CZ SKORPION 61 S

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#1 » pon 14. lis 2011, 18:50

Tak na podnikovkách se objevily už první kousky, bohaté příslušenství:
1x zásobník na 10
2x zásobník na 20
1x nová kožená sumka na 2x20tkové zásobníky
1x nové kožené pouzdro na škorpa s 10kovým zásobníkem v šachtě
1x čištění
manuál, nástřelka
Škorpík je černě lakovaný a cena? 4950Kčs! To je oproti Holickému skarabeovi o třetinu míň.
No, slovo dalo slovo a jeden je na cestě do prodejny gold dealera CZUB kterou mám shodou náhod asi 300m od bejváku a snad se začátkem příštího měsíce podělím o zážitky a zkušenosti.
Obrázek

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 14. lis 2011, 19:13

Jaký je technicky rozdíl od Scarabea?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#3 » pon 14. lis 2011, 19:24

a) ve výrobci, škorpiona dělá zbrojovka Brod, skaraba zbrojovka Holice.
b) skarabeus je černěný, škorp je lakovaný jako originál škorp
c) co jsem tak viděl tak škorp není nijak prasecky zavařený, u skaraba to tuším zkušebna vynutila nějaké velké svary co jsem zase viděl na kusech které mi prošly rukama
d) co jsem zatím viděl tak skaraby byly složené z jetých součástí, toho jednoho škorpa co jsem zatím zahlédl byl z nových (ale uvidíme jak zbrojovka bude pokračovat, i 858 mám komplet z nových a někteří uživatelé si stěžují že jiné série jsou zase z jetých)
e) ve vybavení, viz výše



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pon 14. lis 2011, 23:01

Zajímavá nabídka. Jsem zvědav jak zareaguje PPK. Zatím ten svůj na eshopu stáhli z prodeje.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#5 » pon 14. lis 2011, 23:05

Uvidíme jak bude s kvalitou CZUBácký škorp, Holický skarab prý moc nepapal novou produkci střeliva dokud nebyl poupraven z důvodů že staré browningy s měkkým ocelovým jádrem měly trošku jiný tvar střely (ty v zeleno-bílé krabičce) oproti novým S&Báckým. No, uvidíme, až bude tak všechno otestuju.
Další věc: PPK mohlo stáhnout nabídku z e-shopu jednoduše už jen proto že doprodali to co sestavili, už před půl rokem jsem zaslechl zvěsti že přestali vyrábět a doprodává se to co je, nevím co je na tom pravdy.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 14. lis 2011, 23:37

Kdoví jak to tam vypadá, po uvedení té jejich expazní 58 jsem jim věřil, ale po tom co se člověk mohl dočíst, už nevím. Ty scarabey co jsem měl tak fungovaly, jen jeden měl nějaký problém který by snad měl po nějakých průtazích vyřešen.
Jinak jako hračka na střelnici dobrý, pár závodů ročně se po čr speciálně pro tyhle zbraně taky pořádá.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#7 » úte 22. lis 2011, 19:54

Tak, tu jsou fotky mého škorpíka:
http://artifex.rajce.idnes.cz/skorpion_61S

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 22. lis 2011, 20:32

Z fotek vypadá pěkně! Obzvlášť za tu cenu ;)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#9 » úte 22. lis 2011, 20:49

Zatím jsem byl na obchodě vyfotit svůj, nákupka mi platí až od příští středy takže pak podám report jak šlape se starým i s novým střelivem.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » úte 22. lis 2011, 21:00

Že by jsme udělali další akci pro členy?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#11 » úte 22. lis 2011, 21:11

?

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#12 » úte 22. lis 2011, 21:17

To by musel být za půlku. Víc bych asi dohromady nedal :oops:

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#13 » úte 22. lis 2011, 21:36

Za půlku, to už jsi skoro na reálných nákladech výrobní ceny v Kčs :D



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » úte 22. lis 2011, 23:08

Artifex píše:?


Jednou za čas když se objeví výhodná koupě něčeho zajímavého, se pár kousků nakoupí a ještě výhodněji nabídne zdejším členům. A zrovna scarabeus byl už v nabídce (rem 1911, svt, mosin). Kdo moh tehdá tušit, že zbrojovka vyleze s takovouhle nabídkou. Ale nikde není řečeno, že by se to nemohlo zopakovat. Zatím je největší problém, v případě zbraní - překonávání vzdáleností v té naší republice. Já jsem z moravy a do čech tak často nejezdím a u těch levných věcí není taková úspora aby se sem vyplatilo jezdit. Je pravda, že už dlouho nic zajímavého nebylo. ;)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#15 » úte 22. lis 2011, 23:12

No, nechť to definitivně není škorpík protože toho už mám :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů