11.02.2017 - Závod LOS: LOS - proti regulaci držení střelných zbraní

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



lvancat
Příspěvky: 7

Příspěvek#16 » sob 11. úno 2017, 16:31

Díky za prima závody. Zase vím, na čem mám pracovat a co zlepčit :-)



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#17 » sob 11. úno 2017, 16:42

Rychlá reakce na tvou odpověď:
1. Ano bezpečnost především, ale já nenapadám bezpečnost. Žádnou nebezpečnou manipulaci jsem osobně neviděl. Jde mi o to, že NĚKTEŘÍ rozhodčí neměřili všem stejným metrem a navíc nerespektovali pravidla LOS. Pokud tedy měli před závodem všichni rozhodčí dáno příkazem, že v případě závady zbraně se dává automaticky reshoot, tak bylo tedy na jedničce vše v pořádku, ale mám důvodné obavy o tom pochybovat...
A vzhledem k tomu, co jsem měl možnost vidět, se na pětce v průběhu závodu dokonce změnila procedura řešení situace.

2. To s tou narážkou na pravidla, kolonádu apod. jsem vůbec nepochopil...

3. Nedělal jsem si statistiku, takže tvých 99,9% spokojených střelců nebudu vyvracet, ani potvrzovat. Ncméně o těch neexistujících protestech - já protest podal, spolu jsme ho vyřešili a považoval bych to za hotovou věc, kdyby nebylo toho, že jsem na konci závodu zjistil, že se to na pětce hodnotí stále blbě a navíc evidentně podle jiného briefingu, než dostal třeba náš squad.

4. K situacím jako takovým nemám výhrady. Nebylo to špatně postavené. Bavil jsem se a věřím, že většina střelců taky...

5. K tvé narážce, že ti mám ukázat jak se to dělá: Ve vlastní režii jsem uspořádal dva pohárové závody. Ano, není to mnoho, ale nějaké zkušenosti člověk nasbírá. Ale od tebe to vyznělo tak, že už nemáš argumenty jak mi oponovat, tak začneš lehce napadat.

Nehodlám ztrácet čas dohadováním se na netu, jen jsem napsal argumenty, proč by dle mého názoru neměly být zahrnuty situace jedna a pět do hodnocení. Toť vše.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » sob 11. úno 2017, 17:15

Závody fajne. Na mě se málo pohybovalo, ale chápu to, vzhledem ke kondici povrchu střelnice. (i když u CMKáčka se zběsile běhalo i na ledu :-) )

K vaší debatě:
- Rozhodčí na pětce si to opravdu spíše odkoukali. Legenda žádná, rozhodčí ji ani neznal na dotaz ani nedohledal, procedura nepřečtená, pouze řečeno: "Za chůze s řetězem nebo se schovat za bednu". Nutno poznamenat, že hned několik střelců, kteří se při střelbě zcela evidentně zastavili proceduru nedostali. Tam bych viděl nejslabší místo. Pokud to takto odstřílel i daný rozhodčí, nedivím se jeho výsledku :-).

- Na čtyřce kolega při závadě reshoot nedostal, takže to asi nebylo globální nařízení

Já si závod užil a vlastní vinou si ho i zvrtal. Kdyby to byla vina rozhodčích, od toho tu jsou protesty, které jak už padlo nebyly. Výše vypsané nedostatky tu byly. Na druhou stranu, kde nejsou.

Každopádně díky za závod a budu se těšit zase příště ;-).



petrikxy
Příspěvky: 21

Příspěvek#19 » sob 11. úno 2017, 17:39

Díky organizátorům za závod, máte moc pěkně zrekonstruovanou střelnici. Já se snad fakt už budu muset naučit střílet jednoruč :)



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#20 » sob 11. úno 2017, 18:10

Dámy a pánové, za mou osobu velice děkuji pořadatelům za závod. Děkuji i rozhodčím, kteří ještě doma rozmrzávají. Jeli jsme si s kamarády užít dobré závody, příjemnou partu lidí a podpořit "LOS - proti regulaci držení střelných zbraní". Takže za mě díky a Čekanic se budu na dobré závody vždy rád vracet.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#21 » sob 11. úno 2017, 18:22

Jakožto rozhodčí na situaci č.2 , bych rád Poděkoval všem střelcům za ukázněnost a výraznou pomoc s lepením a stavěním želez. Obzvláště squad který na dvojce začínal. Než jsem se stihnul rozkoukat a dostal se do pracovního tempa, tak jsem v podstatě stíhal pouze zapsat "skoršíty", zkontrolovat báby a vše bylo v mžiku postaveno a zalepeno, takže jsem obsluhoval pouze timer a propisovačku ;) ......

Uživatelský avatar
Mitsucz
Příspěvky: 15

Příspěvek#22 » sob 11. úno 2017, 18:55

Díky za bezva závod, situaci č.5 bych nerušil, tu jedinou jsem asi nezku.vil :)



Qvak
Příspěvky: 1

Příspěvek#23 » sob 11. úno 2017, 20:18

Pěkný závod, střelci v pohodě, tedy alespoň co jsem viděl, přátelská atmosféra. Byl jsem tu poprvé a přijedu zas. Taky nějaké negativa - zápisné docela vysoké, kouslou nábojnici jsem měl 2x, řešil jsem sám, reshoot jsem nedostal :-) /taky jsem kvůli tomu asi nevyhrál :-)) /, na st.č. 5 někteří při střelbě stáli ..
Pozitiva ale rozhodně převažují, nebylo by co zlepšovat. Organizátorům rozhodně patří dík.



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » sob 11. úno 2017, 21:32

osobně vidím jen přínost že jsi udělal alespoň nějaký ten závod aspoň víš o čem to je..

ANO za svými rozhodčími si naprosto stojím a BEZPECNOST je nadřazená čemukoliv díky tomu za nám za xx let pořádání všeobecně LOSích závodů- komukoliv z pořadatelů podařilo, že se nikdo nezranil myšleno postřelením atd...

ano už ráno jsem prohlásil že je počasí na bodu mrazu a tudíž mají všichni rozhodčí povinost při sebemenší pochybnosti zastavit střelce a pokud to vyhodnotí spětně, že to mohlo být unáhlené je to ve prospěch střelce tudíš reshot situace a když by si střelec přišel nárokovat munici velice rád bych mu ji proplatil za daného rozhodčího kvůli jeho obavě o bezpečnost střelce ...

neberu to jako napadání, ale jako konstatování celé situace...

situace č.5 byla na můj popud hodnocená všem stejně jen to rozhodčí zapoměl říci.. to ze Vám neřekl legendu, která byla vyvěšena u každé situace včetně postupu na bějaké bočnici střelecké kóje na každé situaci, tak to vím 100%, protože jsem je tam dal osobně ráno stejně jako je dostali rozhodčí v deskách... to že jste si jako skupina neřekli o legendu je sice problém rozhodčího, že Vám ji neřekl automaticky, ale na druhou stranu Váš boj, že jste ji nechtěli slyšet, takže 1:1 střelci vs rozhodčí...

na můj příkaz byla situace hodnocena, tak že byla rozdělena na tři úseky a v každém úseku mohl za nechození " kvůli nováčkům" dostat jednu proceduru, není to o tom že by šlo o porušení pravidel, ale o tom trochu lidem usnadnit situaci, kterou nikdy předtím nestříleli na jiných střelnicích..

dostat 3x procedůru bylo dostatečné oproti ostatním super střelcům, za podvědomé zastavování se při střelbě, když by jich dostal 20 dle ran, tak je to odradí a víckrát na závody obecně nepojedou a o tom je osvěta střeleckého světa né ho persekuovat, ale umožnit mu naučit svoji zbraň bezpečně ovládat pod vyvolaným stresem závodu a kordinovat svoje pohyby, aby neohrozil sebe nebo jiné účastníky závodu.. o tom je LOS především.

ANO pokud se mě ptáte jestlio bylo správné Miloše Kramperu nechat střílet silnou rukou situaci, která byla vyslověně pro slabou ruku, tak za sebe jakož to pořadatele hovořím ANO, jelikož má dlouhodobé zranění jenž mu omezuje plný rozsah pohybu ruky a je to opětovně o bezpečnosti... Miloš se vždy díky své přesné mířenkářské střelbě umístí i přes svůj věk v první polovině závodníků, tak proč mu kazit radost.. to že je někdo hendikepovaný neznamená, že je pro obecnou společnost obtíží a neumožníme mu se zdokonalovat dle jeho možností..

ANO můžeme jít tvrdě po pravidlech jako to dělala AOS a kde to zkončilo ?? ano v prdeli... lidi to sralo až to zaniklo, protože chtěli být papeštější než pepež a jsme zase u toho... já klidně budu pořádat klubové závody mě to nevadí pokud to někomu udělá dobře, ale pak nebrečte, že není kde střílet, že to nikdo nechce pořádat a hlavně, že nemáte kde uplatnit slevy LEXu jelikož na nepohárové závody nedostanu podporu v podobě terčů atd.. tak Vy nedostenete svojí slevu a hlavně startovné bude o něčem jiném..

je to opravdu jen a jen na Vás jakou cestu si zvolíte závodění a nekompromisní dodržování pravidel není problém, ale pak 60% lidí vyhodím hned po zaplacení startovného za sportovní a taktické doplňky, které na LOSu nemají co dělat a přitom nákoleník chrání obecně zdraví střelce nebo podložku pod střelcovo oblečení jen proto aby se neumazal já s tím obecně problém nemám...
příjdeš udělá se filcunk věcí tož znamená hodina navíc... potom fotky u registrace, jak jste zabalený v super bundách s kulichem naraženým až k prdeli a tak budete i startovat :-) žádný odkládání oděvu atd.... není problém..

a nebo půjdem společnou cestou bezpečnosti a osvěty a lecos si dovolíme ulehčit na úkor bezpečnosti střelce potažmo ochranu jeho vlastního oděvu a vybavení a můžem dál vklidu realizovat LOS jako doposud... osobně jsem Pavlovi slíbil, že LOS bude v rámci pravidel a že pokud bude něco v rozporu na hraně výkladu, tak je to o bezpečnosti střelce nebo možnosti střelnice viz provozní řád a balistika atd...

takže je jen a jen na Vás kterou cestou chcete jít... stačí NAPSAT a já se tomu velice rád řídím. jakož to třetinový vlastník střelnice nebudu muset poslouchat, že to je nevýdělečný : strávený hodiny, čas lidí vs finální výdělek a že když bychom to komerčně pronajmuli máme 3-8x více a to za sezení u kamer v kanceláři správce.. tak je to opravdu jen a jen na Vás. když by se někdo zajímal o hloubku LOSu, tak si může udělat s Pavlem dohodu, Pavel ho velice ostře proškolí na delegáta LOSu závodu : pohár / nepohár a může přijet o 3 hod dříve, aby prošel situace řekl kde je chyba a zjednal nápravu stejně jako jsme to dělali mi v Otrokovicích a na jiných střelnicích, ale není to o buzeraci, ale o tom přijed dříve nejlépe na stavění projít úhly, kryty, postupy střelců vše to vyladit a pak spustit závod " Vid Pepku co jsem se stebou natrápil a nazlobil Hladovího v Otrokovicích než se to naučil alespon takto jak to dělá dnes :-)"

tod asi vše mě tohle psaní nebaví je to mrdání jakové krávy o ničem .....

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » sob 11. úno 2017, 23:13

Na většině stagí tohohle závodu dělal rozdíl pár sekund sekund dost procent v hodnocení, vzhledem k tomu, jak byly nastavený. Proto mi názor: tak jim ty procky odpustíme, ať příště přijedou zas" v pohárovém závodu nepřijde asi úplně korektní.

Každopádně jsem rád, že jste na páté stage neodrazovali více jak třemi procedurami nebo jak to mělo být pochopeno, každopádně za ruku mimo pytel na trojce mi jich tam sedm přilítlo hnedka :-) - nutno říci, že spravedlivě, ale to co píšeš mi moc smysl nedává :-).



Tarrak
Příspěvky: 18

Příspěvek#26 » ned 12. úno 2017, 00:55

Jelikož chvály není nikdy dost, tak já jsem byl se svým premiérovým LOSem spokojený a díky všem organizátorů, rozhodčím i soupeřům.

K hodnocení výtky nemám (těch pár sek za procky u mě roli nehrálo), byť mě ta jedna za byť taktické ale nepředepsané sundání pytle mrzela :D

Budu se těšit příště.



Taur
Příspěvky: 3

Příspěvek#27 » ned 12. úno 2017, 11:06

Děkuji organizátorům za pěkný závod, užil jsem si ho nad očekávání i počasí dobře a už se těším na další! Ať se daří!



CZ_Tom
Příspěvky: 3

Příspěvek#28 » ned 12. úno 2017, 14:56

Ahoj,

Díky za super závod a atmosferu.

Ten co dostal reshoot a neměl jsem byl pravděpodobně já, po prvním ráně na stage se mi vinou špatné kalibrace hilzny zasekl náboj v komoře, bohužel tak, že nešlo se závěrem pohnout tam zni zpět a závada nešla bez nástroje odstranit a pokračovat v situaci to znamená nejednalo se o reshoot za nevyhozený náboj, jak tu od pár lidí padlo. Je to samozřejmě kompletně moje chyba, protože závodník má přijet na závod připraven a je odpovědný za stav zbraně a střeliva. Rozhodčí se nade mnou smiloval a dal mi reshoot. Obavy o moje zvýhodnění v rámci poháru nejsou třeba, protože ač nejsou výsledky, předpokládám svoje umístění rozhodně někde ke konci výsledkové listiny a pohár nestřílím, jednalo se asi o můj třetí LOS závod ever.

Zajímavé je, že po každém závodě, ač nemám velký vzorek, na kterém jsem byl se tu strhne takový hate na pořadatele nebo rozhodčí:-)

Anyway, díky pořadatelům a snad někdy příště.



mamut16
Příspěvky: 39

Příspěvek#29 » ned 12. úno 2017, 19:39

Pokud došlo k závadě během řešení situace, což po prvním výstřelu zjevně bylo, nemělo se nic opakovat. A je jedno, kde se střelec ve výsledcích pohybuje. Pravidla mají platit pro všechny. Tohle by se podle mě na pohárových závodech dít nemělo. Jednoznačná chyba rozhodčího.



adi1
Příspěvky: 8

Příspěvek#30 » ned 12. úno 2017, 20:51

Ahoj,
za sebe bych chtěl poděkovat pořadatelům za příjemný dobře zvládnutý závod i v nedobrém počasí a kluzkém terénu. Mohl jsem si příjemně v sobotu zastřílet, pokecat, výsledek mě netrápí (vlastně ho ani dosud neznám) a ani to že jsem na 5 neslyšel legendu (po pravdě já bych se obešel bez nich ale s nimi je to úsměvnější).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů