CZ 75



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#151 » pát 27. kvě 2016, 20:23

Mám taky tu nerezovou, New edition, a na ozubu nezajistím, až natažený kohout, asi to tak má být...
Vedle toho mám SP01 a tam to jde jak na ozubu tak i na nataženém kohoutu

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#152 » sob 28. kvě 2016, 18:35

hmm, já mám taky New Edition, tak to asi tak opravdu má být ... díky za info. Ale zajímavé, co píše Marinakus :) proč to zrovna u téhle udělali jinak ...



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#153 » sob 28. kvě 2016, 20:45

CZ 75B r.94 na ozubu taky nezajistím.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#154 » ned 29. kvě 2016, 07:08

Pokud se nepletu, tak kompakt z roku 96 také nešel zajistit na ozubu.



hanek
Příspěvky: 4

Příspěvek#155 » pon 5. zář 2016, 12:49

Zdravím pánové a případné dámy :-)
Mám problém se svou ČZ 75 BD. Při střelbě se mi občas stane, že závěr zůstane v zadní poloze i když jsou v zásobníku ještě další náboje. Nevíte někdo co s tím? Jsem sice začátečník a vím, že tohle se tady někde už řešilo ale s compactem s tím, že tam byly rady ohledně držení a jestli se náhodou nezvedá palcem záchyt závěru. Já mám klasický fullsize, na záchyt si při držení ani palcem nedosáhnu a navíc úchop jsem si při této závadě kontroloval, takže vím, že to není můj případ. Zbraň jsem kupoval jako už střílenou (předchozí majitel udával cca 3500 výstřelů), já jsem do teď vystřílel cca 500 továrních SB.



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#156 » pon 5. zář 2016, 13:53

Pokud můžeš opravdu vyloučit úchop (ani ne tak vystavování palcem pravé ruky, jako palcem ruky levé), tak bych zkusil následující:
  • Zda to dělá na konkrétním zásobníku nebo náhodně, čím by se dal vyloučit zásobník.
  • Zda není unavená pružina záchytu závěru, která je uložena v pravé stěně rámu (z pohledu střelce). Zkus, jak jde záchyt do rámu, když tam nemáš závěr s hlavní a vratnou pružinou, zda není příliš volný.
  • Zda se jedná o správný záchyt, jestli ho někdo někde nezaměnil se záchytem pro .40 S&W. Nejlépe porovnej délku toho hranolku (co je v kontaktu s podavačem) se záchytem z jiné CZ 75 s úzkým ocelovým rámem.
Víc mně teď nenapadá.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#157 » pon 5. zář 2016, 15:10

Jak piše Dalish, pokud se vyloučí úchop, je nejpravděpodobnější únava pružinky vypouštěče závěru. U nasich služebních zbrani je to obvykla zavada a nova součastka je lacina zalezitost...



hanek
Příspěvky: 4

Příspěvek#158 » pon 5. zář 2016, 19:14

4 Dalish: Zásobníky mám 3 a zatím jsem to zkoušel se 2. Dělala to u obou, třetí jsem ještě nestihl prověřit, záchyt si zkusím půjčit od kolegy, kdyby náhodou, ale na pružinu mrknu. Jakmile budu vědět, dám info.
Dalishi i Chipe, moc vám oběma děkuju, snad to bude ono ;-)



hanek
Příspěvky: 4

Příspěvek#159 » úte 13. zář 2016, 10:03

Tak jsem si vyměnil pružinu záchytu závěru, vyzkoušel 70 ran a ani jedna závada. Přikládám ještě obrázek, nahoře je nová pružinka, dole je ta moje, co jsem vytáhl ze zbraně. Doufám, že to je tímto tedy vyřešeno a děkuji za pomoc :-)

unnamed.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#160 » sob 17. zář 2016, 08:34

Rádo se stalo a ať dlouho slouží ;)
Koukám ještě na to foto a vypadá to, že tam za ty roky došlo k nějakých konstrukčně technologickým změnám :shock:



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#161 » pát 23. zář 2016, 11:06

Zdravím,
onehdy jsem musel uklidit na kryté střelnici po někom, kdo zapomněl posbírat nábojnice. Byly to SB 9mm Luger a všechny byly nádherně čisté na povrchu. Uvědomil jsem si přitom, jak moje CZ75 Compact při výstřelu většinou nábojnice na povrchu značně očoudí. Střílím standardní SB, takže ten rozdíl určitě není způsoben jinou náplní. Tipuji na velkou toleranci průměru nábojové komory. Rád bych ale věděl, jestli to ošpiňování je problém pouze mojí pistole nebo zda to je podobné i u všech ostatních CZ75?



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#162 » pát 23. zář 2016, 11:21

Mám taky kompakta, předtím P-07 a taky byly začouzené :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#163 » pát 23. zář 2016, 13:33

Asi by bylo lepší vidět, čemu říkáš začouzené :-)

Moje P-07 to má takhle, nábojnice z ranního střílení. Jedna strana lesklá, jedna mírně špinavá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#164 » sob 24. zář 2016, 23:56

Ano, stejně vypadají i moje nábojnice po výstřelu. Jak je možné, že to je z nějaké pistole vyhazováno čisté? Že by to byly přebíjenky s nějakou nízkou navážkou? :?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#165 » ned 25. zář 2016, 06:41

kolombo: to nepravidelný očouzení bych typoval, že dělá to jak je v komoře zachycená vytahovačem a ten jí tlačí k jedný straně víc než v druhý a když po výstřelu jede ven tak to tam tahkle foukne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů