrně dlouhé, náročné a vypečené situace. Všechno toto tito lidé udělají zdarma. Naopak - ponesou náklady na cestu, ubytování a částečně stravování na místě. Kdyby to měl být placený závod, stál by při své velikosti cca. 1.000 Kč/os. Nikomu jsme nic vloni nevyčítali, ani když vhodil do kasičky 1 nebo 2 stovky, ale nakonec když jsme sečetli sotva 30.000 na startovném od skoro 100 lidí (zbytek jsme dali ze svého), bylo nám trochu stydno. Ani letos nebudeme nikomu nic vyčítat. Jen bychom byli rádi, abyste znali hodnotu závodu a určité rozmezí, které nám přijde "přirozené". To jsou ty 2 ceny startovného v propozicích.

3) hledáme rozhodčí LOS případně IPSC či rozhodčí z podobných závodů a k nim pomocníky - nemůžeme slíbit nic víc, než spoustu práce, potu a slz... Snad jen pocit, že se udělala práce, která má snad význam. Věcná "odměna" rozhodčím byla vloni hrnek a tričko vlastní edice. Rozhodčí nestřílí v den závodu, nestřílí ani do závodu. Pokud se v pátek podaří postavit situace zavčasu, mohou si střelit prematch mimo závod.

4) počet ran - viz. propozice (do 100 ran puška, do 100 ran pistole, do 40 ran 9mm Luger originál).

5) sponzorské zbraně budou CZ Scorpion Evo S3 s taktickým popruhem a kolimátorem - střelba z nich bude povolena pouze s originálním kvalitním střelivem. Toto bude mimo jiné k dispozici na střelnici za cenu 4 Kč/ks (s omezením 1 krabičky na 1 závodníka), případně za cenu 5 Kč/ks (bez omezení - do vyprodání zásob)

6) terče budou použité jako mix fototerčů, LOS terčů, malých LOS terčů, popperů a gongů

7) v normálním LOSu sice nejsou povolena pouzdra a držáky zásobníků pro dlouhé zbraně. Na tomto závodu to samozřejmě povolené bude.

8) Pravidla LOS omezují počet nábojů na situaci na 12 u krátké a 18 u dlouhé zbraně. Zde toto omezení neplatí.

99) Rychlokurz pravidel LOS - pro účely REGI MAMORIÁLU:
Pouzdra na krátkou - buď opasková na straně silné ruky na boku, nebo pro ozbrojené složky může být stehenní. Pouzdra, která mají pojistku na úrovni lučíku, kterou je potřeba zmáčknout pro vyndání zbraně nejsou zakázaná, ale střelec bude startovat bez náboje v komoře krátké zbraně.
Pouzdra na zásobníky - buď opasková, nebo i žádná - ozbrojené složky mohou mít pouzdra na zásobníky kdekoliv, civilisté zásobníky do krátké při startu skrytě nošené
Střílí se nejméně 2 rány do terče, popper do padnutí. Papírový terč se považuje za vyřešený, pokud na něj padly alespoň 2 výstřely, kovový je vyřešený, pokud padne, nebo nevratně padá.
Terče se řeší v pořadí, v jakém se odkrývají - střelec by se měl při krytí odkrýt jen proti části 1 terče (ale budeme to brát s rozumem).
Prst je vždy mimo prostor lučíku kromě chvíle, kdy střelec chce střílet, dávat ránu jistoty či manuálně spouštět kohout přes palec.
Bezpečný úhel - "dolů" minimálně 3m před sebe, "nahoru" maximálně do výše valu !!!, do stran povětšinou max. 180 stupňů. Bezpečný úhel platí nejen při střelbě, ale i při manipulaci !!!
Se zbraní se manipuluje pouze v bezpečné zóně nebo na startovní čáře na pokyn rozhodčího. Se střelivem se manipuluje kdekoliv mimo bezpečnou zónu.
Vybitá zbraň = zbraň bez nábojů i bez zásobníku ve zbrani
Krátká zbraň se přenáší výhradně v opaskovém/stehenním pouzdře (vybitá, spuštěný závěr a bicí mechanismus).
Dlouhá zbraň se přenáší buď v pouzdře, nebo na popruhu nebo v ruce. Vždy jen vybitá. Buď vlaječkou v oblasti výhozího okénka, nebo se závěrem vzadu (zbraně střílející ze zadní polohy závěru se závěrem vpředu). Zbraň přenášená mimo pouzdro musí při přenášení mířit kolmo vzhůru nebo kolmo dolů - NIKDY NA NIKOHO KOLEM !!!
Všechna zásadní porušení bezpečnosti znamenají okamžitou diskvalifikaci.
Hodnocení je dle pravidel LOS. Terče: ALFA bez penalizace, CHARLIE = +1s, DELTA = +2s, Miss terč = +5s, Miss Popper = +10s, Neterč = +10s, procedurální chyba = +3s. Penalizace se přičítají k čistému času od zvukového signálu po poslední výstřel.

NOVINKA 14.9.2016
Vážení závodníci, máme pro Vás partnerskou novinku...
Společnost CB servis se rozhodla zabezpečit náboje pro střelbu z PDW.
Tyto náboje budou v prodeji na střelnici za cenu 200 Kč za krabičku (tzn. za 4 Kč/kus) - za tuto cenu bude možné koupit pouze 1 krabičku na závodníka.
Proto nemusíte řešit nákup originálních nábojů 9mm Luger předem.
Dále bude možné zakoupit (v již neregulovaném množství) náboje na střelnici za cenu 250 Kč/krabička (tj. 5 Kč/ks).

NOVINKA 26.9.2016
Dořešili jsme pušky (PA58) a náboje (7.62x39).
Na každé puškové stagi bude možné zakoupit náboje (7Kč/ks) a půjčit si pušku a odstřílet tu puškovou stage.
Tzn. i střelci, kteří nemají vlastní dlouhou zbraň, mohou odstřílet závod.
Nutnost zkušeností s LOSem/IPSC/Tactical cupem - tedy s praktickou střelbou z krátké i dlouhé stále zůstává.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3 » pát 30. zář 2016, 16:59

Vážení,
ač to vypadá, že rozhodčích je hodně - NENÍ - valná většina lidí ve squadu RO jsou stavěči a pomocníci !!!
Stále hledáme 4 lidi. 2 rozhodčí LOS a 2 statistiky !!!

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#4 » stř 5. říj 2016, 22:58

Jestli to chapu dobre, tak pokud si to chci zastrilet v nosici platu, tak prijedu v maskacich a budu zarazen jako OS. I kdyz jinak clenem OS nejsem. Je to tak spravne?

Pripadne, pokud bych chtel strilet jako civilista, tak jak budou vypadat situace kde se strili puska s pistoli dohromady? To budu mit pusku na taktickem popruhu viditelne a nasledne budu odnekud z pod bundy dolovat pistoli? To me neprijde uplne idealni.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#5 » čtv 6. říj 2016, 08:41

Tak tak, rozdeleni neni podle toho, kdo ma nejaky odznak nebo ne, ale podle toho, jak kdo prijede ustrojen.

Ohledne idealnosti... Ono bejt tam celej den v "plny polni" taky neni idealni :-) Nejak roztridit lidi a pritom jim srovnat podminky je potreba.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#6 » čtv 6. říj 2016, 19:54

no spise jsem myslel ze by nebylo od veci na takovem typu zavodu neresit skryte noseni.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#7 » sob 8. říj 2016, 12:53

Moc omlouvám svoji absenci. Včera večer mne chytla záda a do rána jsem to nevylepšil. Celý den bych prostě nedal. Doufám, že to dostřílíte za světla. Tady je tma už ve 14 hod.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#8 » sob 8. říj 2016, 20:09

Infield> jak uz jsem psal: " Nejak roztridit lidi a pritom jim srovnat podminky je potreba".
Paf> dostrileli jsme... Za tmy uz se pouze vyhlasovalo :-)

Bylo to dlouhy, narocny, ale snad to stalo za to...
Diky sponzorum, klukum a holkam, co tu makali (a jeste zitra makat budou), VP, JČ, IPSC Znojmo, a všem, co pomohli dobře věci.

Výsledky jsou zveřejněny.
Jelikož systém nezná atypické divize, je to napasované a standardní divize.
"Civilisté" jsou "Puška Samonabíjecí".
"Ozbrojené složky" jsou "PDW".
"Ženy" jsou "Puška samonabíjecí".
Nakonec je tam ještě tabulka "dohromady".

Těšíme se, že Vás uvidíme příští rok.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#9 » ned 9. říj 2016, 10:37

Asi nejlepší "LOSí" závod jaký jsem kdy absolovoval. Fůra střílení, puška, pistole, vypečené situace, skvělá polní kuchyně. Díky pořadatelům a už se těším na příští ročník.
Jenom: vzhledem k tomu že tento závod je zároveň společenskou událostí, přivítal bych ho o nějaký týden dříve. Přestože jsme měli na počasí relativně štěstí, večer už byla slušná kosa. Být to o něco dřív, dal bych si s chutí ještě pár gulášů a pokecal. Vzhledem k počtu cen v tombole považuji nezařazení rozhodčích, stavěčů, atd. do losování za rasovou diskriminaci. :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » ned 9. říj 2016, 10:48

Super závod, něco mezi LOSem a válkou ale vzhledem k tématu myslím vhodně sladěné. Rozhodně to nebyla bezduchá pražírna a některé špeky na situacích byly vážně vypečené. Po delší době jsem zas potkal spoustu lidí se kterými bylo fajn pokecat.

Velký dík patří organizátorům a rozhodčím. Pro střelce to byl dlouhý den ale pro ně o to delší víkend. Takže smekám před nimi svou vlněnou čapku a ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#11 » úte 11. říj 2016, 15:59

KarlosP - ad rozhodci... Neveril bys, kolik lidi se i za podobnou akci snazi videt nejakou "malou domu".
Ano, radi bychom rozhodcim dali vic nez bundu+nasivku+2 samolepky+2 dny jidlo.
Jenze:
a) opravdu bereme vazne pojem "charita a dobrocinnost" - a vsichni, jak jsme tam byli, jsme to delali zadarmo... Ja jel 2x zadarmo Praha-Hodonice a zpet, sam jsem si platil penzion (pac na rozdil od ostatnich jsem zhejckanej a nespal jsem pod sirakem na strelnici), apod...
b) Poslouchat, ze RO nic nedostali je mene spatne, nez poslouchat, ze jsme si udelali zavod proto, abychom neco dostali.
Na kazde charitativni strelecke akci (cca. 5x) jsem vzdy delal jen za jidlo. Cestu a veskere dalsi naklady jsem si hradil ze sveho.
Cimz za sebe koncim diskuzi na toto tema a budu uz resit jen to, zda se zavod libil ci nikoliv...

Diky za hodnoceni... Ta parta lidi se fakt snazila, aby to cele klaplo.



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#12 » úte 11. říj 2016, 16:04

...a jeste mi CMK pujcil auto, pac moje 2 dny pred zavodama skoncilo v servisu.

P.S.
A ja nedostal nasivku!!! :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů