CZ P10S (subcompact)



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#76 » stř 3. dub 2019, 16:30

Tak dnes na střelnici vystříleno prvních 85 SaB 7,5g 115gr FMJ nábojů. Grip použit nejmenší z důvodů nošení, stejně tak na nošení zásobník bez botky. Hodlám pistoli nosit a i střílet na střelnici stejně jako s verzí C, avšak celoročně. Dojmy ze zbraně jsou dobré, avšak s klidným svědomím můžu říct, že je to dost subjektivní pocit jako u každé zbraně.
Kope stejně jako Céčková verze a možná i o něco méně.. rozhodně jsem čekal že to bude spíše více, avšak to se nekonalo.
Přesnost zbraně nemá smysl při tak malém nástřelu komentovat, každopádně je jasné, že se bude s mířidly hnout, uvidíme po nástřelu 1k nábojů a instalaci světlovodky). Prozatím však neřeším. Postupem času se přesnost zlepšovala. Mám tu tovární spoušť a jsem zvyklý na tu z Topstřel (která mi kouše ukazováček mezi spoušť a rám pistole, což kdysi dělali i původní na verzi C, než je designově upravili, dnes už spouště chodí dobře a zrovna tak je to u této verze S)
Úchop super na to že to je subkompakt, zdrsněný povrch je cool, zkrátka kdo je zvyklej na C bude tu jako doma.
A nyní negativa. Vypouštěč závěru je tuhej jako prase, ale ochodí se (více z levé strany jak z pravé, mělo to i C). Vypouštění zásobníku je v pohodě. Při 12ti nábojích musíte opravdu zásobník dorazit silou a ujistit se že drží. Při deseti pohoda. Opět mi zlobí pojistka spouště, která mi zavadzá o rám pistole. Už sem to měl na verzi C a musel jsem ho přibrousit (než jsem přešel na spoušť z Topstřel).
Při střelbě se vám při použití zásobníku bez botky bude skřípat pátý malíčkový prst mezi zásobník a rám pistole a to citelně.. to u verze C díky větší velikosti nedělalo (pochopitelně) mezi zásobníkem a rámem je 2mm mezera. Zásobník s botkou tohle eliminuje a úchop se citelně zlepší.
Tolik dojmů a pojmů z mé strany. dnes nasadím světlovodku a zítra se pokusím dát dalších 200 střel.
Za mě osobně když se trochu vymazlí, ochodí, zvykne se.. to bude dobrá pistole jak na střelnici tak na nošení. Prostě odvede svou práci ve své kategorii o což mimo jiné jde.

Salut

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#77 » čtv 4. dub 2019, 09:13

U všech nových ČZ (od P-07 dále) jde poslední náboj do zásobníku opravdu špatně.
Stejně tak se při plné náloži hůře zasouvá do zbraně.
Je to dané asi snahou ČZ mít v dané kategorii největší kapacitu zásobníku. Klidně bych jeden ubral, osobně láduji o jeden méně.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#78 » čtv 4. dub 2019, 19:11

Zdar.
Dnes dalších 230 nábojů. Zbraň se celkem ochodila a záchyt závěru povolil na přijatelnou mez. I soustřel se zlepšil. Avšak stále to letí dolů do leva. Na střed to dostanu když mířím na pravý horní cíp černého kruhu. Přesnost od toho nikdo nechce, soustřel na pivní tácek bude stačit. Zvykám si na úchop. Počet závad 1.. nepodaný hned první náboj do komory ze zásobníku okolo 150 výstřelu, je tu možnost i mé chyby (slabý nátah závěru společně s neochozenou skluzavkou). Opravdu nepříjemný je kousání zásobníku bez botky, holt daň za menší kvér.
Dal jsem si i 20 z Céčka a kope to cca stejně.. fakt si nemohu pomoct ale je to tak.
Dnes i nošení po venku v krámě pod trikem a spokojenost. Tohle se mi líbí.

Zatím..



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#79 » pon 8. dub 2019, 08:35

Tak jsem neodolal a mám ji taky. Překvapilo mě, že velikostně není úplně "subcompaktní", myslel jsem, že bude menší, je to spíš takový malinko menší compact, ale moc se mi líbí. Hned jsem nasadil ten největší hřbet a +2-botku na zásobník. Pak se drží parádně (v mý ruce, mám hubenou ale dlouhý prsty...).
Na střelnici jsem dal 4 zásobníky, trochu to kope, ale přesnost parádní, první moje bouchačka co chodí opravdu na flek bez nutnosti hýbání s mířidly. Závady žádné, jen mi nezůstal ani jednou závěr ve střelecké pohotovosti na záchytu po poslední ráně. Normálně to ale funguje, když stáhu závěr ručně..., jo a shodit to pak palcem přes záchyt, peklo... snad se to trochu ochodí a poleví...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#80 » pon 8. dub 2019, 14:42

... koupis si subcompact ktery zkrati rukojet a hned ji prodlouzis na stejnou delku jako ma compact ...

ty +2 nejsou urcene na noseni ve zbrani protoze potom ten koncept postrada naprosto smysl (stejne jako blazen co nosi compact s +2 ...)



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#81 » pon 8. dub 2019, 15:31

Njn.. jestli na nošení tak vše co nejmenší.. ta pistole za to stojí.. ptž přeci jen do Rugeru LCP II se mi jít nechtělo.. ano je to malá zbraň a schováte jí snad i v rozkroku.. ale ten feel na střelnici musí být docela opruz :-) Já jsem s ní spokojenej, i když nějaké zápory to má. Už se těším na jednořadou verzi :lol: :twisted:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#82 » pon 8. dub 2019, 17:12

Jak ji pojmenuji tu jednoradou? P10s (slim) už mají obsazeno, P10f (fit and slim) taky...



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#83 » pon 8. dub 2019, 17:41

Tak já z ní dneska vypraskal asi 70ks a lítá mi to do leva. Takže jako u Cčka budu ladit mířidla. Nebude to problém zbraně, ale rukou. Furt se toho nemůžu zbavit.

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#84 » úte 9. dub 2019, 05:37

Ahoj všem, opravdu se uvažuje o subcompactu P10S s jednořadým zásobníkem? Ten by se mi asi líbil víc, ale popravě jsem to nikde neslyšel... Děkuji za info.



Cypress86
Příspěvky: 4

Příspěvek#85 » úte 9. dub 2019, 10:45

audis píše:Jak ji pojmenuji tu jednoradou? P10s (slim) už mají obsazeno, P10f (fit and slim) taky...

P-10 P jako placka :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#86 » úte 9. dub 2019, 11:38

Nekdo to nekdy uz nekde rikal, a ze to rikal kamarad jeho kamarada, ale ono to dava i smysl a hlavne financni smysl, oficialne nikdo nic nerek

Jinak ja sem pro P-10SS (Single Stack)

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#87 » úte 9. dub 2019, 12:22

Aha. Takže nějaký termín je asi v nedohlednu...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#88 » úte 9. dub 2019, 14:45

Za p10ss by mohli být zalovani za protezovani prvků zákonem zakázané ideologie.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#89 » úte 9. dub 2019, 14:52

P 10DC - "deep concealment"
P 10M - "mini"
P 10R - "reduced"
P 10N - "narrow"

...

moznosti je hromada

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#90 » úte 9. dub 2019, 17:46

P10A (anorectic) :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů