Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#646 » úte 24. dub 2018, 20:20

Ahoj, nevíte jestli mají někde SFP9 skladem na osahání s tlačítkem na vypouštění zásobníku?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#647 » úte 24. dub 2018, 22:58

To neni jeste vubec dostupne, na IWA loni byl prototyp z 3D tiskarny, letos to same. A packa je lepsi, jenom to musis mackat ukazovakem nebo prostrednikem (dle velikosti ruky) strilejici ruky, ne palcem.



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#648 » stř 25. dub 2018, 10:01

No já ji právě držel v ruce a musel jsem si ty prsty dost kroutit, nebo spíš vypouštět druhou rukou tak bych chtěl zkusit s tlačítkem, ale koukám, že mám asi ještě smůlu. Jinak mi právě výborně seděla v ruce.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#649 » stř 25. dub 2018, 10:09

Já u SFP9 vypouštím zásobník ukazovákem silné ruky, tedy střílejícím prstem. A dá se na to vypouštění páčkou dost dobře a dost rychle zvyknout. Vůbec mi to nepřijde divné. Opravdu je to jen věc cviku a zvyku.



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#650 » stř 25. dub 2018, 10:24

Já z toho měl taky strach, ale během krátké doby jsem si zvykl a už mi to nepřijde nijak zvláštní. Vypouštím prostředníčkem silné ruky.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#651 » stř 25. dub 2018, 17:23

Na SFP9 SK i na USP prostředník střílející ruky
Za tlačítko bych neměnil

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#652 » stř 25. dub 2018, 21:24

No, slyšel jsem pár názorů, že při přebíjení machlat prstem, ať už ukazovákem nebo prostředníkem silné ruky, kolem lučíku a spouště, zvlášť když je náboj v komoře nemusí být to pravé ořechové. Některé názory hovoří dokonce i o tom, že to je za určitých okolností celkem nebezpečná ko..tina. 8-)

Uživatelský avatar
Tatooin
Příspěvky: 5

Příspěvek#653 » stř 25. dub 2018, 21:38

Teda nevím, ale přebíjím když mám prázdno a to můžu šmatlat jak chci a nestřelí to =8D



Peca
Příspěvky: 33

Příspěvek#654 » čtv 26. dub 2018, 07:17

Nedavno jsem byl na nekolika kurzech, jedna cast byla prave na nacviceni taktickeho a nuceneho prebiti a nemel jsem pocit, ze by bylo neco spatne nebo ze bych machal prstem kolem spouste.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#655 » čtv 26. dub 2018, 09:35

Je to o zvyku. Na žádném kurzu mi za vypuštění zásobníku ukazovákem instruktor nic neřekl... Taky je ta páčka asi 0.5cm od spouště...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#656 » čtv 26. dub 2018, 14:01

Taky chodím na tréningy obranné střelby a taktické přebití s nábojem v komoře a "nedostříleným" zásobníkem tam děláme úplně běžně po každé vystřílené sérii / pozici. SFP9, vypouštění zásobníku páčkou na lučíku. Nemám s tím problém, líbí se mi to víc než tlačítkem - je to totiž o zvyku!
Za prvé - právě proto aby to bylo bezpečné jsou takovéto tréningy,
za druhé - ukazovákem (uvolňuji ukazovákem silné ruky) nematlám kde nemám,
za třetí - spoušť SFP9 má jazýčkovou pojistku uprostřed plochy spouště, takže by neměla reagovat na náhodné zachycení prstem o okraj spouště.
Je to o zvyku a natrénování správných pohybů. Na kole se taky nebojím, že strčím nohu do špic, přestože noha při šlapání se okolo kola pohybuje dost blízko...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#657 » čtv 26. dub 2018, 14:24

Mam packu devet let, byl jsem s tim na x zavodech a stovky hodin drilovacek a jeste jsem nevystrelil. Vyhazuju strilejicim ukazovakem pravacky, mam velkou ruku a prostrednik tam neposkladam.
Kdyz je nekdo gramlavy, tak nechtene vystreli, i kdyby ten zachyt zasobniku mel pres bluetooth v mobilu :-D. Packu mackas dolu, ne dozadu, i kdybys mel tak extra tlusty prst, ze by ses nejak dotkl spouste, tak to taky nevystreli, neni to na fouknuti. Tohle je uplne to posledni co bych resil, je milion dulezitejsich veci, co se bezpecnosti tyce a ktere (vcetne tech zakladnich) neustale porusuje hromada lidi a presne ti pak na netu resi kdejake blbosti misto aby radeji potrenovali poradne alespon zaklady.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#658 » čtv 26. dub 2018, 20:04

Petzold píše:No, slyšel jsem pár názorů, že při přebíjení machlat prstem, ať už ukazovákem nebo prostředníkem silné ruky, kolem lučíku a spouště, zvlášť když je náboj v komoře nemusí být to pravé ořechové. Některé názory hovoří dokonce i o tom, že to je za určitých okolností celkem nebezpečná ko..tina. 8-)


Toto píší právě takoví, co tu pistoli nikdy neměli v ruce !!! A jen slyší co kde někdo něco povídal nebo napsal a také ji neměli v ruce ;) .
Naopak, je to jen jiný, spolehlivý a nemyslím, že nebezpečný způsob vyhození zásobníku, který je velmi komfortní. Ani v pouzdru nemám šanci si omylem vyhodit zásobník.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#659 » pát 27. dub 2018, 06:42

Nepodezíral byl lidi jako John Farnam nebo Gabe Suarez, že píší jenom o tom, co někde zaslechli. Ale je to jedno. Pokud jsou majitelé spokojeni, není co řešit. MKabar má pravdu, v kontextu toho co občas někteří střelci jsou schopni předvést, je tohle prkotina. Asi to celé bude už OT.

P.S. Zvýšeným počtem vykřičníků sílu svého sdělení nezdůrazníš.



des
Příspěvky: 7

Příspěvek#660 » pát 27. dub 2018, 08:58

ked sa omylom vyhadzuje zásobník v puzdre, tak je treba riešit iné puzdro. slušné puzdra to nerobia. doré puzdro má imho eliminovat neúmyslné vyhodenie zásobníka a zároven umožnit uživatelovi je vedomé vybratie.

a ano, ovládnie zásobníku páčkou je pre určitú skupinu potenciálnych užívatelov dealbreaker. aj pre tých čo to už niekedy v ruke držali :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů