střelnice Čekanice

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#1 » sob 21. říj 2017, 16:56

Nevíte někdo proč je střelnice mimo provoz?



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#2 » sob 21. říj 2017, 18:04


Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#3 » úte 27. úno 2018, 10:00

Střelnice je v provozu, ale pouze neděle 12-16 hod. A to pouze pro zbraně krátké kulové a dlouhé brokové na 25m.
A ať se na mě nezlobí, ale cena 500kč/hod. se mi zdá dost přemrštěná

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#4 » úte 27. úno 2018, 13:46

Na jejich stránkách pod ceníkem je odůvodnění té ceny, docela drsné,ale nedivím se. To co tam musí všechno dělat, aby mohli aspoň trochu fungovat, kvůli nějakýmu moulovi. Zde odkaz: http://www.strelnicecekanice.cz/cenik2/

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#5 » úte 27. úno 2018, 19:31

"v ceně je ochranna sluchu a zraku + terčový materiál"
Já jsem tam tedy by pouze jednou před cca dvěma lety. Brýle jsme měli svoje a "hluchátka" taky. Už si ale nevzpomenu, kolik nám tenkrát účtovali.
V Plzni v LEIKU mají erární "hluchátka" i ochranné brýle pro všechny lidi na stavech volně v šuplíkách. CENA: 100,-Kč za každou načatou půlhodinu. Dále se platí pouze zakoupené střelivo a terče. A při předváděcích akcích je zapůjčení zbraní ZDARMA a cena poloviční: 100,-Kč/hodinu.
http://www.leiko.cz/joomla/index.php/cs/cenik.html
Nevím, co tam teď budují, ale rozdíl vidím jenom v terčovém materiálu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#6 » úte 27. úno 2018, 19:39

Jj zařídí si hospodu a diví se, že jim tam chodí lidi :D

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#7 » úte 27. úno 2018, 20:34

Spíš je to tak, že je to klubová střelnice pro členy klubu (čti privátní) a takových klubových střelnic, kde střílí pouze členové klubu je v republice desítky a kolikrát o nich ví jen pár zasvěcených. Provoz a údržbu táhnou jen ze svého, případně ze startovného, pokud pořádají závody. Hodně z nich zkoušelo provoz pro veřejnost a většina se na to vykašlala, protože těch pár korun jim za to nestojí, aby se tam někdo ze správců klepal strachem, co tam ten veřejnost zničí, zastřelí nebo to pošle přes val do vesnice. Ono je hezké dostat kilo za za hodinu střelby, ale když ti pak kokot dojebe stojan nebo popper a ty dáš pěťo bez dopravy za opravu, tak se na to radši vykašleš. Na pár takových střelnicích jsem fungoval a tak vím, o čem mluvím.
Takže budiž jim ke cti, že nechali čas pro veřejnost, i když za raketu a komu se to nelíbí, ať tam neleze, střelba a střelectví není charita, i když si to spousta lidí myslí. Takže si neotevřeli hospodu, ale spíš panský klub.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#8 » úte 27. úno 2018, 20:37

Patton píše:Na jejich stránkách pod ceníkem je odůvodnění té ceny, docela drsné,ale nedivím se. To co tam musí všechno dělat, aby mohli aspoň trochu fungovat, kvůli nějakýmu moulovi. Zde odkaz: http://www.strelnicecekanice.cz/cenik2/

Což je trochu zavádějící vysvětlení. My tam pouštíme stále ty samé trotly, co nám ničí střelnici a jejich střeli z kulovnice postřelují nebohé zahrádkáře. :roll:
Navíc, dát opravdu 500 za pistolovou venkovní střelnici je nesmysl. Ale nebudu nadávat, každý svého štěstí strůjce a třeba je to vlastně cesta jak tam nemít veřejnost. Naštěstí jsou jiné a lepší střelnice za lepší cenu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#9 » stř 28. úno 2018, 08:44

Já myslím, že chtějí, aby smysluplní střelci vstoupili do klubu a ti ostatní aby chodili jinam :-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#10 » pát 27. lis 2020, 07:45

„Osobně považují návrh zákona o zbraních za naprosto v pořádku. Ty mediální tanečky kolem jsou jen nafouknutá bublina. Po prostudování jsme žádné zásadní restrikce vůči majitelům zbraní nezaznamenali. Přinese ale zřejmě nutnost větší komunikace s úřady," říká správce střelnice v táborských Čekanicích Jiří Kotek.

Zasloužili by menší bojkot, třeba by se jim rozsvítilo.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#11 » sob 28. lis 2020, 18:13

Poli píše:...., protože těch pár korun jim za to nestojí, aby se tam někdo ze správců klepal strachem, co tam ten veřejnost zničí, zastřelí nebo to pošle přes val do vesnice. .......


Balistika je udělaná tak, aby to nešlo přes val. Navíc ta střelnice je poměrně moderní a ...
Shodou okolností v tomhle případě jde spíš o něco jiného - mohl by o tom vyprávět každý střílející z jihu (Čech a Moravy). Ať se totiž přijede kamkoli a mluví se o Táboře, všichni používají termín o Ču... z Čekanic. Nikde jim jinak neřeknou. Mám tu zkušenost minimálně z pěti střelnic. :lol:



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » ned 29. lis 2020, 09:50

Na problémy si zadělali sami, resp. vlastník. Pustil si tam provozovatele "zážitkových střeleb", protože z nich byl vejvar nepoměrně větší, jak z "normálních" střelců. A začly průšvihy.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#13 » stř 9. pro 2020, 18:49

To jsou věci! Na LOSu se nám tam vždy líbilo a doufám, že ještě mnoho let líbit bude. Pravda, abych tam jel si picnout, je to krapet z ruky.

Uživatelský avatar
maximus_brutus
Příspěvky: 12

Příspěvek#14 » sob 5. čer 2021, 09:42




risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#15 » sob 5. čer 2021, 10:39

Tak jsem mrknul na stránky, jen ze zvědavosti, a asi by jim pomohlo zlepšit dojem, kdyby neměli v každé druhé větě hrubku (jo, vím, že střelci nejsou lingvisti, ale tohle se dá těžko přehlédnout).

Jinak to fakt vypadá podle ceníku spíš na "střelnici na mýtince", pak je ale otázka, proč to teda vůbec nabízí veřejnosti a neudělají to čistě pro klub.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů