Nákupní povolení



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#2236 » úte 13. srp 2019, 16:08

Můžeš a stačí klasické nákupko



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2237 » úte 13. srp 2019, 17:57

Jen si zjisti, zda NP potrebujes na Puska samonabijeci nebo kulovnice samonabijeci. At pak nemas oci pro plac, kdyz budes kupovat zbran a ona bude v registru vedena jinak nez to, co mas na NP;-)

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#2238 » stř 14. srp 2019, 07:58

HELSINGGG píše:Zdravim lidi, chci se zeptat, když mám zbrojní průkaz jenom E , můžu si koupit i dlouhou zbraň? typu AR15 ? A jestli ano, je k tomu třeba nějaké speciální povolení? Díky za odpověď


Záleží na to, na co ji máš. Dlouhá zbraň "typu AR15" je, jak jistě víš, "dlouhá samonabíjecí zbraň, jejíž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje", na které je potřeba nákupní povolení PČR a to nedostaneš, pokud nemáš řádně vyplněnou žádost včetně důvodu. Abych byl i konstruktivní, opravdu se na tu žádost podívej, je dostupná i na netu, a uvidíš, jaké ty důvody můžou být a mělo by ti to něco připomenout...

Jak dlouho máš ZP? Na jednu stranu lepší se zeptat, na stranu druhou věř, že po implementaci směrnice, byť se fyzicky až tak nezmění, budou papírově konstrukce skupin, orientace v zákoně a hledání povoleného ještě mnohem složitější!

Poslední dobou začínám mít pocit, že se tu objevuje spousta příspěvků, které by se daly skandalizovat, jako různé "jak se zachovat když..." či "můžu tohle?" Naštěstí se ale (zatím) neobjevují komentáře nově registrovaných uživatelů (s jedním příspěvkem) ve stylu "já bych hned střílel" atd. Takže buď neznalí (a třeba ne úplně zaujatí, jenom jednpduše senzacechtiví) novináři, nebo neznalí držitelé ZP (!) a ne odpůrci zbraní "na lovu", jak by se mohlo zdát...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#2239 » stř 14. srp 2019, 08:41

Xkrát je tu psáno, že ANO, stačí hledat,zbytečné to tu stále opakovat



nixex
Příspěvky: 5

Příspěvek#2240 » pon 19. srp 2019, 11:23

Ahoj, mám takový nápad, některý by šel realizovat, zajímá mě váš názor.
1. Na mém obvodním oddělení vydávají nákupní povolení na počkání.
2. Když bude semnou člověk se zbrojařskou koncesí, tak můžu poslat smskou číslo NP do obchodu, proběhne registrace, může mi předat zbraň na oddělení
3. Zbraň rovnou předložím ke kontrole
4. Na mém obvodním oddělení dávají hned i průkaz zbraně

Myslíte že ti je drzost? :D Nikde v zákoně jsem nenašel že si zbraň musím koupit fyzicky v obchodě....
Btw: nebo se nechát na pár dní zaměstnat a tím pádem tam můžu legálně napochodovat se zbraní i bez NP (ale nutné mít skupinu ZP D)



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#2241 » sob 24. srp 2019, 23:55

K čemu takové voloviny vymýšlíš? Co potřebuješ?
A ta kravina s tím zaměstnáním, to jako myslíš vážně? Že si někdo bude dělat z interních záznamů trhací kalendář a sobecky zaměstná tunu lidí okolo?
Jestli chceš omezit chození, tak si nákupko vyřiď přes datovku, registračku pošli také datovku a do 10 dnů si musíš najít tu jedinou fyzickou cestu se zbraní na oddělení.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2242 » ned 25. srp 2019, 09:16

Pan bude asi nejaky myslitel:-D Jinak celkem rarita, ze obvodni oddeleni vydava povoleni k nakupu zbrane kat. B. Asi si plete pojmy s dojmy...

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#2243 » ned 25. srp 2019, 10:14

:lol: :lol:

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2244 » stř 28. srp 2019, 15:23

Spis bych rekl, ze za tim hleda neco sloziteho...

A dotaz (obecny a vserikajici) by mel znit - "Muzu si s sebou vzit prodavajiciho ma moje OSZBM, aby mi hned po vystaveni nakupky zbran prodal a ja ji mohl hned zaregistrovat?". Odpoved je "Ano". Tecka... A je jedno, jestli je prodavajicim drzitel ZP nebo ZL. To, jestli se nekomu prodavajicimu ten oser vyplati je vec jina.

PS: ja to takhle vyzkousel, kdyz jsem byl sam v pozici prodavajiciho i kupujiciho. Moje s.r.o.cko (drzitel ZL) prevadelo zbran na me, drzitele ZP. Prijel jsem na policajty, zazadal o nakupku, na pockani dostal, jak jsem ji dostal, vyndal jsem pistoli z tasky, zacal registrovat... Policajt (v tu chvili nevedel, kdo je fyzicky za mym s.r.oc.ckem) zacal nadavat, ze jsem zbran privezl bez povoleni, pac jsem ho dostal az u nich, tak jsem mu vysvetlil, ze to prodavajici s.r.o.cko jsem taky ja a za 20 minut po prichodu bylo hotovo.



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#2245 » čtv 29. srp 2019, 13:10

Před časem se tu řešilo NP přes datovou schránku, tak aktuálně doplním, že Praha/Sdružení už také takto funguje. Teď v srpnu jsem podal žádost o NP přes DS, peníze jsem poslal na účet policie ve stejný den převodem a hotové jsem ho měl v datovce během 5 prac. dní.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2246 » pát 30. srp 2019, 11:54

Prcek> pro jistotu - napis sem cislo uctu, kam jsi to posilal. Pocitam, ze VS byl rodne cislo?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2247 » pát 30. srp 2019, 15:02

Potvrzuju to samé. Datovkou podáno, obratem tel z policie s číslem účtu a variabilem. Po platbě třetí den vyřízeno v DS.
Číslo kam jsem platil 3711-60922621/0710 (spadám pod OSZBM Kroměříž).
Variabil nebyl rodné, ale přidělené číslo, bylo to prvních 5 čísel čísla jednacího.
Myslím, že číslo účtu má snad policie pro celou ČR stejné u ČNB, ale nevím to jistě. Třeba to někdo potvrdí. Pokud bude mít Prcek stejné, tak jsme doma.



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#2248 » pát 30. srp 2019, 15:44

Každý kraj má jiné, a na některých odděleních byl dost velký problém ten účet sehnat, datovkou, jako takovou, to musí jít ze zákona všude. Horší je právě ta platba ...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2249 » pát 30. srp 2019, 22:46

Mě paní přímo volala, že než by mi to posílala datovkou s číslem účtu a kdo ví kdy bych si to přečetl a že pojede na dovolenou, tak to chce mít vyřízené před odjezdem, tak mi po telefonu nadiktovala číslo účtu a variabil a já to obratem zaplatil. Datovkou pak přišlo jen nákupní povolení a já se datovkou vzdal práva na odvolání, aby to bylo rychlejší.



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#2250 » pát 30. srp 2019, 22:56

izerS18 píše:Jen si zjisti, zda NP potrebujes na Puska samonabijeci nebo kulovnice samonabijeci. At pak nemas oci pro plac, kdyz budes kupovat zbran a ona bude v registru vedena jinak nez to, co mas na NP;-)


To je doufam blbost...

Na puska samonab jde koupit neco co bylo vedene jako kulovnice samonab. ,a v pz je i nadale kulovnice a zadny problem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], ondrush, Piggy a 17 hostů