Glock Gen 5

Glock a spol.


MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#31 » úte 3. říj 2017, 09:29

Preco tak vela ludi riesi povrchovku? Nosim pistole v kydexe a nejaky problem nevidim. Ak sa po mnohonasobnom vytiahnuti aj trocha pistol olesti na hranach, comu to vadi? Jediny problem je ked su olestene hrany mieridiel. Ale na to staci obycajny popisovac CD alebo cerniaca sada.
...inak kombinacia nova zbran a nove puzdro, tam je vycsinou len natiahnuty plast na povrchovke a staci to vycistit :-)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#32 » úte 3. říj 2017, 09:40

Popisovac CD ale neni.opravdu.cerny to uz je lepsi pouzit priper co i vic drzi



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#33 » úte 3. říj 2017, 09:50

jj, ale popisovac kupis aj na lepsej benzinke. Ako nudzove riesenie to staci. Inak, problemy s povrchovkou som nebadal ani na 4. generacii Glocka, takze 5. by mala byt v pohode. Ma to byt nieco na sposob DLC a tam neni co riesit. Kedze mam zabehnuty G17. gen 4 a k tomu puzdra, menenu stojinu, pruziny, blokaciu, mieridla... tak sa mi neoplati ist do noveho modelu, ale ak niekto ide kupovat novu zbran, tak ja osobne by som hned isiel do 5. generacie.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#34 » úte 3. říj 2017, 12:45

MRBLUE: prostě mě to zajímá. když Glock prezentuje, že ta povrchovka je lepší. tak jestli opravdu je. pro mě pistole není lopata, jak se tu občas argumentuje, tak bych byl určitě radši, kdyby se to po pár tasení nezačalo ošoupávat.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#35 » úte 3. říj 2017, 15:27

Jak to vypada s drolenim vyvrtu hlavne u teto generace? U meho G17 gen3 to zaclo po 470 ranach.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#36 » úte 3. říj 2017, 18:14

MRBLUE píše:Preco tak vela ludi riesi povrchovku? Nosim pistole v kydexe a nejaky problem nevidim. Ak sa po mnohonasobnom vytiahnuti aj trocha pistol olesti na hranach, comu to vadi? Jediny problem je ked su olestene hrany mieridiel. Ale na to staci obycajny popisovac CD alebo cerniaca sada.
...inak kombinacia nova zbran a nove puzdro, tam je vycsinou len natiahnuty plast na povrchovke a staci to vycistit :-)

Protože někteří by rádi aby nebylo ani poznat, že ze zbraně bylo vystřeleno. Další by pomalu nechali zbraň jen ležet ve výkladu na sametu, aby se náhodou neodřela.



tom028
Příspěvky: 3

Příspěvek#37 » sob 28. říj 2017, 21:40

notobi píše:Popisovac CD ale neni.opravdu.cerny to uz je lepsi pouzit priper co i vic drzi

Pls co je priper? Proc se ptam. Shanim nejakou dobrou cernou barvy, abych mohl fixniu par skrabancu na CZ.

Jinak mam G17 gen5. Zatim spokojenost. Vypraskano prvnich 10 krabicek. Bez potizi. Cerna ve srovnani s moji G26 je opravdu cernejsi, ale je to vcelku jedno. Plastova miridla vypadaji lacine, ale az je zrusim, koupim kovova (takze asi si zadna kovova kupovat nebudu...) Design pistole se zkosenym zaverem je mnohem atraktivnejsi. Mozna bych i rekl, ze se mi Glock pomalu zacina trochu libit. Jako CZ 75 Shadow 2 to rozhodne neni ale osklive uz take ne.

Co je opravdu jine je spoust. Ten chod je pro Glokare neuveritelny. jasne CZ to neni ale je to velmi slusne. Ve srovnani s G17 gen4 nebe a dudy.

Odstraneni prstovych prolisu na pazbe mi psobne vyhovuje, mam tak lepsi uchop. otvor u zasobniku a problem se spinou jsem nezaznamenal. Ale nenosim to ve vnitrim pouzdre. Popravde G17 na skryte noseni? To bych musel byt hodne nestastny...



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#38 » sob 28. říj 2017, 22:11

Muzes se prosim trochu rozepsat o te spousti? Jinak g17 obcas nosim, a nestastny z toho rozhodne nejsu :)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#39 » ned 29. říj 2017, 00:01

tom028 mam tam překlep mělo to být primer : https://www.autokelly.cz/Product/ACST06 ... LkEALw_wcB



tom028
Příspěvky: 3

Příspěvek#40 » ned 29. říj 2017, 07:14

@notobi Dekuji, trochu jsem to tusil, ale pro jistotu jsem se musel zeptat. Tak ja jej zkusim.
@honza
Jasne na noseni obcas v pohode. Myslel jsem na denni noseni. Obcas si to samozrejme vezmu take. Ale znas to. V aute to tlaci, na schuzkach couha z pod vesty atd. To G26 (lepe G43 ale tu nemama) se na noseni opravdu hodi vice. Mam ji ve vnitrnim pouzdre a pres den o ni ani nevim.

No ale ke spousti. Srovnavam s G17 gen 4 a G26. Obe pistole maji takovou vlastnost, ze namacknes a pak prekonavas celkem velky odpor. G17 gen 5 me opravdu hodne prekvapila. Ta spoust je mnohem lepsi. Spravne te ma vystrel “prekvapit”. gen 4 me neprekvapi, gen 5 ano. Na rozepisovani to neni, treba zkusit. Nicmene mozna pomuze video od Sootch

https://youtu.be/zrHyZwo6ueQ (6:23) popisuje spoust.

Uživatelský avatar
Hadoxx
Příspěvky: 8

Příspěvek#41 » pon 13. lis 2017, 17:46

Zdar.
Nevíte, dají se dát zásobníky S G19 gen4 do G19 gen5?
Děkuji



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#42 » pon 13. lis 2017, 18:35

Zásobníky se daj prohazovat tam i zpátky, osobně vyzkoušeno.



LB171
Příspěvky: 37

Příspěvek#43 » úte 21. lis 2017, 21:36

Teď jsem se vrátil z Leika. Poslední test G gen 4 před koupí. . . ALE, mají tam gen 5, tak jsem dal G17 a G19 každé po 100 ranách a doopravdy ta spoušť je úplně o něčem jiném než na gen4... min 3x jsem se přistihl, že mě výstřel překvapil . . . není tam takový to "zadrhnutí", jen nepatrný, jakoby "přejetí přes grot" ..



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#44 » úte 21. lis 2017, 21:57

To zadrhnutí se jmenuje bodová spoušť (crisp) a to překvapení se děje s rozblencanou "mushy" spouští. Na mířenku preferuju bodovou spoušť klidně s vyšším odporem, protože výstřel při mířence nemá překvapit, ale spustit, kdy opravdu střelec chce. Zato při dynamické střelbě preferuju raději menší odpor bez výrazné změny odporu v průběhu spouštění.
Takže tolik ke spoušti gen4/gen5.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#45 » stř 22. lis 2017, 09:33

Bodová spoušť je něco trochu jiného, než popisuješ. Vztahuje se to k délce chodu před odpálením. Pravdou je že předchozí generace (včetně třetí) mají horší spoušť než gen5 a rozdíl je patrný i po vyleštění mechanismu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů