Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#61 » ned 11. zář 2016, 17:53

Enerccio píše:nejtezsi je D, ne E. Stejne body jako E ale delsi vzdalenost na strelbu

Vic lidi vyleti na C, kdyz nenastrili malorazkou nez na D, kdyz nenastrili na 15m kratkou.
A když jsou i komisari, co nad ramec právního vykladu vyhlášky 115/2014 zkousi strelbu z malorážky i u Bcka...



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#62 » ned 11. zář 2016, 18:20

Otázka je k čemu si dělat C, pokud nejsem myslivec a ten kdo zase je tak nastřili určitě, takže C je těžky pro ty co to mají jako doplněk abecedy. U D je podobná otázka k čemu je to potřeba, pokud není můj záměr používat zbraň dle stanovené kategorie, ale to snad moc lidí nehce pracovat za mizerné peníze a hromadu pracovních hodin. Takže C výhradně myslivec a D bych dělal až by mně zaměstnavatel nutil a hrozila ztráta zaměstnání, ale to asi pak není o co stát. D ještě je pochopitelné u prodejců zbraní, ale ti opět z povahy jejich práce nastřílí. To nám nakonec zůstalo E jako nejtěžší.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#63 » ned 11. zář 2016, 18:24

Enerccio: Nezlob se na me, ale tech 5m navic uz podle me nehraje roli. :)
Antony30011: ja si je doplnil, protoze jak zdravotni prohlidka je platna 3 mesice a zkousky cely rok, tak proto jsem to mel rozlozene tu platbu za skupiny.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#64 » ned 11. zář 2016, 18:26

Já mám B+E. Primárně šlo o E, ale když budu chtít něco na blbnutí, tak ukecávat malorážku na ochranu nic moc... :-) Lovit nebudu, pro práci nepotřebuju a na sbírání nemám čas. :-D

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#65 » ned 11. zář 2016, 19:21

P.V.: já mám jen E a tohodle se nebojím, že bych měl problém si k vůli tomu něco koupit. alespoň u nás policista na odboru zbraní říkal, že můžu v podstatě bez problému přijít s čímkoli. že bránit se jde od pistole po pušku. a jak to chci eventuelně skrytě nosit je už jen moje věc. tak doufám, že někdy nebudu litovat rozhodnutí mít jen E. zatím mě bohatě stačí.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#66 » ned 11. zář 2016, 19:22

P.V. píše:Lovit nebudu, pro práci nepotřebuju a na sbírání nemám čas. :-D

Nikdy neříkej nikdy. Taky jsem u spousty rozhodnutí říkával NIKDY a kdepak jsem po těch letech ;)
Naposledy upravil(a) mikymoto dne ned 11. zář 2016, 19:24, celkem upraveno 1 x.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#67 » ned 11. zář 2016, 19:23

no A a B maji velkou vyhodu v tom, ze kdyz EU zkrouha E tak aspon ty zbrane budu mit na B

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#68 » ned 11. zář 2016, 19:31

Enerccio : Naivko.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#69 » pon 12. zář 2016, 13:19

Skryté nošení je řešeno zde:
viewtopic.php?f=57&t=5152&start=60&hilit=skryt%C3%A9+no%C5%A1en%C3%AD
Mimochodem, jsou to již minimálně tři sloučená vlákna na toto téma, takže nejprve hledejte a čtěte!

Peggy

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#70 » pon 12. zář 2016, 13:40

Omluva za OT, přesunuji se do správného vlákna :oops:



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#71 » pon 12. zář 2016, 18:22

Pablo.gs píše:Enerccio: Datem příspěvku na který reaguji, jsem si docela jistý, čtv 8. zář 2016, 20:37, což je tři dny staré :-) Jinak přebíjení pro sk.E je jasně upraveno zákonem č. 119/2002 Sb., přesné datum do kdy to nešlo neznám (a ani to není důležité). Nicméně příspěvek na který reaguji, vyznívá tak, že přebíjet s Éčkem nejde ani teď, což není pravda.


Ano, v mém původním příspěvku to tak bylo opravdu myšleno.

Asi jsem slepej (a nikdy jsem se o to pořádně nezajímal, přebíjet nechci), ale nemůžu to tam najít.

Kód: Vybrat vše

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
...
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle
technologických postupů, které udávají výrobci
jednotlivých dílů nábojů,
...

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
... o přebíjení ani slovo.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#72 » pon 12. zář 2016, 18:26

to SC1

Kód: Vybrat vše

§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů


Asi nejvíce limitní bych pouze u skupiny E viděl, že prodejce by měl dodržovat zákon a prodat jen střelivo pro zbraň na kterou má vydaný PZ.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#73 » pon 12. zář 2016, 18:43

Jasně, je to v poslední novele a uniklo mi to - jsem včerejší. Sorry.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#74 » úte 13. zář 2016, 00:07

Dovolím si zopakovat tu drobnou výhodu skupiny B:

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
...
c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C ...


Tj. možnost nakoupit prakticky libovolné civilní náboje, aniž byste měli zbraň příslušné ráže. Vypadá to jako prkotina, ale ty výhody jsou poměrně široké - např. můžete "sponzorovat" kamaráda, který vás na střelnici nechá vystřelit z jeho kosy, můžete kupovat užitečné dárky svým zbrojně naladěným přátelům a příbuzným, můžete si nakoupit náboje do zbraně, kterou ještě nemáte zaregistrovanou, můžete (na některých střelnicích) ušetřit, když si půjčíte jejich zbraň, jste v krámu a zjistíte, že jste zapomněli PZ, atd.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#75 » úte 13. zář 2016, 06:21

mikky: nevím no, mě nic z toho co píšeš nechybí. :) mimochodem jsem ještě asi nebyl na střelnici, kde by mě dovolili z jejich zbraně střílet vlastní střelivo. spíš vidím výhodu skupiny B u lidí, kterým není ještě 21 nebo to myslí se střeleckým sportem vážněji a budou chodit na závody, kde B je potřeba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dancek a 22 hostů