Prodejce/vyrobce streliva Getload



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#31 » pon 9. bře 2020, 13:39

Mam G19, snad v patek zaskocim to vystrilet do papiru. Tak se uvidi. Krasny mozna nejsou, ale na trening to staci.
Casem by zalezelo. Hlavni konkurence je Alsa. Pokud bude Getload levnejsi....
No a neposledne novy Lugery uz se taky daj koupit za nejaky 4,60. Takze vse to bude o cene pri dostatecny kvalite/spolehlivosti.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#32 » sob 25. dub 2020, 19:46

Dnes jsem byl na střelnici vyzkoušel Lugery od Getloadu. Měl jsem jak Training, tak i Plinking, zbraň P-10C s nástřelem cca 2500 bez jediné závady.

Jak už psal tomasek, tak náboje nejsou úplně vzorem krásy, ale celou 100ks krabičku Trainingů jsem vystřílel bez závady, jen mi přišlo, že oproti SB nebo AP lehce víc kouří a z té stovky bylo tak 5-6 výstřelů opravdu výrazně silnějších.
Plinking dopadl o poznání hůře. Kupoval jsem je hlavně kvůli manželce, že budou méně kopat a opravdu kopou méně a střílelo se jí dobře, ale na celkem 51 výstřelů připadlo asi 5 zádržek a nakonec zůstala v komoře zaseknutá nábojnice bez zápalky, kterou mi správce po pár pokusech z komory vyrazil. Ze zbraně pak nešel sundat závěr, ani zmáčknou spoušť pro ránu jistoty, ale to se po chvilce také podařilo rozhýbat.

1.jpg


2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#33 » sob 25. dub 2020, 21:57

V čem KONKRÉTNĚ je rozdíl? Díky
Firefox_Screenshot_2020-04-25T20-53-59.654Z.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#34 » ned 26. dub 2020, 05:34

Podle uvedenych namerenych rychlosti (v detailu kazdeho z nich) asi v mensi navazce u tech "plinkingovych".. (?)



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#35 » ned 26. dub 2020, 08:14

genu píše:V čem KONKRÉTNĚ je rozdíl? Díky


Pro zobrazení konkrétních parametrů musíte ještě rozkliknout to, co jste vyfotil.
Mnou doposud převážně používané SB 124gr mají výrobcem uváděných 518J, tyto uvádějí při 124gr střele 438J a 401J.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#36 » ned 26. dub 2020, 17:31

Pozor však na objektivní srovnání!

SelBel uvádí údaje pro danou devítku s délkou hlavně 150 mm (což je cca. 6") a těch 518J je na ústí hlavně (Eo).

Getload uvádí jako referenční zbraň Glock 17, který má 114 mm hlaveň (cca. 4,5") a pokud to neměřili laboratorně, ale na chronech někde na střelnici, předpokládám, že to bylo dál od ústí..

Takže pokud by se srovnaly za stejných podmínek, ten "traninig" by mohl mít podobné výsledky jako uvedený SelBel..

Například rozdíl u 4" a 5" PPQ mi dělá 12 m/s se stejnými náboji..



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#37 » ned 26. dub 2020, 18:11

My jsme výkon nijak neměřili, je to jen náš subjektivní pocit ze střelby. Když jsem si zásobník naplnil “3x SB - 3x Plinking - 3x SB - ...”, tak rozdíl byl opravdu cítit a jak jsem říkal, tak i má manželka, která normálně z 9L nestřílí, protože jsou pro ni příliš výkonné, tak se ji s Plinkingem střílelo dobře.



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#38 » pon 27. dub 2020, 16:27

Byl jsem zrovna v pátek vyzkoušet s kamarádem revolver a vzal si s sebou i stovku GL a prachstarou ČZ 85. Jak tady čtu, tak jsem měl asi plinking, protože jsem platil osm kil za dvě krabičky. Pistole mi přišla klidnější. Víc kouře mi ani nepřišlo, ale bylo to venku... Překvapilo mě, že moc nešpiní. Jsem zvyklý na SB sypačky a po stovce GL jsem mě při čištění pocit, že jsem vystřílel jeden zásobník SB. Závada žádna.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#39 » pon 27. dub 2020, 20:35

dethan píše:Byl jsem zrovna v pátek vyzkoušet s kamarádem revolver a vzal si s sebou i stovku GL a prachstarou ČZ 85. Jak tady čtu, tak jsem měl asi plinking, protože jsem platil osm kil za dvě krabičky. Pistole mi přišla klidnější. Víc kouře mi ani nepřišlo, ale bylo to venku... Překvapilo mě, že moc nešpiní. Jsem zvyklý na SB sypačky a po stovce GL jsem mě při čištění pocit, že jsem vystřílel jeden zásobník SB. Závada žádna.


To jste měl spíše Training. Ten je v krabičkách po 100ks, zatímco Plinking je v pytlíku po 300ks.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#40 » stř 29. dub 2020, 11:10

bitkar píše:Hlavni konkurence je Alsa. Pokud bude Getload levnejsi....

Máte někdo srovnání s Alsou? Mám je vyzkoušené, vystřílené tisíce a nula problémů. Navíc jsou za 4 koruny a na každém rohu.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#41 » stř 29. dub 2020, 14:34

genu píše:V čem KONKRÉTNĚ je rozdíl? Díky
Firefox_Screenshot_2020-04-25T20-53-59.654Z.png


Rozdíl je v tom, že PLINKING mají jinou střelu, resp. jinou tvrdost střely a tudíž nejsou úplně ideální na střelbu na vzdálenosti nad 10m, což je pro tréninky, výcvik, zážitkovky, atp. beztak irelevantní.

PLINKING jsou určeny hlavně na velkou spotřebu pro střelnice, zážitkovky, tréninky, agentury, atp.

TRAINING jsou s jinou střelou, resp. se střelou z mnohem tvrdšího olova a tudíž létají lépe ze všech typů zbraní i délek hlavní. Jsou to "univerzální" devítky.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#42 » stř 29. dub 2020, 20:19

ok, díky



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#43 » stř 29. dub 2020, 23:12

tak ja dneska byl, padlo 100 ks 9mm 124grain... ani jedna zavada, strilelo se s tim prijemne. Kourovost tak nejak normal. Zitra pistoli vycistim. Rozhodne na strelnici absolutne zadny problem. Opet mi prisli nepatrne slabsi a tudiz ale prijemnejsi (mozna par ran bylo slabsich trosku nez ty ostatni). Pistole nemela problem natahnout ale. Takze ja jsem vcelku spokojen.
Zadny specialni testy jak je to presny apod. jako Paul Harrel jsem nedelal :)



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#44 » sob 2. kvě 2020, 16:48

CzechJoker píše:
bitkar píše:Hlavni konkurence je Alsa. Pokud bude Getload levnejsi....

Máte někdo srovnání s Alsou? Mám je vyzkoušené, vystřílené tisíce a nula problémů. Navíc jsou za 4 koruny a na každém rohu.


Co jsou zase otevřené střelnice, tak jsem vystřílel cca 550 AP a 400 GL (100 Training, 300 Plinking). S AP jsem také nikdy neměl problém a o problémech s GL jsem se rozepsal výše. Musím ale dodat, že jak mi Plinking dělal problémy, tak jsem v týdnu dostřílel balení, tzn. 249ks a problém vůbec žádný. GL mi připadají slabší, takže i příjemnější na střelbu, lehce více kouří (opravdu jen lehce, na venkovní střelnici téměř neznatelně), přesnost si jako začátečník netroufám srovnávat, ale svůj “nejlepší zásobník”, kdy mi na cca 12m vše zůstalo v 9, 10 mám nastřílený právě s GL Plinking. Špinění zbraně nesrovnám. Prostě vyčistím po každé střelbě a nezkoumám, jak moc je špinavá. Jediné, co mi na GL trochu vadilo, byla asi nerovnoměrnost navážky. Často byla nějaká rána silnější nebo slabší než zbytek.

Pokud to nemáte nějak daleko, tak doporučuji vyzkoušet a uvidíte sám, jak Vám sednou.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » čtv 4. čer 2020, 12:47

Na Bearece se objevily .223 55gr FMJ za 8,3 kč, i když na webu GetLoadu ještě nejsou.

http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/naboje-getload-223rem-fmj-55grs.htm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů