CZ 75 SP-01 Shadow

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#421 » pon 1. dub 2019, 22:03

Pádová bezpečnost bude záviset na síle repulzní pružiny zápalníku, případně i výšce a geometrii ozubů kladiva.
Používám Orange upravený na SAO a startuju v režimu nataženo + zajištěno. Na střelnici nevidím problém, ale pro případné nošení bych to asi nechtěl ani ve standardní konfiguraci SA/DA s vypuštěným kladivem.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#422 » úte 2. dub 2019, 09:24

Pri noseni to daj na bezpecnostny ozub. Na sutaziach podla pravidiel.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#423 » pon 22. dub 2019, 22:22

Moje odpověď je trochu pozdní, ale...
Jednou za delší čas se mi podaří vystřelit až na podruhé, protože při první ráně se zápalník na zápalce jen obtiskne. Pružiny mám standardní co jsou v Shadowu z výroby. Nedovedu si představit, že by při pádu na hlaveň ten malinký lehoučký zápalník měl takovou hybnost, aby odpálil zápalku. Leda při pádu z okna ve 2. patře.
Kladivo nosím spuštěné až dolů. Při teoretickém pádu na kladivo se to pak nemá kam pohnout a klepnout do zápalníku. Ozub slouží hlavně k tomu, aby v teoretickém případě seskočení nataženého kladiva bez zmáčklé spouště kladivo nedopadlo až na zápalník. Mohu se ale mýlit.
Shadowa nosím bez obav z náhodného výstřelu. Na pohodlné nošení se ale dělají menší a lehčí zbraně.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#424 » čtv 2. kvě 2019, 12:21

Zdravím střelci, měl bych dotaz na majitele stínů, kteří nahradili plastové vedení vratné pružiny za ocelové. Mohu poprosit o fotku vodítka? Dnes jsem jedno instaloval a nedosáhlo až do toho okénka u ústí závěru. Predchozí majitel s tím neměl problém.
Rád bych tu plastovou vopičárnu nahradil, ale nechce se mi úplně zkoušet objednávat z "éšopů" a zase vracet pro neúspěšnost. Nevím, jestli také nehraje roli rv.
Díky dík

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#425 » čtv 2. kvě 2019, 12:45

Ty ocelové jsou kratší, protože by se jinak nevešli při instalaci. U plastové to nevadí protože ji při vkládání do zbraně trochu ohneš (což s ocelovou nejde). Kdysi jsem na soustruhu vyrobil přesnou kopii té plastové a nešla mi tam, proto jsou kratší.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#426 » čtv 2. kvě 2019, 12:49

To nechápu, jelikož to vedení musí projí přece tím okýnkem ne? Tim pádem i kdyby bylo (když to přeženu) o 1cm delší, tak to musí jít nandat. Pokud mi vodítko do okénka nedosáhne, tak by se mohlo stát že ani nenabiju. Pokud ano, tak při výstřelu by nabral závěr vodítko (kdyby zrovna bylo z osy) a doslo by k poškození

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#427 » čtv 2. kvě 2019, 16:59

No problém je jinde.... když vkládáš do závěru vodítko s vratnou pružinou, tak ho zasuneš do přední části trochu zatlačíš dovnitř a zadní část s tím osazením "zasekneš" před kulisu.... No a to se ti nepovede když bude ocelové vodítko stejných rozměrů jako plastové... Prostě tam bude ten cca milimetr navíc a nepřeskočí hranu té kulisy.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#428 » čtv 2. kvě 2019, 18:00

Myslíš kvůli tomuhle?:
Screenshot_20190502-185825_YouTube.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#429 » čtv 2. kvě 2019, 18:48

Jasný... A tam co máš ukazovák levé ruky na tom "kolečku" (zakončení, osazení) tak se to nedostanete přez tu hranu kulisy. Respektive ta kulisa by šla trochu strhnout pilníkem ale moc se mi do toho nechtělo. Tenkrát mi bylo prostě líto dát pětikilo za origo vodítko tak jsem ho okopíroval a zjistil že tam nejde. Pak jsem uvažoval že ho nějak upravím nebo upálím tu kulisu ale nakonec jsem tenkrát dostal origo od někoho zadara (už si ani nepamatuji od koho.)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#430 » čtv 2. kvě 2019, 19:01

No, a na to už se asi našel lék. A to ve formě vybrání ve vodítku. Nepletu-li se, dostala ho "oranžáda". Zendl (i v CZUB) ho maj za 404kč + šílený poštovný... Takže to vidim na CZUB a rovnou vezmu i světlovodné hledí v jedné várce.

Jinak to je screen z youtube :)

Screenshot_20190502-193951_Samsung Internet.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#431 » čtv 2. kvě 2019, 19:18

No problém je v tom jak širokou máš dírku v čele závěru pro vodítko (samozřejmě vrták to případně vyléčí). Já měl ročník 2008 (tuším) a tam bych tohle nedostal.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#432 » čtv 2. kvě 2019, 19:29

Dva nebo tři roky starou... no, asi zkusím do prodejny napsat, abych pak doma neměl X tyček a ve zbraňi plast :D



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#433 » čtv 2. kvě 2019, 19:48

Choze píše:Zdravím střelci, měl bych dotaz na majitele stínů, kteří nahradili plastové vedení vratné pružiny za ocelové. Mohu poprosit o fotku vodítka? Dnes jsem jedno instaloval a nedosáhlo až do toho okénka u ústí závěru. Predchozí majitel s tím neměl problém.
Rád bych tu plastovou vopičárnu nahradil, ale nechce se mi úplně zkoušet objednávat z "éšopů" a zase vracet pro neúspěšnost. Nevím, jestli také nehraje roli rv.
Díky dík


Mám z fabriky ocelové vodítko (stín oranžáda r.v. 2015) a taky nedosahuje ze závěru až ven. Bohužel nemůžu vyfotit, nemám ho teď u sebe. Nikdy jsem s tím neměl problém, při pohybu závěru vzad si tu dírku prostě nějak najde.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#434 » čtv 2. kvě 2019, 19:53

Minochodem, to moje voditko nema to vyse vyfocene rozsireni na konci; od cca pulky je zuzene a uz se znovu nerozsiruje.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#435 » čtv 2. kvě 2019, 20:22

Jelikož máš určitě to samé, co já. Nevím, ale bojím se toho. Pokud nebude vodítko do dírky vsazené, co mi zajistí, že neuhne a při nabíjení nebo výstřelu na něj nenarazí závěr?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů