Problém se získáním ZP ze zdravotních důvodů?



karlosss16
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » sob 2. bře 2019, 13:48

Zdravím,
chci teď nově chodit do teoretického kurzu pro myslivce u okresního spolku a jsem velmi na pochybách, jestli bych měl později možnost získat ZP na "C". Mám totiž poruchu osobnosti(úzkosti a deprese). K psychiatrovi si chodím vlastně pouze pro recepty na léky, které mne stabilizují a cítím se fajn, ale jakou mám šanci konkrétně u této skupiny? Myslivostí se nechci zabývat pouze kvůli občasným odstřelům, ale kvůli lásce k přírodě(jsem i rybář), i když zase přece jenom nemít flintu je stejný jako nemít prut na rybách u tohoto koníčku si myslím. Zná někdo podobný lidi, co jim zbroják vydali, nebo tomu hlouběji rozumí? Děkuji za jakoukoliv odpověď.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » sob 2. bře 2019, 14:40

No, nejjednodušší bude zeptat se svého psychiatra. Stejně by jeho vyjádření bylo potřeba.
jinak, text vyhlášky je i tady: https://zbranekvalitne.cz/legislativa/493/2002



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3 » sob 2. bře 2019, 16:03

karlosss16: Ona absence ZP Tě omezí jen ve funkci mysliveckého hospodáře (ten musí mít ZP ze zákona). Jiné role ve spolku se dají naplňovat i tak.
Pokud by nebylo možné, z důvodu psychiatrické anamnézy, vydat ZP, pak také může být řešením střílet pod dohledem (je li to možné). Minimálně odstřely zahraničních lovců tomu nasvědčují (pochybuji, že si vyřizují evropský ZP).



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#4 » sob 2. bře 2019, 19:28

Po přečtení vyhlášky č.493/2002 je takovým prvotním vodítkem, zda karlossse16 jeho zdravotní způsobilost neomezuje k řízení motorových vozidel, tudíž zda má řidičský průkaz. Pokud z důvodu své nemoci řidičák nemá, s vysokou mírou pravděpodobnosti nezíská zdravotní způsobilost pro získání ZP sk. C. Ale myslivost se dá dělat i bez zbrojáku a ten lov je až to poslední. Ono je totiž důležité, zda je člověk myslivec, nebo lovec. Těch prvních je čím dál tím míň a těch druhých je jako hub po dešti.



karlosss16
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » sob 2. bře 2019, 20:01

Maso mám rád, takže půl na půl. Nejdu do toho jen kvůli zabíjení, to určitě ne. To spíš považuji za bonus k tomu. Jinak řidičák si teprve dělat budu, jelikož jsem si musel pořídit brýle na dálku, tak se to pozdrželo. Každopádně si promluvím s mým psychiatrem tedy a na škodu asi nebude ani zajít na policii se optat.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#6 » sob 2. bře 2019, 20:09

Ta policie je tam myslím úplně zbytečná. Těm buď přineseš papír že můžeš a nebo ho nepřineseš. Nic jiného oni ohledně toho neřeší. Důležité je, jak rozhodnou lékaři.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#7 » sob 2. bře 2019, 21:23

Ano, policie je úplně zbytečná.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#8 » sob 2. bře 2019, 21:43

Samozřejmě záleží na rozhodnutí lékaře, ale už to, že se tím zabejváš a váháš jsou body pro tebe. Kdybys to neřešil, tak máš problém. Úzkosti, neboli panická porucha sama o sobě problém nebude. To spíš ty deprese a jejich míra, případně pokud je to bipolarita. Aby sis pak jednou neřekl dost a pak nenašli červenej flek na stropě. To je především to riziko u tebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů