registrace zbraně

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#16 » čtv 27. pro 2018, 20:21

Až pojedu na nějaký zkoušky, můžu se policajtů zeptat, jak to je. Potom písnu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » čtv 27. pro 2018, 20:43

V případě prodeje mezi soukromými subjekty je to jedno. Pokud převod zbraně není ještě nahlášen prodejcem, policie převede zbraň sama a v případě, že to z jiného kraje, požádá telefonicky o uvolnění zbraně pro převod.
Ovšem jinak mají naprostou pravdu Andreas a Scorpion. Z evidenční knihy ji může převést na spotřebitele pouze prodejce - obchodník. Dokud to neudělá, nemůže policie se zbraní manipulovat v systému.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#18 » čtv 27. pro 2018, 20:55

Jj taky se mi stalo, když jsem kupoval 858 v Liberci jel jsem ji asi za 5 dní přihlásit do Semil. A nešlo to, v Liberci ji měli pořád na knize. Naštěstí se vyřídilo telefonem aby ji převedli a během pár minut jsem odcházel z průkazem zbraně.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#19 » pát 28. pro 2018, 08:04

Kupoval jsem v Liberci zbraň 2x a poprvé jsem ji šel přihlásit rovnou, podruhé hned v pondělí, nákup byl v pátek. Ale mám pocit, že paní to hned dělá v počítači, protože vždy jsem měl profi šedivák rovnou z PC.

Asi není problém domluvit se, že to v evidenci udělají hned. Obzvláště pokud to mám na zbraně 10 minut pěšky a je úřední den, že ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#20 » pát 28. pro 2018, 11:38

kolombo : Prodejce - obchodník má za povinnost zbraň přijmout nebo odeslat z evidenční knihy do 48 hodin. Ale pokud to neudělá, je jediná mžnost se obrátit na něj, aby to udělal neprodlenně. Ona v tom mám kolikrát bordel i policie. Že máš nákupko v ruce ještě neznamená, že ho policista nezapoměl zadat do systému. Několikrát zažito. I to, že policista naopak nákupko při převodu mezi soukromými subjekty ze systému po registraci zbraně smazat zapoměl.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#21 » pát 28. pro 2018, 12:40

Nepracuji s dostatečným vzorkem dat, takže nevím, jak je to jinde a jindy.
Tam, kde já nakupuji, se paní zeptá, jestli potřebuji i kolek a jestli jdu registrovat hned ....

A musím podotknout, že naše abnormálně hodné a ochotné oddělení chválím, jak jen to je možné :-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#22 » pát 28. pro 2018, 13:07

Při prodeji se domlouvám se zákazníkem, může se stát, mi třeba jednou nejel internet, tak jsem potvrzoval sms zprávou, že zápis už do CRZ proběhl. Jinak to dělám hned a tisknu ze systému i oznámení o převodu.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#23 » ned 30. pro 2018, 09:24

kosatka444 píše:scorpions.cz--- chci jen zeptat já osobně když prodám zbraň na šedivák oproti NP taky nemám doma CRZu a hned to jdu odhlásit popřípadě zaregistrovat a nenám problém ani když sem tam za 10 minut po koupi či prodeji

Prevod mezi fyzickymi osobami je neco jineho. Zde policie sama v systemu CRZ prevede zbran na noveho majitele a vyda PZ.

Ale u podnikatele, ktery zbran na noveho majitele neprevedl v CRZ, policie nema opravneni sama zbran prevest. Zbran je totiz na knize firmy a disponovat s ni muze pouze firma narozdil od zbrane, ktera je v CRZ vedena na fyzickou osobu.

Jinak jak nekdo zpominal na uvolnovani zbrane z jineho okresu pri prevodu mezi fyzickymi osobami. Toto se jiz nedela a policie v CRZ rovnou prevede zbran z jakehokoli okresu na noveho majitele bez vytelefonovani a uvolnovani.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#24 » pon 31. pro 2018, 14:40

marinakus: to se mi stalo už několikrát, že nebylo nákupko v systému, byť jsem jej měl fyzicky v ruce. Jednou to nedali do CRZ vůbec, jednou tam zapomněli začátek čísla jednacího. V jednom případě stačil telefonát, v druhém případě to řešili půl dne, proč to sakra nejde, když to někde vidí a někde ne (ta zapomenutá část čísla jednacího), v jednom případě jsem kvůli tomu měl zbytečnou cestu, resp. jsem si odvážel jen jednu zbraň místo dvou, ale tu druhou o dva dny později obchodník dovezl poblíž během rozvozu (předáno na benzince :D ). Co se týče toho zadávání do CRZ, tak to "zapomenutí" se stávalo jednu chvilku celkem často :(

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#25 » úte 8. led 2019, 20:15

Je nutné mít sepsanou smlouvu při nákupu zbraně kat.B od fyzické osoby, nebo prostě PČR stačí šedivák?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#26 » úte 8. led 2019, 20:25

Stačí šedivák. Na informace o smlouvě ponovu nemají nárok.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#27 » úte 8. led 2019, 20:36

Dík.. Třeba u auta/motorky jim smlouvu nedávám a leckdy ji ani nemám.. Prostě ,,per huba" ikdyž i tak je to smlouva, byť ústní..

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#28 » úte 8. led 2019, 20:58

JJ. Smlouvu můžeš mít pro svůj klid, kdyby se něco posr., ale ukazovat Cajtum nemusíš.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#29 » úte 8. led 2019, 21:15

Ja smlouvu delam vzdycky, s casem prodej na minutu presne-sychr je sychr proste. Drive ji cetnici chteli, tedka uz je jim to buřt...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#30 » úte 8. led 2019, 22:40

Ústní smlouva je také smlouva atd.(tzn. to, že nic nesepisujete a nepodpisujete neznamená že nejde o smlouvu - to je na okraj)

u zbraní není písemná forma smlouvy stanovena.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů