Založeni střelnice



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#16 » úte 7. črc 2020, 17:01

Zkus zacit debatou se sousedama, v okruhu cca 1 kilometr. Doporucuje 11 z 10 vlastniku venkovni strelnice. Znam osobne dva pripady, ktere po brutalnich investicich do rozjezdu na tomhle shorely.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#17 » stř 8. črc 2020, 16:55

Crawn píše:Ahoj,
jaká je dneska situace, kde bych mohl získat nejvíc informací, pokud bych si chtěl založit soukromou, venkovní střelnici???



Situace je dobrá, záleží na tom KDE jak je to daleko od obydlí a jestli máš alespoň 2 000 000 Kč na realizaci + tedy všechna povolení atd + tedy balistika. Mě soukromá vyšla na ty 2 a trvalo mi to 4 roky ;) Ale i přesto sem omezen na střelbě časově a to úterky od 12 do 15 nebo Pátek od 12 do 15 a sobota od 10 do 12 a funguje mi to, sousedi mi daly souhlas a já dodržuji tedy to na čem sem se dohodl a to sem na samotě v lesích a nejbližší město je cca 12 km

Vím o střelnici na Karlovarsku kde to střílely denno denně jak v sobotu tak v neděli a lidi ani o víkendu neměli klid, střelnici jim uzavřely a co vím zatím jim nikdo povolení ke znovu otevření nedá jelikož střelci si nevážili toho že můžou střílet a pálily to o o víkendech od rána až do večera což by i mě bydlet na doslech asi hodně vytočilo takže pokud chceš střelnici promysli s dobře zda se ti vyplatí investice která je ne ;) návratná

Já mám střelnici dlouhou 100 metrů a širokou 6 metrů se 2 stavy a jelikož je zahloubena, nejsem nijak omezen ráží a to ani brokovou jelikož okolo je borový les -- lépe řečeno 2km okolo jen můj pozemek ( les a louky )
Takže jde i o to zda máš kde tu střelnici udělat, pokud si chceš udělat krytou vynaložíš daleko víc financí a viděl jsem i střelnice načerno ze skruží a podobně ale hluk a povýstřelové splodiny tě hodně rychle proberou :) tak jako je ;)



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#18 » stř 8. črc 2020, 17:33

Ze skruzi bejvaly dva stavy v Brne Pisarkach, po policajtech. Po par vystrelech jsi do te diry nevidel dal, jak dva metry. I s bezdymakem.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#19 » stř 8. črc 2020, 17:50

Zajímavé. Na vojně jsme měli něco podobného. Dvě zemljanky a mezi něma 25 m 100 mm betonového kanálu. Oproti vašim zkušenostem to mělo dobrý přirozený tah. Bylo to v Opavě, vlatsně skoro uprostřed města. Kousek od krimu. Střílela se tam pistole a Škorpik.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#20 » stř 8. črc 2020, 17:55

jodo -- jak to bylo osvětlené a jak bylo řešené odvětrávání ??? V opavě sem bydlel v Kylešovicích pár let ale o takové střelnici sem neslyšel.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#21 » stř 8. črc 2020, 17:58

Znamej o tom taky uvazuje, ale nechce do toho jit, dokud se mu nepodari zkoupit vsechny pozemky obklopujici ten jeho, a to minimalne do vzdalenosti 2-3km od nejkrajnejsiho bodu jeho pozemku. Jinak je to pro nej NO GO a ani se mu nedivim. Sam znam priklad dvou strelnic, v jejichz okoli se developerum podarilo zkoupit pozemky, pres obecni urad zatlacit na zmenu uzemniho planu (z poli jsou parcely) a zacit stavet. Provozovatele strelnic jsou ujistovani jak obecnim uradem, tak developerem, ze existenci strelnice je respektovana a zustane zachovana. Jenze je vsem asi jasne, co se stane, az developer proda ty svoje stavebnicovy predrazeny baraky nejakem tem hejlum na hyposku...vylezou na zahradu a uslysej hluk strelby...a uz to pojede...stiznosti, petice, mereni hlucnosti, zavolaji Pepu Klimu nebo jine “novinare” a bude vymalovano



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#22 » stř 8. črc 2020, 18:26

Tak po vyjoupeni pozenku v okruhu 2km uz jsou naklady na ten zbytek drobne :)



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#23 » stř 8. črc 2020, 19:04

Dneska je les levnejsi, nez louka. Hektar louky jsou dneska pomalu dve kila diky dotacim a poskladat z toho kilometr perimetr je za raketu. Na les poradny dotace nejsou a ted to smrdi kacenim po broukovi plus vysadbou, takze lesy se celkem sehnat daji, ale problem je koupit celistve plochy. Dva kilaky je bud klika jako prase, nebo vlhkej sen. Ta doba je pryc.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#24 » stř 8. črc 2020, 19:06

jodo píše:Zajímavé. Na vojně jsme měli něco podobného. Dvě zemljanky a mezi něma 25 m 100 mm betonového kanálu. Oproti vašim zkušenostem to mělo dobrý přirozený tah. Bylo to v Opavě, vlatsně skoro uprostřed města. Kousek od krimu. Střílela se tam pistole a Škorpik.


Asi zalezi, jestli to budoval stavar a nebo hlava skopova. V tech Pisarkach se dym valil i na strelce.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#25 » stř 8. črc 2020, 19:51

Tak jestli se v Pisarkach nestřílelo "z kopce" (proti tahu komína).



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#26 » stř 8. črc 2020, 20:05

Urcite to bylo naprd odvetrany. Pamatuju se, ze to bylo po vrstevnici ve svahu, co v nem je za krizovatkou silnice nahoru do Liskovce. Asi tam nebyla nucena ventilace a nebo nejela. V 90kach to byla nejlevnejsi "kryta" strelnice v Brne a okoli, ale holt... po par ranach byla delsi pauza.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#27 » čtv 9. črc 2020, 08:13

to Kečup: nebyla veřejná, bylo to na zahradě za kasínem, nejspíš černá stavba. Odvětrání asi samovolným tahem (komínový efekt - už si to přesně nepamatuju, je to 40 let), osvětlení elektrické v cílovišti a střelišti. Když se šlo od Opavie dozadu, tak to bylo na pravé straně. Kasárna (asi Dukelská) už jsou několik let zrušená. Tři velký baráky do U. V tom U buzerplac a v zadu velká "zahrada" a stání techniky. Před bránou menší parčík.

Sorry: teď koukám co jsem napsal původně - ta betonová trubka měla metr průměr.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů