CZ P-10C



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#2716 » sob 19. říj 2019, 08:22

Mac.42 píše:imho bude spoušť stejná jako od HBI/TopStrely... a na nošení to třeba není (ale na tréning už se hodí, pokud by Tě originál dřela)
Nicméně absolutně nerozumím úvaze mít zvětšený záchyt závěru na nošení (plánuješ někomu vystavovat prázdnou komoru?)
Já si ale na závody zvětšené vypouštění zásobníku určitě pořídím (opět nevím, k čemu by to bylo na nošení).


Asi jsem se tím vyjádřením "zbraň na nošení " nevyjádřil přesně. To že mám zbraň na nošení znamená, že s ní sice neplánuji žádné závody, ale je to zbraň se kterou nejvíc trénuji, střílím a účastním se střeleckých kurzů atd. Proto zvažuji třeba ten zvětšený záchyt závěru a ptal jsem se jestli výrazně usnadní manipulaci při přebití ( originál jde u nové zbraně dost ztuha), nebo jsou to vyhozené peníze a naopak to bude při nošení a rychlém tasení zachytávat za oblečení atd. Neplánuji někomu vystavovat prázdnou komoru, spíš jde o následné rychlé a snadné shození závěru po přebití. Z obrázku v konfigurátoru nedokážu posoudit jak moc to pak je vystouplé atd. Proto se ptám na osobní praktické zkušenosti. Nechci do zbraně investovat jen aby byla cool, jde mi o to připlatit si za věci které zlepší manipulaci, komfort a praktičnost. Vím že ideální je odzkoušet co komu sedí, ale k zapůjčení mám možnost pouze tovární P10C bez jakýchkoli vylepšení. A i tak mi tento základ přijde slušný. Ale když už je ta možnost dokoupit něco navíc, proč ne pokud to má smysl... Ale k tomu co má a nemá smysl si rád vyslechnu osobní praktické zkušenosti lidí, kteří tyto vychytávky na své zbrani mají.
Předem dík za Vaše poznatky.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2717 » sob 19. říj 2019, 10:27

Mam spust od Top Strely (1,8 kg pruzina), zbran nosim. Spust je vyborna lebo je sirsia ako fabricka - mam skorsi model P-10C kde nebol este upraveny problem s robenim “puchyre” na prste. Okrem toho mam svetlovodnu muchu, nic viac. Zvacseny zachyt zaveru je zbytocnost. Pokial zhadzujes zaver s nim pri prebiti tak sa to odnauc a rob to ako kazdy - obtiahnutim.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2718 » sob 19. říj 2019, 13:28

u P-10 netreba ani natahovanim kdyz pri spravnem dorazeni shodi zaver sama.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2719 » sob 19. říj 2019, 16:11

To je sice pravda ale nespoliehal by som sa na to. Plus clovek ma mat natrenovane identicke navyky na rozne pistole, i ked je pravda ze odkedy mam P-10 tak Glock takmer nestrielam. Ale pretekam so Shadow 2, i ked tam robim takticke prebitie.



hasmic
Příspěvky: 4

Příspěvek#2720 » sob 19. říj 2019, 17:22

Tak mám od včera novou P-10, musím říct, že super. Tedy až na ten záchyt závěru. To je děs!! Někdo nějakou radu jak to udělat, abych po jednom střílení neměl ruce orvané jako od smirku?
Někdo tu psal, ze nedostane do zásobníku všechny náboje, s jedním zásobníkem jsem měl taky problém, dostal jsem tam jen 14 nábojů, ale to byla chyba asi u mě, zkoušel jsem vyměnit patku. Podruhé se to povedlo tam dostat všechny náboje. Celkem myslím, ze pistole vypadá moc dobře, zkušeností mám ale jen pár...



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2721 » sob 19. říj 2019, 17:47

Mám ještě s oboustrannym vypouštěním a prvních 200 ran to šlo těžko. Potom naprosto v pohodě, ale to tady psalo spoustu lidí. A nemám a nikdy jsem neměl žadný problém dostat všech 15 nábojů do zásobníku. Žeby nějakà inovace?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2722 » sob 19. říj 2019, 17:51

Bonifac78 píše:jde mi o to připlatit si za věci které zlepší manipulaci, komfort a praktičnost.

já ti rozumím, ale všechny ty prvky jsou tu proto, že objektivně zlepší manipulaci a komfort... a jde právě o to, jestli chceš komfort na kurzy, nebo jestli budeš trénovat a nosit minimalisticky (což je IMHO rozumné z mnoha důvodů - např. zvětšené záchyty Ti umožní třeba rychleji přebíjet, ale to je skill, který je dobrý na závody, ne na nošení v ČR)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2723 » ned 20. říj 2019, 07:11

Hasmic: nauc se schazovat obema stranama zaroven usnadni ti to prvotni schazovani nez se to osoupe... vzdycky sem tam narval 15 bez potizi



hopik
Příspěvky: 8

Příspěvek#2724 » ned 20. říj 2019, 13:36

Zdravim
Rad bych si poridil P-10C.
Divam se na jejich konfigurator a bohuzel nejde navolit kombinace priprava optiky a tritiovych miridel a musky, pricemz se normalne prodava P10C OR s miridly s tritiem.
napr:
https://www.wildgame.cz/pistole-samonab ... _z1209940/

Ted kde je chyba. U me, v konfiguratoru nebo v popisu OR verze. hmm
Diky za nazor.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#2725 » ned 20. říj 2019, 14:57

Info přímo ze zbrojovky: pro použití s kolimátorem vyrábějí pouze klasické miřidla, možnost je pouze světlovodné mušky. Miřidla pro použití s kolimátorem jsou zvýšená, tak aby se dalo přes ně mířit v případě poruchy kolimátoru. I v konfigurátoru je to vidět i na vizualizaci, zadní hledí je úplně jiné než klasické. Tritia ve zvýšené verzi neplánují, při užití s kolimátorem by tam na člověka svítilo moc bodů a člověk by musel hledat co je správný bod. Toto je vysvětlení ze zbrojovky, mě to přijde logické. Tritia a kolimátor by se asi kombinovat neměli....Ale třeba má někdo jinou zkušenost...
Edit: to v odkazu není obrázek verze OR, ale klasické P-10C



hopik
Příspěvky: 8

Příspěvek#2726 » ned 20. říj 2019, 15:15

Super, diky za vysvetleni.
Ted jen vyresit dilema jestli si koupit pripravu na kolimator,kterou mozna nevyuziju,ale zase si ji nebudu moci do budoucna nechat dodelat.
Ale to uz je na me :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2727 » ned 20. říj 2019, 17:11

ja chtel ORko, nicmene po vyzkouseni sem zjistil ze se proste s kolimatorem na pistoli ani za boha netrefim... takze moje neschopnost mi usetrila nemale penize... doporucuju predem vyzkouset



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2728 » ned 20. říj 2019, 17:41

Necekal bych nejake zazraky na prvni pokus.
Kolimator neni nic, co by z vas automaticky udelalo dobreho strelce. I slusny strelec se musi preucit.
Pro mne je kolimator zasadni plus pri strelbe na vetsi vzdalenost.
Po par strilenich jsou vysledky uplne jinde. Pro specificke ocni vady je kolimec reseni.
V dynamicke strelbe teprve "uvidim".

Kazdopadne na dynamiku bych volil klidne 6+MOA tecku. 4MOA RMR mi prijde dost drobny.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2729 » ned 20. říj 2019, 18:09

ze stejneho duvodu bych volil na dynamiku holosun s 32 MOA kruhem, anebo deltapoint s trojuhelnikem



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2730 » ned 20. říj 2019, 19:29

Int1m1thy píše:ja chtel ORko, nicmene po vyzkouseni sem zjistil ze se proste s kolimatorem na pistoli ani za boha netrefim... takze moje neschopnost mi usetrila nemale penize... doporucuju predem vyzkouset



strelba s kolimem ma sva specifika ktera prechod pro "neznale" dela presne tenhle efekt kdy si dotycny mysli ze nic netrefi

je nutne mit OBE oci otevrene, naucit se zapichnout tak aby tecka byla v zornem poli (pomaha velky kruh u Holosunu a to znacne) a naucit se nezaostrovat na tecku ale na cil. Pokud je zbran spravne nastrelena je strelba s kolimem rychlejsi, presnejsi a intuitivnejsi pote co se clovek odnauci "zlozvyky" zazite strelbou z miridel jako je ostreni oci na musku. pak staci jen "tecku posadit na cil" a jde to vice mene samo ale clovek se proste musi s kolimem naucit ne "vyzkouset" a divit se proc to nestrili samo same desitky.

Nejlepe si sehnat nekoho kdo s kolimem strili a nechat si vysvetlit postupy a nastrilet 200-300 ran minimalne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů