11.02.2017 - Závod LOS: LOS - proti regulaci držení střelných zbraní

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 22. led 2017, 21:26

komentáře k závodu

11.02.2017
Tábor – Čekanice

LOS - proti regulaci držení střelných zbraní

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/802/



Váša
Příspěvky: 15

Příspěvek#2 » ned 5. úno 2017, 21:14

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat co je to za popry který mají padat směrem ke střelci to ho musím trefit do nějakýho speciálního místa nebo je to jedno nějak nedokážu vydedukovat jeho funkci. Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#3 » pon 6. úno 2017, 07:14

Má stejný tvar jako normální poper. Šroubek je že zadu, po zásahu se díky vibraci odráží od šroubu a padá do předu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#4 » úte 7. úno 2017, 19:37

ovlivnuje nejak takova konstrukce efekt (teda pad) pri zasahu?



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 9. úno 2017, 20:45

Kluci šikovný nic se nebojte.. Je to klasika popper, který místo dozadu padá při zásahu směrem ke střelci..

Jediné, na co to má vliv, je to, že trajektorie letu střely při dopadu na popper, je naprosto jiná, než když ho zkouší přetlačit a při přetlačování má střela stále dostatek energie na opuštění střelnice - tudíž ohorožený prostor !!! Proto když ho zasáhnete od ráže 22LR až po 44rem. mag, střela dostává stopefekt rozplácne se a všechnu energii pohltí popper a tudíž nedochází k náhodným výstřelům mimo balistickou zprávu (viz. sračky EU 119/2016 Sb). o ohroženém prostoru dopadu střely mimo vymezenou dráhu letu...
Vím je to složité, ale bude to padat stejně jako normální popper, jen si holt budete ušetřit kalení na poppery, protože to ničemu nepomůže :-)



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#6 » čtv 9. úno 2017, 21:37

Serz píše:ovlivnuje nejak takova konstrukce efekt (teda pad) pri zasahu?


Má, když dáš 4 rychlé, udržíš ho dost dlouho ve stoje, místo abys urychlil pád. Čím víc zasahuješ, tím dýl stojí! :lol:



TM
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » pát 10. úno 2017, 13:25

:cry: Zdravim, chci se zeptat, kdyz jsou volna mista a online registrace uz nebezi, da se registrovat zitra na miste? Diky za zpravu marek.tomas@colusor.cz.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#8 » pát 10. úno 2017, 13:57

[quote="PaF"][quote="Serz"]ovlivnuje nejak takova konstrukce efekt (teda pad) pri zasahu?[/quot
Ovlivňuje a to tak že dost. A to především dobře strelce, kteri umí rychle přenášet palbu z jednoho cíle na druhý. Pokud na tento popper vystreliš, trvá děsně dlouho než zareaguje a spadne. Musí se napřed zhoupnout dozadu, zastavit a pak teprve padá. Slušný střelec je schopný dřív než takový popper spadne vyřešit klidně tři další terče. Třeba v IPSC je to ještě ok, protože střelec tento popper vyřeší jako první, potom odstrili zbytek a před odchodem jenom jukne zda už popper leží. V Losce, kde je stanoveno přesné pořadí terčů, na něj vystreliš s pak čekáš jako sysel než máš jistotu že spadl.( Samotné cinknuti ti nic nezaručuje) A pak teprve striliš zbytek. Osobně při tom mám vždycky chuť dupat vzteky do země, protože tam stojím a mžouram očima jako sova zda popper skutečně pada, zatímco bych mohl za tu dobu odstrilel aspon další dva terče. Ale pravidla jsou pravidla...



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 10. úno 2017, 15:16

TM ano lze se regnout na místě

CHIP :lol: :lol: :lol: :lol:

to je opravdu duchaplné vyhodnocení... pokud si je střelec jistej zásahem a né že vyzuálně čeká jestli padnul či nepadnul, tak klído můžeš pokračovat ve střelbě, ale má to háček když mineš nebo blbě zasáhneš, tak naskakují procedůry.. není to IPSC a nikdy to taky nebude a otom je i množství terčů, nutnost krytů, atd... P.S doporučuji drapáky a kvalitní oblečení :-), tady nejste v Práglu a přeci jen je tu ještě trochu zima, sníh a místy náledí :-) to samo o sobě zpomalí kropení a poskakování jedinců ....



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pát 10. úno 2017, 15:19

CHIP pro tvoje klidné nervy budeš přešlapovat jako sysel jen na jedné situaci z pěti, takže to snad bude oki



Váša
Příspěvky: 15

Příspěvek#11 » pát 10. úno 2017, 19:41

Dobrý večer,
prosím o vyřazení z důvodu nemoci Děkuji
Václav Mach squad 1



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#12 » sob 11. úno 2017, 15:55

V první řadě bych chtěl poděkovat organizátorům za jejich práci na dnešním závodu. S ohledem na zimomřivé počasí jim dnes rozhodně nebylo co závidět.

Na druhou stranu se musím pozastavit na tím, co všechno lze prezentovat jako "pohárový" závod.

Z vlastní zkušenosti vím, že sehnat dostatek rozhodčích na pískání není jednoduché a občas je potřeba si vypomoct "nekvalifikovanou pracovní silou". Jenže pokud nekvalifikovaná pracovní síla převládá, nedopadne to většinou dobře.

Když to vezmu zkrátka:

Situace 5: Střelba za pochodu - Breifing od rozhodčího neodpovídal tomu, co pak pískal. Pokud někdo při střelbě stál a navíc přebíjel při nesnížené siluetě, dostal (až po mé výhradě k hodnocení) jednu proceduru. Po mé další výhradě, že těch procedur mělo být celkem třináct, jsem se od rozhodčího dozvěděl, že ho můj názor v podstatě nezajímá (ne doslova), že to má takto nakázané od ředitele závodu. Teprve poté, co jsem si zašel za ředitelem a hlavním rozhodčím v jedné osobě, byl tento rozhodčí proškolen, jak se v LOSu udělují procedury. Považoval jsem to za vyřízenou věc do té doby, než jsem kolem této situace procházel někdy na konci závodu a zjistil jsem, že si to stejně rozhodčí píská podle sebe, ale rozhodně ne podle pravidel LOS a už vůbec ne konzistentně pro všechny.

Situace 4: Kolo - Hezká situace, pro revolveráře a malopistolkáře asi trošku těžší. Rozhodčí v pohodě.

Situace 3: Okno - Hezká, klasická situace s kyvkama, rozhodčí v pohodě.

Situace 2: Jednoručka v zákleku - Hezká situace, báby překážely, jak jen mohly :). Rozhodčí v pohodě.

Situace 1: Byl jsem v průběhu závodu přítomen u situace, kde střelec po startu vystřelil, následovala závada v podobě nevyhozené nábojnice a rozhodčí dal střelci sám od sebe reshoot. Myslel jsem, že v pravidlech LOS je jasně napsáno, jak se v takové situaci postupuje a reshoot to rozhodně není.

Pokud mají být výsledky z dnešního závodu zahrnuty do poháru, měly by být, dle mého názoru, z hodnocení vyjmuty situace 1 a 5, kde se pravidla nedodržovala a rozhodčí nepískali všem stejně.

Tohle nepíšu proto, že bych chtěl někoho nasrat, poškodit, shodit, nahnat si procenta apod, ale protože pohárový závod by měl mít nějakou úroveň. A jednička a pětka by se daly hodnotit spíše jako nějaký klubový sranda-závod bez pravidel... Bohužel.



Cipissek
Příspěvky: 13

Příspěvek#13 » sob 11. úno 2017, 15:58

Díky za super závod se zdánlivě jednoduchými situacemi. Škoda že takových závodů není více.



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 11. úno 2017, 16:14

pajapety :

No díky za poznámky nic méně za svými rozhodčími si stojím a pokud něco udělali, tak to udělali na můj povel BEZPEČNOST především..
Trochu mě mrzí, že jsi nepřišel/la osobně abychom celou věc pořešili...

Pravidla hovoří jasně : pokud organizátor nebo rozhodčí udělá změnu, která je v rozporu s pravidly, tak musí být pro všechny stejná a hlavně se to dělá z důvodu bezpečnosti nebo omezení možnosti střelnice.. osobně si myslím, že nic nebylo proti pravidlům, a pokud ano tak to bylo pouze celistvé hodnocení u všech stejné z důvodu bezpečnosti...

už několikrát jsem říkal, že je neštěstí úprava ravidel od stolu a to je třeba krytí střelbou oproti jednomu terči.... kde se schováš na kolonádě ?? za neterč?? pokud to má připomínat, alespoň trošku realitu a nejen závod v duchu skryté zbraně, tak i situace, kdy dojde k tomu že se střelec - osoba bránící zbraní nemá kde schovat je velice reálná je to více reálné než že jdete do cizýho sklepa prohledávat sklepní kóje... ale to je mimo mísu...

k protestům nedošlo ani při závodě ani po závodě 99,9% střelců byla spokojená, ikdyž asi né ze svým výsledkem, ale to je věc jiná.., jak jsem psal za svým teamem si stojím a vzhledem k tomu že nebyl vznesen protest není co řešit a po internetu to fakt nehodlám řešit...

to že se obecně kropí a nepomůže tomu ani omezení kapacity či Čelakovické situace je problém střelců, silná / slabá ruka, střelba za pohybu a pohybující se terče či neterče je opravdu základ jakékoliv střelby..

víc k tomu asi není co psát...

druhá možnost je ukázat nám jak se to má dělat pronajmout si střelnici poschánět lidi na pomoc a pak se velice rád poučím, ale takto to fakt nemá smysl o tom debatovat..

Jínak bych ještě jednou rád poděkoval všem rozhodčím za super pomoc v mrazivém počasí a poprosil bych všechny co se registrují a pak nepřijedou aby se alespon odhlásili... náklady na scoreshity a vše okolo včetně blokování rezervačního místa ve skupině je fakt nefér vůči všem.

JK-Sten



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » sob 11. úno 2017, 16:22

p.s to že je ředitel / organizátor a hlavní rozhodčí jedna a totéž osoba není v rozporu..

Jako jednatel JK-Sten s.r.o jsem pořádající subjekt
jako Jiří Kotek jsem jeden z rozhodčích a nevíc co vše ještě jsem měl za funkce za těch xx let od stavění MCR organizaci MCR, ředitelování LOSu až po kontrolní a školicí osobu rozhodčích až po spolu autora úprav změn adt... osobně si nemyslím , že bych vědomě někomu škodil či nedělal LOS dle pravidel, tak aby mohla být prohlášená za pohorové závody. ale je možné že se mýlím a budu muset na doškolení.

necháme to na řediteli LOSu - Pavlovi jenž jsme zvolili a spolu řešili již mnoho let chod LOSu aby to případně posoudil

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů