CZ 75 Tactical Sports



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#181 » čtv 19. zář 2019, 08:31

Černá obyčejná je dle mého na mirenku lepší

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#182 » čtv 19. zář 2019, 18:08

Asi jo. Tvrdí to více lidí. Nic nerozptyluje oči při míření. Stejně ty vlákna nejsou až v krajích a nejde se jimi řídit. Jen unavují oči, když na ně mimoděk koukáš, čemuž se ubránit, při nejlepší vůli, nedá.
Dneska jsme jí byl prubnout a jsem nadšen. Je to prostě kus železa v ruce. Zatím jsem z ní dal 70 bombónů a pocit je dobrej. První závěry budu dělat ale tak po měsíci. Nějak si to sedne a já taky .... dvakrát se mi stalo, že nepřebila. Problém byl dvounohej. Málo jsem domáčkl zásobník. To jsme zjistil ale až po druhé. Poprvé jsme byl překvapen, že není náboj v komoře, tak jsme vycvakl zásobník a pak natáhl několikrát a zase ho zacvakl a ....podruhé mi to došlo - byl o kousek povystrčený a tím pádem se vysvětlil i první problém. Takže bez chyb.... (odečítám ty svoje).



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#183 » pát 20. zář 2019, 13:40

no jo stane se. Tak dej vědět

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#184 » sob 21. zář 2019, 18:04

Tak jsem jí byl dneska provětrat. Super. Jsem rád, že jsem do toho šel. Hodně mi to připomíná jízdu v Porsche. Sešlápneš plyn a motor se může vyrvat, aby Ti splnil, co chceš. Dupneš na brzdu a mozek letí dál a celé auto stojí skoro na fleku. Je přesná, čitelná, předvídatelná. Perfektní spoušť, hladký chod. Mířidla zatím nechám, uvidím.

Promazal jsem ty nesmyslné bláboly bez hlavy a paty + OT okolo. Držte se tématu, příště to bude i s "odměnami"! McFly

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#185 » ned 3. lis 2019, 12:43

Ahoj TéEskáři ;)
Máte někdo zkušenost s botkami zásobníku od Zendla ? Mám na mysli jestli jste tam někdo dostal 2 náboje navíc. Že se musí upravit pružina a podavač samozřejmě vím. Nebo jestli se Vám to snad někde doma válí nevyužité tak bych jednu i koupil (na hraní a ladění :mrgreen: ). Případně nezkoušel někdo jinou botku ? Jakou ? Za kolik ? apod....

ty od Zendla mám na mysli tyto:
https://www.zendl.cz/Mosazne-dno-na-zas ... TS-d16.htm
https://www.zendl.cz/Ocelove-dno-na-zas ... TS-d18.htm



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#186 » pon 4. lis 2019, 12:20

tak to jsem nezkoušel. Mě kapacita přišla dobrá :D



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#187 » pon 4. lis 2019, 12:25

Viděl jsem teď na závodech upravené podavače, ve tvaru plastové destičky, do které byla teplem natavená pružina ze zásobníku.

Ale taky koukám po botkách se zvýšenou kapacitou, aby se to ještě vešlo do krabice.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#188 » pon 4. lis 2019, 12:37

tatra21: netvrdím že kapacita je malá. Jde o to že když máš na závodech IPSC stage na 20, 21,22 ran tak se dá zvládnout bez přebití v případě že máš "něco" navíc... Standartní zásobník se mi povedlo upravit na 21 a jde mi o to když koupím botku za 12 stovek jestli opravdu zvýší kapacitu o další ránu na 22...
SlashKO: podavač jsem zespoda ubrousil cca o 5 až 6mm a o dva závity ustřihl pružinu (a zarovnal). Nic jsem nemusel zatavovat.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#189 » pon 4. lis 2019, 12:39




tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#190 » úte 5. lis 2019, 10:45

Rozumím, ale nezkoušel jsem to. Taky bývá něco na seboweapons.com.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#191 » čtv 7. lis 2019, 12:56

Tak mi to nedalo a ještě v pondělí když jsem dopsal poslední příspěvek sem do vlákna, jsem objednal tu mosaznou botku ze Slovinska. Zvolil jsem nejlevnější poštovné a k mému údivu zásilka cca před hodinou dorazila :shock: (na webu udávají cca 14 dní). Namontoval jsem ji na zásobník který jsem upravil na 21 ran. Skutečně se tam teď vejde 22 ! Nemám k dispozici IPSC Box takže jsem použil velkou šupléru. Naměřil jsem 150,5 mm. Krabice má údajně 150 mm (na výšku). Nic méně jsem gůůglil a dohradal jsem se k údaji že je tam tolerance + 1mm (?). Hned na nejbližším závodě poprosím na o přeměření a uvidíme. Podle mě by se dala když tak trochu zbrousit..
Nevýhoda botky je demontáž. Je to jištěné imbusem ze spoda a nedává se tam ten plíšek co je pod běžnou botkou. Takže byl docela boj to rozdělat, páč pružina se musí po odsunutí botky zatlačit dovnitř. Při hledání vhodného nástroje jsem ve skladu s nářadím (v příborníku) našel speciální taktický nástroj, který se původně jmenoval nůž na sýr (akorát že ukrojit s tím nejde ani máslo).

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#192 » ned 10. lis 2019, 15:37

Tak mám vyplácáno 600 bombónů (pololotučný SB).
Pocity: chladně přesná, čitelná, předvídatelná. Skvělá práce UB.
Drobný mínus zatím pouze vidím v úchopu, kdy "ořechové" střenky jsou nahoře trošku rozšířené, což se trošku zařezává do ruky. Problém bude s výměnou. Originál se nedá jen vyměnit - dlouhé jsou prý moc dlouhé a musí se upilovat. Krátké jsou krátké a připraveny k tomu, aby se k tomu hned koupil i trychtýř. Hledí i muška je zatím fabrická a snad bych jen spíš přivítal malininko užší hledí ... nebo mám krátké ruce.



WalWerin
Příspěvky: 10

Příspěvek#193 » úte 17. bře 2020, 14:08

Zdravím, měl bych jeden dotaz ohledně této zbraně.

Naprostá většina CZ 75 TS má na konci těla (dust cover) zfrézované drážky. Pravděpodobně se jedná o odlehčení předku zbraně. U Orange toto již není a tento dust cover má konstantní profil v podstatě od lučíku až do úplného konce zbraně.

Nicméně našel jsem i "Té-eSa" "stará", která toto zfrézování nemají. Čím to? V čem je rozdíl?

Obrázek

Dále by mě zajímalo, jestli máte někdo zkušenosti s opravou barvy na těle této zbraně. Mám na svém kousku drubnou oděru, která není nijak hluboká a nedošlo k porušení ani odloupnutí vrstvy. Jen se prostě poničila "metalíza" toho těla. Na autě se podobné neduhy dají velice snadno rozleštit miliardou různých přípravků. Máte někdo zkušenosti s takovouto opravou?

Předem díky za jakoukoli reakci. David



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#194 » úte 17. bře 2020, 19:19

Tak jak jsme u cz zvykli, je to mezityp, nikde poradne zmineny. Melo i neco docineni s konfiguratorem. A je to pri strelbe znat.
Opravu jsem nikdy neresil.



WalWerin
Příspěvky: 10

Příspěvek#195 » stř 18. bře 2020, 12:40

No já jsem právě viděl tělo, které zfrézování "už" nemělo s číslem C86xxxx, ale pak zase novější s číslem C88xxxx, které už zase zfrézování měli. Navíc tato novější byla přímo z konfigurátoru. Kdežto ta C86xxxx byla normální CZ 75 TS Dualtone.

Předpokládal jsem, že pokud to byl přechodový model mezi standardním TSem a Oranžovým TSem tak to bude prostě od nějakého období na všech a ne že jednu vyrobí tak a druhou onak.

Nicméně není podstatné.

Co se týče vašeho komentáře "A je to při střelbě znát". Co tím myslíte? Že jedna z nich je horší? Která? Proč?

Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů