Prodejce/vyrobce streliva Getload



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#16 » stř 12. úno 2020, 09:37

Možná to mám trochu pomotané, ale domnívám se, že jakékoli střelivo, které jde na trh, a jedno jestli novovýroba, nebo přebíjenka, musí projít přes zkušebnu. A součástí toho výstupu ze zkušebny předpokládám jsou i přesné parametry, tedy nejen úsťová rychlost z hlavně specifikované délky, ale také tlaky. Takže by mne opravdu zajímalo, jak je možné pustit něco na trh a tyto detaily neznat.
Ono, udělat si příslušné papíry na komerční produkci přebíjenek ještě automaticky neznamená, že ad a) to dělám dobře, ad b) to co vyprodukuju můžu automaticky poslat ke sprotřebitelům.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#17 » stř 12. úno 2020, 13:31

Ja az budu mit cas (dovolenou), tak se stavim na vymenu. Ale jako neslo to ten den ve 3 kosach a 1 brenu.
A hlavne co ten smrad? Jeste budu muset jednou precistit svoji kosu poradne, protoze to z ni furt cejtim. Fakt jako spalenej plast.
Na nejaky cislo se podivam, az budu doma.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#18 » stř 12. úno 2020, 17:23

bitkar píše:Ja az budu mit cas (dovolenou), tak se stavim na vymenu. Ale jako neslo to ten den ve 3 kosach a 1 brenu.
A hlavne co ten smrad? Jeste budu muset jednou precistit svoji kosu poradne, protoze to z ni furt cejtim. Fakt jako spalenej plast.
Na nejaky cislo se podivam, az budu doma.


Zápach jako "spálenej plast" nedokážu posoudit, nicméně bezdýmák (dle složení a výrobce) v nižším tlaku hoří pomalu a víc čoudí i smrdí. Uvidíte sám, že nová navážka je naprosto v pořádku.

Grimpo píše:Možná to mám trochu pomotané, ale domnívám se, že jakékoli střelivo, které jde na trh, a jedno jestli novovýroba, nebo přebíjenka, musí projít přes zkušebnu. A součástí toho výstupu ze zkušebny předpokládám jsou i přesné parametry, tedy nejen úsťová rychlost z hlavně specifikované délky, ale také tlaky. Takže by mne opravdu zajímalo, jak je možné pustit něco na trh a tyto detaily neznat.
Ono, udělat si příslušné papíry na komerční produkci přebíjenek ještě automaticky neznamená, že ad a) to dělám dobře, ad b) to co vyprodukuju můžu automaticky poslat ke sprotřebitelům.


Na naše výrobky máme typovou kontrolu od zkušebny. C.I.P. neřeší úsťovou rychlost (ani nemůže), pouze max. povolený tlak. Vzhledem k tomu, že nám navážku doporučil sám výrobce a v našich testovacích zbraních střelivo 100% fungovalo, tak šla tato malá várka na trh. Bohužel se ukázalo, že ve větším vzorku zbraní prostě nefunguje. Stala se chyba, stáhli jsme střelivo z trhu a udělali laboraci jinou, již podle našich měřidel.

Vyzkoušejte a uvidíte na vlastní kůži.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#19 » stř 12. úno 2020, 21:32

tak LOT mam 2019/1 a kupoval jsem to v prosinci 2019. No ja se proste stavim, pokecame a priste az to vyzkousim tak zas napisu, samozrejme i pozitivni zkusenost, kdyz bude.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#20 » stř 12. úno 2020, 23:27

bitkar píše:tak LOT mam 2019/1 a kupoval jsem to v prosinci 2019. No ja se proste stavim, pokecame a priste az to vyzkousim tak zas napisu, samozrejme i pozitivni zkusenost, kdyz bude.


Ano, tak to je, bohužel, ta slabá šarže.

Zastavte se, vyměníme a určitě budete 100% spokojen s tou novou várkou.



Plachta
Příspěvky: 2

Příspěvek#21 » sob 29. úno 2020, 18:22

Zdravím, tak jsem měl dneska také možnost vyzkoušet "kosáky" od Getloadu. Jednalo se o dvě krabičky LOT 2019/2 a LOT 2020/1, což jsou asi z prodeje stažené a nově udělané LOT 2019/1 (s kterými měl bitkař problémy), neboť označení na krabičce bylo přetištěno a víko znovu přelepeno. Střílel jsem z CZ858 na 50 metrů. Konkrétně moje zbraň je na munici poměrně vybíravá a nábojům z Číny se brání hermex efektem v průměru tak 3x-4x na zásobník. S náboji od Getloadu však byla naprosto spokojena a během dopoledne jich vystřelila bez jediné závady na 200 kusů. Navíc se mi podařily soustřely jako nikdy předtím a pochybuji, že bych se tak náhle zlepšil.

Při čištění mi sice zbraň přišla o něco špinavější než normálně, ale všechno šlo krásně dolů. Co se zápachu týče, tak tam nevím, ale rozhodně se mi ze zbraně nijak nečmoudilo (jako na videu výše). Každopádně při čištění, které jsem prováděl v otevřené garáži jsem smrad spálených plastů cítil, takže jsem myslel, že v tomto směru dám Bitkařovi za pravdu, ale když jsem po návratu domů, zhruba po hodině opět vyšel ven a ten smrad ucítil znovu, zjistil jsem, že to je ze sousedova komína... Doma jsem pak kosu pečlivě očichal a nic :D

Nechci tady dělat reklamu a s touto firmou ani nemám nic společného, ale bylo by mi líto kdyby k vůli jedné blbé úvodní sérii, získal Getload špatnou pověst. Všem kdo váhají doporučuji 7,62x39 vyzkoušet, a pakliže nebudete nadšeni jako já, tak spokojeni určitě!!!



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#22 » pon 2. bře 2020, 14:34

Ja se tam konecne stavim ve stredu na vymenu za novejsi.
Jeste jsem zvedav, jestli strely dopadaj jinam, kdyz rikali, ze je chtej mit min nacpany nez vojensky. Zas precijen optika i miridla jsou nastaveny na vojensky tlaky. Je sice hezky mit mensi zpetny raz, ale ne za cenu, ze to bude mit odlisnou balistickou trajektorii.
Plachta: padalo ti to do stredu nebo se to posunulo nekam niz, nevsim sis? Zpetny raz byl rozdil oproti vojenskym nabojum?



Plachta
Příspěvky: 2

Příspěvek#23 » úte 3. bře 2020, 18:50

Šlo to do středu, ale střílel jsem jen na 50 metrů. Co se zpětného rázu týče, tak nedokážu posoudit, protože jsem si bohužel nevzal jinou munici na posouzení a střílel pouze těmito náboji. Navíc mám odpruženou pažbu a byla dost zima, takže jsem byl i nabalenej. :P



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#24 » pát 6. bře 2020, 13:08

Koupil jsem minulý týden u GL tři krabky 7,62x39.

Včera vystřílel z CZ 527 (klika) šest 5 ranných zásobníků na 70 m.
Žádný problém se nevyskytl, přesnost už moc neřeším neb ta je dána mýma stárnoucíma očima ..

Mmch. v Letňanech jsou to nadmíru vstřícní a příjemní chlapíci!

Než kupovat od bůhvíkolikátého překupníka ocipované armádní se rtutí, která hodí v laufu lišku dřív než stačím dojet ze střelnice domů, je toto pro mé potřeby naprosto vyhovující.
Za mne tedy palec nahoru!

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#25 » sob 7. bře 2020, 08:11

Děkujeme za pozitivní ohlasy! Všichni tady ve fabrice jsme rádi, že jste s našima nábojema spokojeni. :)

Mimochodem, můžete nás sledovat na Instagramu: @getload.cz



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#26 » sob 7. bře 2020, 19:15

Tak ja uz mam vymeneno tu prvni slabou varku za novy. Musim potvrdit, ze jednani je opravdu takovy, jaky by melo byt zvykem vsude, lec neni. Bez reci nova krabicka a jeste mi i pristalo neco navic v 9mm jako omluvny! Velice dekuji jeste jednou. Dam sem tudiz i info o devitkach.
Celkove to tam maji hezky, ocenuju ceskou vlajku :) Celkove asi slusny oddil :) Pokec a celkove jednani opravdu mily a pratelsky.

Do alba pribyly novy fotky z novych varek, co jsem prave nafotil (scrolujte nize, prvni fotky jsou ty prvni varky):
https://photos.app.goo.gl/qnQHKxNzBFr7phNs7


Opet foceno zrcadlovkou, tak muzete i nazoomovat na slusny detail.

Zatim jsem strilet nebyl, tak moje dojmy vizualni apod. (pisu jen fakta, posudte sami, co je jak dulezity a tak, nejsem expert)
9mm (na krabicce LOT 2019/2):
Ceho jsem si vsim je, ze strely nejsou uplne rovne (nevim, jak moc rovne to jde udelat u prebijenek, dosud jsem strilel jen nove naboje). Kdyz ji pokutalite na hladkym povrchu, tak zrychluje a zpomaluje a je videt, ze strela neni uplne vystredena. Asi to nevadi, ono se to asi nejak srovna v hlavni, jen postreh. Mozna pro mirenkare minus (?)
Strely jsou takovy trosku jakoby pobouchany, nejsou uplne hladky, sem tam jsou takovy dulky, promackliny, jemny, velice jemny (videt na fotkach trosku).
Jinak to proste vypada jako naboj. Na to nahazet to do papiru nebo do zeleza na strelnici to bude asi dobry dle me. Pujdu nekdy pristi tyden snad.

7,62x39 (LOT: 2020/1)
Naboje nejsou tentokrat spinavy (mel jsem od tech drivejsich fakt spinavy ruce) a vypadaj celkove lip. Zasazeni strel mi prijde konzistentnejsi, ale nebyl s tim problem ani minule). Navazka pry uz je vetsi, zhruba jak je zvyklost (standard presny na to pry neni). Takze zbytek povim az po strelbe, jak budu mit cas zajit netusim, ale tesim se, tak to zbytecne odkladat nehodlam)

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#27 » ned 8. bře 2020, 16:13

Díval jsem se na ty fotky Lugrů od Bitkára, ale jako premium mi ty střely nepříjdou,
možná je to várka, co nejde do prodeje.

Jinak na stránkách výrobce maj jenom animaci nábojů, takže nemám jak porovnat.

Uvidíš, až vyzkoušíš, jako referenční zbraň mají G17
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#28 » ned 8. bře 2020, 16:52

K těm Lugerům pro info: jedná se o první várku komponent, kterou jsme objednali ze zahraničí a tyto střely už objednávat nebudeme. Nevypadají tak, jak bychom si sami představovali a to hlavně proto, že jsou vyrobeny z příliš měkké slitiny olova. V podavačích v laboračním stroji a pak s další manipulací se střely mírně oťukávají, bohužel, což jsme zjistili až v praxi. Na hromadě před samotnou laborací a u dodavatele vypadají skvěle, lépe jak FMJ.

Obrázek

Obrázek

Jsme nuceni i značením, atp. s náboji hodně manipulovat a tyto měkké střely tím trpí (což postupně vychytáváme).

Nicméně ve zbraních fungují bez problémů a to i v automatech:

https://www.youtube.com/watch?v=tSPZfxMjbj0

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#29 » ned 8. bře 2020, 23:29

Má už někdo vícečetné relevantní zkušenosti s tímto střelivem v ráži 9mm Luger (z mého pohledu hlavně) ve zbraních typu CZ 75, třeba v porovnání s produkcí z Vlašimi? Celkem nedávno jsem v jejich prodejně zkoušel koupit krabičku na otestování a zrovna nebyly k mání. Po opadnutí koronavirové hysterie bych se při příští cestě do Prahy pro ty náboje zastavil a zkusili bychom je po zimní pauze na střelnici pro zajímavost v porovnání i s jinými vyzkoušet, pokud možno ze zbraní více výrobců... Jen dodávám, že případné hodnocení by stejně bylo nějak ovlivněno kalnějším zrakem postarších bobrů ve věku zralého mládí...
Din



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#30 » ned 8. bře 2020, 23:44

Nějak nerozumět řeči Tvého kmene.
Zkus to prosím trošku srozumitelněji (zjednodušeněji/hlavně stručněji) a pak se možná dočkáš odpovědi :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů