CZ Shadow 2



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#931 » čtv 17. říj 2019, 19:56

Shadow 2, tak ako aj Shadow 1 vychadzaju stale z tej istej konstrukcie - CZ 75.

Namiesto pozerania po drahom zavodnom speciale odporucam na zaciatok kupit peknu CZ 75B v komisii za par tisic, zvysok rozdielu voci Shadow 2 investovat do streliva.

A trenovat a trenovat a trenovat. Susit, susit, susit.

Je akosi blbe kupit si na zaciatok drahu zbran a potom chodit raz za mesiac na strelnicu s 50 ks nabojov a v tabulke si odfajknut “mam”.

Casom po nabrati skusenosti (a po nasuseni) trenovat strelbu za pohybu, z atypickych pozicii a idealne ist na sutaze. Stres urobi hodne a clovek zrazu zisti, ze ak mal predtym v klude vsetko v ciernom, zrazu v terci nema nic…

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#932 » čtv 17. říj 2019, 21:56

Za me je S2 jako prvni zbran v dnesni plastove dobe dost nevhodna. Velka, tezka ....zrovna dnes jsem mel na strelnici sveho S2 , v pondeli SIGa P226 a Canika Elite Combat. Jako prvni zbran z tech tri pistoli bych bral Canika . Skvely uchop, skvela spoust (fakt skvela) , pak SIGa a S2 by byl ma poslednim miste .

Na mirenku na 25m bych vybral S2 .... ovsem mirenka me nebere . Pokud chces zbran vylozene na mirenku tak S2 urcite dava smysl

Zadna pistole nebude strilet sama , casto ctu inzeraty ...prodam pistoli XY ...duvod prodeje: ' nesedla mi" Pro me je to usmevne . .... je to jako s lyzema - kdyz na nich umis tak to zvladnes.i na starych artiskach a pojezdis i ty s Atomicy a Elany co to moc neumi.
Lyze nedela sjezdare, Porsche nedela ridice ani Alien ( Laugo Arms) nedela strelce.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#933 » pát 18. říj 2019, 06:12

Zbran skutecne poznas az vlastnenim. Nejake vyzkouseni na strelnici nic moc nerekne. Proto se toci tolik zbrani,protoze proste nemusi sednout v detailech, na ktere se nemusi hned prijit.Nerikam, ze se neda nastrilet s necim, cemu se musis prizpusobit(kazde se musis prizpusobit vic ci min),ale proc to delat,kdyz existuje tolik hracek.
Jo a za me koupit raci shadow 2, kdyz se mi libi nez se ucit na stare rozvyklane potvore, ktera mi neudela takovou radost a porad tu bude pachut "co kdyz to neni mnou ale zbrani".



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#934 » pát 18. říj 2019, 08:33

Dalish píše:Zvláštní. Mohl by to být zásobník. Stalo se to pouze jednou? Byl zásobník, plný, poloprázdný … ?


Ahoj, vyřešeno. Bylo to střelivem.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#935 » pát 18. říj 2019, 09:36

Ano dobrej strelec nastrili slusne s cimkoliv, ale bude mnohonasobne lepsi s necim co je na to bud udelany nebo mu sedne lip... v zavodech formule 1 di taky moc nezajezdis s vytunenou feldou jenom protoze si dobrej ridic.

Ano vychazi z CZ75 ale je to uplne neco jinyho, uchop je jinej, spoust jina atd.



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#936 » pon 21. říj 2019, 10:51

Ahoj,

čistě teoreticky, řešil někdo z vás výrobu prodloužené hlavně pro shadow 2 se závitem?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#937 » pon 21. říj 2019, 12:09

Xbran:
takže jestli se ti líbí, tak si ji kup. Do začátku by se dalo investovat chytřeji (méně), ale když se líbí... Té pistoli jde nesnáze mířenka a sportovní střelba jakákoliv.
Něco jako pistol pro začátečníky neexistuje. Se všemi začátečníci mohou (umí) střílet, jako při zkoušce na ZP.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#938 » úte 22. říj 2019, 08:28

Jen bych dodal zkusenost z posledniho strileni. Znamej resi prvni kratkou. Kamos ma P10 compact, ja tam byl se SH2. Prvne 2 zasovniky z P10. Rozmrzely ze spouste, ze to neni vsechno v cernem... Takove to prvotni prani a vize, jak to clovek vse da do 10 jak v tv padly... Pak vzal SH2, dal zasobnik, vse v cernem na 10m. Nadseny jak dite po lizatku od doktora. Tim chci rici, ze SH2 hodne odpusti diky skvele spousti, velke hmote co absorbuje zpetny raz... Clovek si hned pripada, ze umi strilet. Pokud mas penize, kup SH2. Budes happy od prvni chvile. Ale na noseni to neni, to by te brzo preslo:)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#939 » ned 27. říj 2019, 18:38

Měl bych dotaz, je v prodeji už Shadow 2 SA (náhrada za TS), popř. za kolik? Na webu CZUB zatím chybí cena, ale to i u Shadow 2 Orange (která v prodeji je). Díky.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#940 » ned 27. říj 2019, 18:45

jo, mají v podnikovce, SA asi za 32, orange za 50



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#941 » ned 27. říj 2019, 18:51

Díky, sjedu tam, zajímalo mě to, abych nejel zbytečně.
Mimochodem, porovnával někdo Shadow 2 SA s předchůdcem TS? Nějaké dojmy: -/+? Mimo to, že TS má více "masa" na závěru a těle, tedy je těžší.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#942 » úte 29. říj 2019, 13:30

+10 ve prospěch CZ75 Shadow 2 SA (+10.000 Kč na vrub CZUB)



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#943 » úte 29. říj 2019, 14:41

Střelec píše:Díky, sjedu tam, zajímalo mě to, abych nejel zbytečně.
Mimochodem, porovnával někdo Shadow 2 SA s předchůdcem TS? Nějaké dojmy: -/+? Mimo to, že TS má více "masa" na závěru a těle, tedy je těžší.


Nerad bych se mýlil, ale dle mého názoru Shadow 2 SA není ze strany zbrojovky myšlen jako náhrada za TS (ani zbrojovka to tak neprezentuje), jsou to pro mně docela rozdílné pistole - velikost rámu, délka hlavně, kapacita zásobníku - resp. jiné zásobníky, aj.), vzhledem k rozdílnosti pak spoustě lidem (s menšíma rukama, resp. s kratšími prsty) nemusí např. vyhovovat širší úchop TSka (hůře dosáhnou na spoušť).
Je to spíš jen "jiná" modifikace Shadowa 2 SA/DA (pro ty, co chtějí S2 v SA only), spočívající ve změně běžně dostupných produkčních dílů: SA spoušť, SA kohout (bez přerušovače), širší pojistka a je z toho rázem Shadow 2 SA - já jsem si např. takhle nechal přestavět svůj S2 (původně SA/DA), navíc tam mám jiné pružiny - vratnou, bicí a úderníkovou, a aktuálně jsem doplnil trychtýř, kratší střenky a ploché botky zásobníků (a mám z toho tak pistoli na IPSC pro divizi Standard a taky si s tím občas střihnu i LOS - pochopitelně v souladu s pravidly, zejména z hlediska použití pouzdra vhodného pro skryté nošení), viz Foto na str. 59 (ještě bez trychtýře a kratších střenek).
Pro úplnost, i když je TS (orange, i původní TS) masivnější než S2, tak není těžší než S2, naopak je nepatrně lehčí než S2 (vycházím z běžně dostupných údajů).



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#944 » úte 29. říj 2019, 15:56

A ještě aktuální foto k předchozímu příspěvku (i takto se dá S2 změnit z SA/DA na SA only s trychtýřem a kratšími střenkami).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Plechus
Příspěvky: 5

Příspěvek#945 » ned 8. pro 2019, 18:00

Mohu se optat, jake naboje "chutnaji" S2 nejvic?

Dnes jsem strilel SB FMJ 7.5/115 a prislo mi to v pohodě, ale jsem teprve v zacatcich, tak rad ziskam nejaky poznatek zkusenejsich strelcu.

Diky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů