CZ 75 Compact

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#31 » ned 12. srp 2018, 05:00

Bez chyby cz75 compact neni, ale jsem spokojen



retember1
Příspěvky: 17

Příspěvek#32 » ned 12. srp 2018, 05:16

Zvažuji také nákup CZ 75 compact.Chtěl jsem původně revolver od Alfy.Dcera však se konečně rozhoupala pro složení zkoušek,avšak vymínila si že pro nácvik se mnou cz 75.Mně osobně se taky líbí a věřím že bude spolehlivá.Mám doma airsoftovou kopii se kterou jsem nacvičoval ke zkouškám manipulaci.V ruce mi sedí perfektně a na rozdíl od pistolí glock je to pohledná zbraň.Jsem navíc patriot a mám rád věci vyrobené u nás.
Jen prosím o Váš názor na to zda koupit variantu D,či jen prostě compact.Nejraději bych pistoli s ocelovým rámem,žádnej hliník.
Díky za Vaše reakce



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#33 » ned 12. srp 2018, 10:21

Z mých zkušeností je hliníkový rám takový kočkopes. Prostě pro pistoli na sport na střelnici brát ocelový a na nošení plast.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#34 » ned 12. srp 2018, 10:53

@retember1:
Musel bys asi koupit nějakou starší. CZUB už žádnou CZ75 ve velikosti kompakt s ocelovým rámem nenabízí, alespoň ne na webu. A dcera bude muset trochu posilovat. Přetáhnout závěr u CZ75 Compact může vyžadovat výrazně větší sílu než třeba u Glocka nebo P-10C.

Je taky dobré zvážit, zda opravdu dcera musí mít pistoli s kohoutem. Poté, co jsem absolvoval jeden pistolový kurs, kde jsem jako jediný měl pistoli s kohoutem a donekonečna jsem vypouštěl kohout při každém povelu HOLSTER, tak jsem raději přikoupil jednu plastovou P-10C a na dalším kursu jsem si už jenom liboval a po očku sledoval jiného nešťastníka, co dorazil s Compactem.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#35 » ned 12. srp 2018, 11:18

Zrovna u 75 s decockerem bych v tom problem nevidel. Navic vratna pruzina se da i vymenit za lehci :-)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#36 » ned 12. srp 2018, 11:34

Pro ty holky je to vazne trochu boj, obtahnout zaver u cz 75. Ten zaver je totiz dost nizkej a spatne se drzi. Jinak ta pistole ma vic chybek. Treba v zimnich rukavicich se pomalu nevejdes do luciku a taky kdyz uz vystrelis v tech zimnich rukavicich a zustane ti cast rukavice v domecku spouste, tak si vlastne celou spoust deaktivoval a uz ti nevystreli dokud tu cast rukavice nevytrhnes ven. Jako ja to nedoporucuji jako zbran na noseni.

P.S. decock je naprosto v pohode, jen musis vypoustet palcem nesteilejici ruky.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#37 » ned 12. srp 2018, 17:48

Ja vypoustim zasadne palcem strilejici, nevidim duvod pro tu druhou. A ad pruzina, zkus nekdy armadniho phantoma, tam to je teprve pruzina. Pravidelne odrene prsty a mokryma zmrzlyma rukama nejsem si jisty, ze bych natahl, a ze bych byl maly a slaby si nemyslim :-)



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#38 » pon 13. srp 2018, 06:49

D-compacta mám, vystříleno do cca 5000, jednou v záruce měnili pružinku úderníku, dal jsem světlovodnou mušku a zamaloval černě tečky na hledí. Po těch několika málo výstřelech už chodí spoušť téměř hladce. Mám ji na nošení. V rukavicích jsem to nezkoušel :-) Za mě - dobrá zbraň; pokud bude slečna dcera pravidelně cvičit, nevidím důvod, proč by natažení závěru nemohla zvládnout.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#39 » pon 13. srp 2018, 13:53

Jak pisou ostatni, zvlaste pro holku je ta zbran zlo. Slabsi pruzina neresi nic, protoze pri slabsi pruzine dostava vic zabrat cela zbran a na to cz opravdu neni stavena. Navic sa\da je archaismus. Nejhorsi na tom vsem je, ze na svou hmotnost se ta zbran chova blbe pri vystrelu. Grand power nebo p10c se zvedaji\kopou min. Takze za me, kdyz uz cz, tak p10c. To je zbran z jine dimenze oproti compactu.



Cabla
Příspěvky: 6

Příspěvek#40 » pon 13. srp 2018, 18:21

Prodejna CZ v Praze nabízí P-01 -ocelový rám



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#41 » úte 14. srp 2018, 09:27

Nevhodná kombinace compact/ocelový rám. Na opravdu dobré výsledky na střelnici to není a na nošení taky ne.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#42 » úte 14. srp 2018, 09:37

Bofors: Proč? Co jsou opravdu dobré výsledky na střelnici? Né každý střílí zhovadilsoti typu pistole na 50m.



Bofors2
Příspěvky: 6

Příspěvek#43 » úte 14. srp 2018, 16:21

Kompakt v oceli prostě nedává smysl. Buď nosím, proto kompakt a tam je váha oceli úplně mimo a na střelnici ti ocelová fullsize se spouští k tomu určenou udělá mnohem lepší službu. Mě prostě baví když mám v terči pořádný výsledek ať už na závodě nebo jen tak. Ocelový kompakt není opravdu dobrý na nic.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#44 » úte 14. srp 2018, 20:39

Ocelovy kompakt CZ75 je plnohodnotna zbran. Pri beznej strelbe nicim nezaostava za pistolami plnej velkosti. A je to aj normalne nositelna pistol. Rozdiel napriklad oproti nabitemu Glocku 19 je nejakych 200-300 gramov. To je vaha mobilu a zvazku klucov ci vaha zatvaracieho noza a Zippo zapalovaca :-D



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#45 » úte 14. srp 2018, 20:46

300 gramu je opravdu hodně. Tobě to nemá cenu říkat. Kdo nosí tak stejně skončí u něčeho typu glock 43 a kdo chce nastřílet tak něco typu shadow 2. Na plinking je to jedno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Wallachian a 9 hostů