Střelnice - vládní nařízení



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#31 » úte 27. říj 2020, 18:24

marinakus píše:ViralWinter : Koupil i prodal jsem jich bez vyzkoušení hafó. Zatím bez jakéhokoliv problému. Jde spíš o to, že ti asi nikdo nevystaví nákupko, pokud je to Béčko.


Vystaví. Postupoval jsem jak píše paní Mgr. Milena Bačkovská v Provádění správních činností na úseku zbraní, střeliva a munice v době vyhlášeného nouzového stavu od 27. října 2020

https://www.mvcr.cz/soubor/provadeni-spravnich-cinnosti-na-useku-zbrani-streliva-a-munice-v-dobe-vyhlaseneho-nouzoveho-stavu-od-27-rijna-2020.aspx

Vyplnil jsem nákupko, podepsal, oskenoval a poslal mailem na příslušné oddělení. Za dva dny telefonát, kde mi policistka potvrdila příjem a řekla kontaktní údaje pro zaplacení správního poplatku. Za pár dnů SMS že si můžu jít pro nákupko. V tom odkazu se mimo jiné píše i o střelnicích...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#32 » úte 27. říj 2020, 22:15

Ve stejném odkazu je řešena i problematika střelnic, venkovní by měly být provozuschopné za dodržení hygienických podmínek...
Provoz střelnic
Vnitřní střelnice lze považovat za vnitřní sportoviště, popř. tréninková zařízení,
a to pokud jsou využívány jako sportoviště a nikoli např. pro účely technických zkoušek
3
zbraní, služební přípravy apod. Je-li tedy vnitřní střelnice provozována jako vnitřní
sportoviště, vztahuje se mimořádné opatření rovněž na její provoz, který je po
dobu příslušného mimořádného opatření zakázán.
Výše uvedený zákaz se nevztahuje na venkovní střelnice. Jejich provoz je
tak nadále umožněn, a to za podmínek, které jsou uvedeny v již citovaných
usneseních vlády a v souvisejících opatřeních, zejména v mimořádném opatření
Ministerstva zdravotnictví, č.j. MZDR 15757/2020-37/MIN/KAN, ze dne 19. října
2020.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#33 » stř 28. říj 2020, 07:25

marinakus píše:ViralWinter : Koupil i prodal jsem jich bez vyzkoušení hafó. Zatím bez jakéhokoliv problému.

Já tak důvěřivý holt nejsem :)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#34 » stř 28. říj 2020, 21:34

Magnum Praha je venkovní a mají zavřeno ...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#35 » čtv 29. říj 2020, 10:09

Zkus reklamovat... :lol:



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#36 » čtv 29. říj 2020, 12:00

genu píše:Magnum Praha je venkovní a mají zavřeno ...

Nemusí se jim rentovat provoz pro 2 lidi...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#37 » čtv 29. říj 2020, 12:33

Sarkafarka.Loupeznik píše:...Nemusí se jim rentovat provoz pro 2 lidi...

č.j. MZDR 15757/2020-37/MIN/KAN, ze dne 19. října 2020.
a není to náhodou max 6 osob s povinnými rouškami pod 2m distance ?

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#38 » čtv 29. říj 2020, 13:43

Myslím si že nikdo nechce v této době zbytečně provokovat.
A zrovna střelba teď, když by skoro všichni měli pracovat z domova a co nejmíň někam lézt je jasná provokace.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#39 » čtv 29. říj 2020, 14:45

šest lidí nebo dva lidi... je to úplně jedno, protože je omezen pohyb osob a se psem nebo nakupovat rohlíky se na střelnici nechodí ;) ... těžko říct, jak by se to vysvětlovalo při kontrole a kdo by byl stíhán... asi provozovatel i případný střelec :?: ... nevím... ale zase vím, že na jedné nejmenované střelnici kousek od nás byly na kontrole třikrát, to ještě ale platilo těch šest lidí a nebyl taky tak omezen pohyb osob...
nehledě k tomu, že bychom asi fakt měli sedět na prdeli doma a vydržet to, ať se těch sraček zbavíme nebo se to alespoň zredukuje co nejdřív :roll:



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#40 » čtv 29. říj 2020, 15:01

Jo, souhlas - osobně jsem to řešil spíš kvůli tomu, jestli by nešlo nějak si zařídit zkoušky - měl jsem je mít 22.10, teď to bude reálně tak někdy příští rok.



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#41 » pát 30. říj 2020, 17:11

uncle píše:těžko říct, jak by se to vysvětlovalo při kontrole a kdo by byl stíhán... asi provozovatel i případný střelec

A za co by byl stíhán provozovatel? Jemu provozování nic nezakazuje...

uncle píše:je omezen pohyb osob a se psem nebo nakupovat rohlíky se na střelnici nechodí

Ne, ale cestou na střelnici jdu třeba do přírody. Výjimka na cestu do přírody nepadá jen proto, že jsem cestou střílel do terče.

Navíc člověk se sk. E by se podle mě vešel i do těchto výjimek:

výkonu povolání nebo činností sloužících k zajištění:
* bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
* ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické činnosti,


Co je podstatné: vy nemáte žádnou povinnost dokladovat, že se na vás vztahuje výjimka. Naopak správní orgán musí dokázat, že se na vás nevztahovala, pokud teda jako většina lidí ukecaně nepřiznáte, že "ano, porušuji nařízení a s pokutou souhlasím". Přečtěte si i tento článek.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#42 » pát 30. říj 2020, 18:24

genu píše:Magnum Praha je venkovní a mají zavřeno ...

Na Magnumu pokud se pamatuju stojíš v kompletně kryté části a "venkovní" je jen dopadiště...

Podle vyjádření MV z 27. 10. se omezení venkovních střelnic netýká a zjevně ji pár otevřených stále je. Máte někdo ve Středočeském kraji potvrzeno, že některá spolehlivě jede (klidně do SZ)?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#43 » pát 30. říj 2020, 18:38

LubosD píše:Navíc člověk se sk. E by se podle mě vešel i do těchto výjimek:

výkonu povolání nebo činností sloužících k zajištění:
* bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
* ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické činnosti,


Co je podstatné: vy nemáte žádnou povinnost dokladovat, že se na vás vztahuje výjimka. Naopak správní orgán musí dokázat, že se na vás nevztahovala, pokud teda jako většina lidí ukecaně nepřiznáte, že "ano, porušuji nařízení a s pokutou souhlasím". Přečtěte si i tento článek.


To bych řekl, že spíš ne. To by musel být vyloženě důvod pro který si vyšel z domu, jakože "slyšel jsem křik a obával se, že je někdo v nebezpečí".

Ta další část se pak spíš týká přímého pokutování a důkazem je to, že si venku. Takže jestli jde o běžnou hlídku, tak to máš hned dvě úřední osoby + jejich kamery, které dokazují, že se pohybuješ v době zákazu venku. Jestliže odmítneš se hájit, tak jsou to zmíněné důkazy proti ničemu. Takhle by to teda asi bylo potom při řízení, ale otázka je, proč by se to mělo dostat tak daleko, když defacto stačí říct, že jdeš do práce, nebo nevím - ke známému který vyzvedl babičce léky a ty na to jindy nemáš čas.
Spíš jde o to, že by lidi prostě neměli trajdat jen tak venku.

Co se týče střelnic, tak aktuálně podle vyjádření MV ČR můžou mít otevřeno do osmi, ale odpovědnost za dodržování dalších omezení (počet osob napříkal), asi padá na ně, jelikož tam ten nepovolený počet osob vpustili



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#44 » pát 30. říj 2020, 19:16

Dodal bych, že se tady bavíte o podmínkách, za kterých můžete z domu mezi 21:00 a 04:59. To nejsou časy, které by se týkaly střelnic.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#45 » pát 30. říj 2020, 19:49

to LubosD
jen krátce, protože diskuze o hrdinství při případné kontrole nemá moc smysl a věř mi, že taky nejsem žádnej přizdisráč ;)
1/ ano, provozovatel za určitých podmínek mít otevřeno venku může
2/ tvoje procházka přírodou by skončila v okamžiku vstupu na pozemek střelnice a zapsání se do knihy střelců :roll:
3/ skupinou "E" by jsi asi těžko něco obhajoval, možná tak déčkem, které by se vztahovalo k výkonu tvého povolání :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů