07.10.2017 - Závod LOS: Kapesní pistole

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 8. kvě 2017, 14:19

komentáře k závodu

07.10.2017
Dobřany

Kapesní pistole

https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/828/



edom
Příspěvky: 8

Příspěvek#2 » čtv 31. srp 2017, 10:43

Hi !

Jak maly ma byt maly revolver ? Maly v LOSim smyslu slova ? :-)

A pistole velikosti PPK ? Tu mate jeste za kapesni ? A v 9L nebo .380 ACP ? A v 22 ? Treba Beretta M71 ?

A co G43 ? :-)

Myslim, ze to zajima vic lidi. Jen se zatim nezeptali. ;-)

Ciao Pavel

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » čtv 31. srp 2017, 19:56

Spousta lidí si přečetla pravidla ;)



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#4 » čtv 31. srp 2017, 20:36

No, asi by to stálo za výčet pistolí MALÝCH s tím, že ostatní MPi (dle LOS) budou ve VELKÝCH. V listu neuvedené modely by se vyřešily u registrace.
Co propozice neřeší vůbec, jsou revolvery. Budou-li situace na 6 ran, nelze soutěžit s 5 a 6 rannými v jedné kategorii (přebití by bylo nutné jen u 5 ranných).
Jako MALÉ by tedy měly být pouze 5 ranné, doporučuji do 2,5" na nejmenším rámu výrobce. Ostatní MRe (dle LOS) by pak byly ve VELKÝCH.



edom
Příspěvky: 8

Příspěvek#5 » pát 1. zář 2017, 10:43

Sided, diky za odkaz na pravidla. Prectes si je tez ? Zda se, ze bys to potreboval, jakkoli to nemuze prinest odpovedi na me otazky. ;-)

Osobne tam nevidim nic, co by se jakkoli podobalo vyrazu "kapesni pistole". Pouzil jsem zakerne vyhledavani v textu... ... a... Tez nic ! Asi to tam fakt neni... ;-) Ale rad se necham poucit.

Zato se v priloze 6 pise, ze do MPi spada CZ70 a treba Makarov. Ktere jsou v propozicich Kapesni Pistole v Dobranech vylouceny do specialni kategorie stejne jako treba G26. Kdo drzel nekdy v ruce Kevina a nebo LCP, tak jiste chape proc. :-)

A protoze tuto akci chapu jako zcela specifickou, kam se lidi prijdou pobavit s necim specifickym spise nez se hadat o pravidla, tak se ptam. Neb dostavit se na pyzamovy ples ve smokingu neni proste spolecensky vhodne. ;)



kendy
Příspěvky: 14

Příspěvek#6 » pát 1. zář 2017, 12:50

Zdravím
za pomoc budeme určitě rádi a za rozhodčího ještě víc :)
Myšleno je to tak že malá pistole je zhruba do velikosti Waltheru PPK Myslím že i ČZ 50 se vešla
Je udělaná krabička a když se vejde je v malé jinak bude ve velké
Pokud se sejde dva a více 5 raných revorverů tak se bude startovat s maximálně 5 náboji a pak v zásobníku u pistole jen 5 nábojů ve všech zásobnících Týká se i člověka který ude startovat s full-size pistolí

Pokud nebudou 5 ranné revorvery tak počet nábojů bude 6

Rozdělení bude tedy bráno velikostí pistole a ne ráží
.22 to odstřílet jde ale už to je na hraně - kalibrační náboj na vše je 7,65 Br.

Trochu se obávám že kvůli bobřímu ocasu se G43 nevejde do krabice ale to je asi na domluvě Minule jsme ho připustili do kapesních a stejně jsem byl s PPK rychlejší a přesnější :)

Snažím se už 14 dní svolat kolegy co to spolupořádají aby mi schválili stage a upřesnili všechny pravidla a organizační věci Bohužel byli prázdniny takže .....

Hned jak vše doupřesníme tak bych to sem přidal
Jde skutečně o klubový závod postavený tak aby si lidi vyzkoušeli malé pistole které normálně tahají - Kevin, Keltec, ppk asi tam spadne i G42 a G43

Díky
Kendy

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#7 » pát 1. zář 2017, 13:16

Kevin vs. G43? To už opravdu jen jako srandamač. Vlastním Kel-tec P32 (pokud nosím, tak z 90% tuhle), takže se chystám na závod přijet, ale proti G42/43 je podle mého názoru bez šance.
M.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#8 » pát 1. zář 2017, 18:54

No, do kapsy se vejdou všechny. I fullsize 1911, záleží jen na kapse ;) .
Ale proč to pak dělit na MALÉ a VELKÉ??? Vždyť G43, SW Shield apod. jsou na horní hraně pravidel LOS pro MPi. V čem pak bude spočívat jinak lákavý charakter závodu? Jen v marketingu (půjde o běžné divize MPi a MRe).

Moc bych se přimlouval za divizi prcků v pistoli i revolverku (třípalcová Alfa proj už fakt není kapesní, na rozdíl od SW J frame). S nostalgií vzpomínám na brněnský Kevin cup, což byla opravdu soutěž KAPESNÍCH pistolí.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#9 » pát 1. zář 2017, 19:03

Já teda nevim, ale v Čelákovicích to funguje, myslím, dobře. Sice jsem dlouho nebyl, ale se svou P239 ji jen naláduju o jednu míň... a střílím malou.. Musím se tam zase ukázat... Leč práce mě poněkud omezuje...



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#10 » pát 1. zář 2017, 20:42

Ale dle propozic má závod jiné ambice než 10 ran a dost - cituji:

"Závod bude navržen tak, aby byl vhodný především pro malé pistolky jako Kel-Tec, Kevin, Ruger LCP, ale i pro Walther PPK a malé revolvery.
Větší zbraně, jako třeba G26, CZ70, Makarov atd. budou zařazeny do samostatné kategorie, ale stále s omezením 6 ran při startu situace."



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#11 » pát 1. zář 2017, 20:47

A ještě mezapomenout na divize s kolimátory, lasery, baterkami... Kolik divizí by asitak mohlo být, co? Bude pak co porovnávat?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#12 » ned 3. zář 2017, 10:24

Kendy - a kdyz budou 5ti rane revolvery?
Chvalim snahu udelat zavod trochu jinak pro jine typy zbrani... Ale tohle doporucuju dotahnout predem a "nejak jasne"... U Pi rict treba rozmer krabice, u revolveru pocet naboju a delku hlavne nebo tak neco.



kendy
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » ned 3. zář 2017, 12:18

Jak jsem psal : Vše je v jednání a budu se snažit a chci aby konce příštího týdne bylo jasno Na zahájení registrace
Bohužel to vlečeme maximálně ve třech lidech s tím že jsme byli a jsme ted časově vytíženi
Zveřejním velikost krabice pro kapesní pistoli - nejvíc se vejde walther ppk (revorver se také musí vejít do krabice aby byl v kapesní)
Zveřejním kolik bude kategorií (ale budou dvě :)) - kapesní a zbytek
Situací bude 8 s tím že maximálně na 6 ran situace

Byli připraveny plastové popry v kterých zůstávali bezpečně střeli (použitelnost např. od tří metrů) ale dnes jsme narazili na jeden dost podstatný problém Takže na 90 procent budou jen papírové terče a železa

Co se týká štouralů tak pokud se Vám to nelíbí tak prostě nejezděte Děláme to pro Vás a pro radost Kazit si jí nenecháme :)
Na druhou stranu je mi jasné že musí být jasně pravidla nastavena včas

Kendy



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#14 » ned 3. zář 2017, 23:13

Velikost krabice by měla být 152x107mm (teď jsem měřil PPK) , rozměr potvrdíme po změření. Vejde se tam max. PPK , ČZ 50/70 NE , G43 taky NE.
CMK- Kendy psal cca pátý příspěvek- pokud se sejde víc 5ti raných revolverů pak všichni budou startovat s 5ti náboji ve zbrani a v každém dalším zásobníku bude také 5 nábojů.
Budou jen dvě kategorie , "Kapesní zbraň" a " Ostatní"



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#15 » pon 11. zář 2017, 15:00

Krabice je o fous větší , vejde se tam PPK se zásobníkem. 153x120

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů