CZ 75 SP-01 Shadow



CZ_Tom
Příspěvky: 3

Příspěvek#406 » ned 8. říj 2017, 07:11

Netušíte zda se Shadow 1 s nějakým zásobníkem, či nějakou konkrétní botkou vejde do IPSC krabice pro divizi Standard?
Původní zbrojovácké se nevejdou a ty aktuální magary co zbrojovka prodává také ne.
(Ano vím, že Shadow není pistole do Standartu, ale mělo to dlouhý vývoj, který dospěl až sem.)

Obrázek



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#407 » sob 27. led 2018, 15:33

Ahoj, dnes jsem poprvé chtěl zkontrolovat, jak je na tom úderník u mého Shadowa a případně jej trochu očistit (pokud by bylo potřeba), nicméně mě zaujala jedna věc - po jeho vytažení jsem si všiml, že je na jeho válcovém těle podélná rovná plocha. Když jsem to skládal zpět, tak tam jde zasunout jakkoliv (bez ohledu na natočení plochy). Proč tam ta plocha je, když je úplně jedno, jak se tam úderník zasune? Nebo to není jedno? Díky za vysvětlení :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#408 » sob 27. led 2018, 16:50

Je to vybrané kvuli blokaci úderniku, který ale shadow nemá.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#409 » sob 27. led 2018, 16:59

No, to nebude ono, protože to by tam bylo vybrání příčně (co jsem se díval na obrázky úderníků klasických modelů). Ale tohle je právě podélně - prostě je to tělo válec, jen z jedné strany zbroušený do plochy (obrazně jako by průřez ve tvaru písmene D, ale ta rovina je jen tenoučká).

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#410 » úte 30. led 2018, 15:23

A nebude to jen drážka pro pohyb maziva ??

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#411 » úte 30. led 2018, 17:40

Taky mám ten pocit. Nebo sběrač nečistot.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#412 » úte 30. led 2018, 18:26

Aha, tak to se hned zeptám, zda se toto místo (zápalník) má mazat? Kdysi jsem se dočetl, že tohle místo se mazat nemá?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#413 » úte 30. led 2018, 19:12

Vyklepavat kvuli mazani cep je nesmysl. Neco malo necistot se tam dostane, ale po cca 2 tisicich zanedbatelne

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#414 » úte 30. led 2018, 20:17

Žádnej čep se vyklepávat nemusí.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#415 » stř 31. led 2018, 09:27

Ano, žádný čep tam není, je to "rozdělatelné" zcela jednoduše během vteřiny. Ale pořád tedy nevím, jestli se to mazat má, nebo ne? Nikdy jsem to nemazal, protože kdesi jsem se dočetl, že se to mazat nemá, aby se právě v tom místě nehromadil bo.del. Já mám vystřílené jednotky tisíc ran a musím říct, že to bylo prakticky čisté. Po utření suchým hadrem jsem to zase suché vrátil zpět...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#416 » stř 31. led 2018, 12:30

Čas od času taky úderník čistím. Mazat by se neměl (se říká...) takže před zpětnou montážní ho jen "otřu" mastným hadrem (mám pak fajnovej pocit že jsem to nenamazal protože se to nemá ale na druhou stranu jsem to nenechal úplně suchý :-D ) Vzhledem k tomu že při běžném čištění se tam stejně trocha toho čisticího oleje stejně doatane a nikdy to nevadilo tak to zas tak neřeším. Problém by asi nastal kdyby se to mazalo nějakým tukem, to asi fakt NE ;-)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#417 » pon 23. črc 2018, 14:32

Zdar lidi,
dneska jsem byl v Opletalce poptat se na 22lr adapter na SP-01 Shadow https://www.czub.cz/cz/produkty/pistole ... kadet.html

Za stejnou cenu mají dva typy:
1. z nějaké slitiny, lehký, pohybuje se celý závěr kromě můstku vpředu, nativní ovládání jako s devítkovým závěrem. Jen se nasadí a střílí se. Vůle jsou (subjektivně) stejné jako u devítky. Standardní náboje by (prý) měly spolehlivě přebíjet.

2. za stejnou cenu ocelový, závěr je pevný, vyhazování zajišťuje pohyblivá část v zadní části závěru na spodní straně. Váhově to je hodně podobné jako devítkový závěr. Tenhle se ale musí slícovat s rámem u puškaře Tím pak asi budou dané vůle. Ale i kdyby nějaké byly tak to asi na přesnost nebude mít vliv. Závěr i s hlavní jsou pevně na rámu s při zpětném rázu se nepohybují. Mířidla by tedy vzhledem k hlavni měly být stále ve stejné pozici. Dost zajímavé řešení, ale neměl jsem čas to pořádně prozkoumat.

Oba závěry mají stavitelné hledí, ocelový závěr má mířidla od Zendla.
Celkový dojem stejný jako z celé pistole Shadow, dost dobrý. Jdu pro nákupko :-)



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#418 » stř 25. črc 2018, 21:17

Osobně jsem měl možnost vyzkoušet pouze ten duralový a byl jsem nadšený.
Opravdu jej stačilo jen nasadit a střílet, hlaveň je pevná a muška se nepohybuje, což je v kombinaci s minimálním zpětným rázem a težkým rámem super při přenášení střelby mezi více cíli (hlavně gongy :twisted: ). Vystříleli jsme z toho cca 2 000 nábojů bez jakéhokoliv čištění a fungoval bezvadně s náboji všeho druhu od Eleyek a Lapuí pro sportovní pušky po S&B. Jestli si to dobře pamatuji, v kufru byly extra pružiny pro spolehlivou funkci s co největší škálou nábojů, protože dvaadvacítky se opravdu hodně liší výkonem a typem střel. Předpokládám, že ze stejného důvodu jsou na obou adaptérech stavitelná hledí, přičemž to na duralovém závěru mi na pohled přijde robustnější a méně hranaté.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#419 » pon 1. dub 2019, 19:59

Zdar, potřebuji rychlou radu, jakou má shadow pádovou bezpečnost? Chci krátkou na střelnici a občas nejakej zelenáčskej závod. Na jednu stranu si říkám neřeš to, střílí s tím spousta lidi, tak to musi být v pohodě. Na druhou stranu jsem trochu nahlodany jestli nevzít spis tacticala, který ma blokaci, precijen i při závodu může kvér upadnout při velký blbý náhodě. Nepotřebuju 100% závoďáka, ale zase bych se kvůli "zbytečnosti" nerad připravil o možnost prémijovějšího kousku ala orange. Mám možnost koupit od známého zánovní kousek. Ne na nošení.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#420 » pon 1. dub 2019, 20:51

Shadow ma jedinej “bezpecnostni” prvek a to vypusteni kladiva do predni polohy, ale jelikoz to nemas na noseni bych to neresil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů