SP-01 SHADOW a problém se spouští po čištění



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » ned 4. srp 2019, 09:49

Zdravím,
chci se zeptat na jednu věc na kterou jsem narazil. Mám zbraň teprve pár měsíců a po několika střelbách jsem se rozhodl že je čas na první čištění. Díval jsem se i na návody atd abych nic nepokazil a vše se zdálo OK. Při další střelbě se mi však několikrát stalo, že jsem promáčkl spoušť až na doraz a k výstřelu nedošlo (ani ke spuštění bicího mechanismu, žádné cvaknutí, nic). Zbraň jsem na místě ještě rozebral, nic zvláštního nenašel, složil zpět a pak se zdálo že už je to v pořádku. Chci se jenom zeptat zda se někomu stalo něco podobného a co jsem nejspíš udělal špatně, abych si dal příště pozor. Jinak chápu že se to těžko analyzuje takto podle popisu ale....

Pěkný den

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#2 » ned 4. srp 2019, 10:02

Nemohl se posunout červík v jazýčku spoustě (zkus ho trochu povolit)



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#3 » ned 4. srp 2019, 10:14

Je to divné, protože s ním jsem nic nedělal. Jako teď se zdá že je vše OK, ale díky toto si budu pamatovat že může být příčina.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#4 » ned 4. srp 2019, 11:15

S tím nemusíš nic dělat. Tenhle šroubek se prostě při střelbě (prudké otřesy) pohne tam nebo zpátky. Když se jakoby zašroubuje tak nejde spustit, když opačně tak se sice nic neděje ale časem o něj občas zavadíš prstem (bude překážet). Někdo to řeší lepidlem, další řešení je poškodit ( "nakurvit" ) závit aby šel ztuha, já osobně jsem ten blbej šroubek po všech možných pokusech vyndal a je od toho klid....



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#5 » ned 4. srp 2019, 11:17

:D aha dík. Uvidím pokud se to bude opakovat tak zkusím.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#6 » ned 4. srp 2019, 21:58

Je to ten červík, přesně jak to popisuje Albert. U nové pistole se mi to stalo taky a zrovna tak jsem z toho byl paf :-) Potom jsem jej povolil a od té doby se mi to už nikdy nestalo (cca 6 let).



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#7 » pon 5. srp 2019, 17:47

Díky za rady, docela jste mě uklidnili :D



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#8 » pon 5. srp 2019, 21:33

Možná už je pozdě, ale taky je fajn si naštelovat ten šroubek tak, aby ti neničil záchyt kohoutu a kohout samotný. Doraz spouště se musí ladit tak, že nejkratší reset je ten, kdy při zmáčknuté spoušti necítíš žádné ani sebemenší zadrhnutí pomalu spouštěného kohoutu.



Hitokage
Příspěvky: 16

Příspěvek#9 » úte 6. srp 2019, 16:49

Děkuju. Taky dobré vědět. Ještě možná raději detailní dotaz, je myšlený ten šroubek na horní části spouště který je orientovaný směrem k lučíku (jakoby ve směru střelby)?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů