CZ 75 Tactical Sports



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#166 » čtv 20. pro 2018, 19:07

Jo, to teda doufam :lol:

Nicmene mas pravdu, to byly dva dalsi duvody (krom zpracovani), proc jsem se pro konfigurator rozhodnul. Lepsi ram nez u zakladniho TSka a pak taky kdyz jsem si poscital cenu onech dilu a k tomu pridal nejakou puskarskou praci, tak by se to cenove konfiguratoru v podstate vyrovnalo.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#167 » čtv 20. pro 2018, 19:36

Je to lepší volba, hlavně ze základního ts by ti doma zůstalo ležet spousta dílů, který nikdy neprodáš.



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#168 » čtv 20. pro 2018, 22:39

Sakra ted jsi nam, co jsou do ted uplne spokojeny se zakladnim TS nasadil do hlavy cvrcka...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#169 » pát 21. pro 2018, 10:36

Pokud je s nim nekdo spokojen, tak nevidim duvod, proc bych mu mel do hlavy nasadit cvrcky ;)



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#170 » pát 21. pro 2018, 17:27

Rum-cajs:
Rozmýšlej se rychle, ze stránek CZUB TS zmizelo, zřejmě skončila výroba. Teď jen vyprodávají staré kusy a další nebudou.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#171 » pát 21. pro 2018, 19:01

Ja to pochopil tak, ze kolega mluvi o lidech, co TSko maji a eventualne by premysleli o upgradu...

Nicmene stran te dostupnosti, o zmizeni z webu a skonceni vyroby jsem se samozrejme o to zajimal. Ptal jsem se po mejlu a telefonu asi sesti ruznych prodejcu - tusim, ze dva meli TS skladem (1 kus), jeden mi rekl, ze skladem nema, ale muze objednat, tri mi rekli, ze nemaji a nemuzou ani objednat (z tech tri mi dva rekli, ze TS skoncilo a jeden rekl, ze mozna budou nejake na jare).
Samozrejme jsem se pak jeste ptal v podnikovce - primo. Pan prodavac mi rekl, ze mi nic nemuze potvrdit, nicmene dodal, ze jsem si nejspise vsimnul, ze zmizela z webu CZUB a v katalogu na rok 2019 uz nebude...a at si sam preberu, co to asi tak muze znamenat. Takze bych se priklanel k tomu, ze se nejspis skutecne pouze doprodavaji zasoby.

S tim samozrejme souvisi i dostupnost konfiguratoru. I kdyz ten, co jsem koupil ja a jeste jeden ci dva kolegove ve vlakne vyse nemaji ram ze standardniho TSka.



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#172 » sob 22. pro 2018, 09:03

Jojo, koukal jsem ze uz ho na strankach nemaj. Ja to myslel spis jako vtip, se svym standardem jsem uplne spokojenej, a ani nevyuziju (zatim) co ta pistole umi. A design nestrili, i kdyz ten Antonspelcuv vypada moc pekne...



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#173 » ned 23. pro 2018, 19:11

Rum-cajs: Máš pravdu, není umění dobře střílet perfektním kvérem. Umění je dobře střílet i s úplným kopytem. :D



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#174 » stř 9. led 2019, 21:00

Dnes jsem se konecne dostal k tomu svoji TS pokrtit prvni stovkou ran (SB, 124gr, FMJ). Zadny selhac, ani jiny problem s naboji ci funkcnosti zbrane.

Strelba na 10m a 15m. Ze zacatku to bylo takove zvlastni - nezvyk, respekt, nova zbran, neznama spoust a na vedlejsich stavech bordel jak nekde na ohnostroji, protoze tam nejaci klauni cvicili rychlopalbu na 5 metru z petactyricitek (ja mam na tyhle typy vylozene kliku, fakt ze jo). Takze sice jsem se drzel v cernem v pistolaku, ale vsechno litalo doleva nejlepe do 7-8. Pak jsem zkousel ruzne po terci jeste strilet na zaslepku a dycky to chodilo na priblizne stejna mista.
Rikal jsem si, ze je bud potreba seridit miridla a nebo, ze jsem moc krecovitej a proto strhavam. Takze jsem si dal pauzu a strilel z jine zbrane s tim, ze jsem si nechal 40 naboju na pozdeji. Na poslednich 10 minut na stavu jsem dal novej terc a zkusil to znova. A najednou to slo o dost lepe a na 10 metru to byly nejhur devitky, na 15 metru nejhur osmicky, a to v takovem soustrelu, ze to v podstate litalo jednou dirou. Cili ten rozptyl v nastrelaku nelhal. Nicmene porad to bylo na leve strane od desitky. Uvidime, jak to pujde dal...

Dojmy ze strelby jsou jednoznacne pozitivni. V razi 9 mm luger jsem asi nestrilel z prijemnejsi pistole. Jeji vaha (1,3 kg) funguje paradne proti kopanci pri vystrelu, takze se zbran chova kultivovane a nebyt zvuku, ktery zbran produkuje pri vystrelu, je to takove psouknuti spise - neco jako "kope" malorazka.

Uchop paradni a musim dat za pravdu tem, kteri tvrdili, ze vybrani pod lucikem a bobrakem se vyplati a je poznat - je to pravda. Oproti zakladnimu TSku se zbran lepe kontroluje a skutecnost, ze se uchopem dostanu blize pod hlaven, prispiva vyse uvedene prijemne strelbe a kontrole zbrane. Jeste musim trosku poresit, jak na poskladat ukazovak a prostrednik nestrelecke ruky, zda pod lucik nebo na jeho predni cast...ale to prijde casem.

Spoust dobra...ackoliv na te zakladni TS, kterou jsem zkousel, byla lepsi. Mozna to bylo tim, ze uz byla dobre zabehnuta. Takze u svoji pistole odstrilim jeste par stovek kousku a pri nastrelu kolem tisicovky zacnu spoust eventualne resit.

Citelnost miridel dobra - zejmena svetlovodna muska parada (stav byl kvalitne osvetlen, takze asi taky proto).

Mam pripominky k zasobnikum - maji hodne tuhe pruziny a bez pouziti prilozene ladovacky do nich nacpu jen tak 5 naboju, coz je u zasobniku na 20 naboju celkem blby.
Dale se mi zda, ze jeden zasobnik nevystavuje streleckou pohotovost...nebo respektive nekdy vystavil, nekdy nevystavil. Pritom doma nasucho vsechny tri zasobniky bez problemu...cili uvidime, jak to bude dal a jestli treba nebude k reklamaci.

Budu rovnez experimentovat s ruznym SB strelivem...zkusim 100gr, 115gr, dalsi 124gr atd...mate nekdo tip, co ma TSko nejradeji?

Abych to shrnul, zatim nakupu zbrane nelituji a doufam, ze se bude vse nadale vyvijet priznive.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#175 » stř 9. led 2019, 21:14

A jeste momentka.

9E0D2031-3347-4537-B015-A9BFB7DC0812.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#176 » stř 9. led 2019, 21:34

Tak hlavně, že spokojenost. Jinak k tomu úchopu, samozřejmě nevím jak velkou máš ruku, nicméně všeobecně se prsty slabé ruky skládájí pod lučík, další varianta, která je často poměrně vidět, je ta že na přední stranu lučíku přiložím pouze ukazovák slabé ruky. K tomu vystavování/nevystavování závěru v zadní poloze, pokud ti ten zásobník vystaví závěr v zadní poloze při stažení závěru rukou, tak bych spíš zkontroloval úchop jestli si nepřidržuješ záchyt závěru, mě osobně se to děje na všech pistolích od CZ a není to žádnej velkej problém.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#177 » čtv 10. led 2019, 22:00

Zatim jo, na prvni strelbu urcite. Vyhrady mam, ale snad se to podari vychytat.

No ruku mam vetsi, ale dlouhy, kostnaty prsty, jako nejakej pianista nebo kapesni zlodej :-D
Predni strana luciku ma checkering, takze se da odhadovat, ze se predpoklada, ze tam nejaky prst bude...jeste to musim vychytat...zkousel jsem obe varianty-jak pod lucik, tak na predni stranu luciku. Prirozenejsi mi to zatim prijde to pod lucik...ale uvidime

Ten uchop a pridrzeni zachytu zaveru. Tim to nebude-ja mam palce rukou poskladane tak, ze palec strelecke (prave) ruky je na pojistce a palec leve ruky je pod zachytem zaveru. Navic jde ten zachyt celkem ztuha, takze i kdybych na nem mel palec oprenej, neudrzim ho.
A to rucni stazeni zaveru - to jsem zkousel a je to prave divny. Doma, na sucho a se vsemi zasobniky naprosto bez problemu...na strelnici obcas ne...asi to udelam tak, ze ty zasobniky ocisluju a budu sledovat, jestli to fakt dela ten jeden, nebo jak to vlastne je...

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#178 » stř 18. zář 2019, 09:21

Tak jsem se právě stal šťastným majitelem CZ 75 TS... asi jedné z posledních na trhu. Zbrojovka s tímhle modelem končí, aby dala více prostoru Shadow2 SA za 34 kapříků. V sobotu jí půjdu otestovat, co vše na ní ještě musím změnit (asi hledí).



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#179 » stř 18. zář 2019, 10:06

tak gratulace. Jaké tam máš hledí ? a mušku ? já mám světlovodnou a úplně mi to nevyhovuje.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#180 » stř 18. zář 2019, 12:00

Všechno je zatím fabrický. Moucha i hledí. Nechci se unáhlovat a počkám, až to vyzkouším. Pak vyhodnotím a uvidím, co udělat. Předpokládám, že asi bude ve hře výměna hledí za nějaké "štelovací". Mušku nechám asi tu původní - je bez světlovodného vlákna - prostě černá obyčejná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů