Jakou CZ - první zbraň...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#256 » úte 12. lis 2019, 00:24

No jde o to, na co to chce,mě se třeba Shadow a specielně Shadow line compact bezvadně drží ,ale díky tuhé pružině a nízkému závěru se to bez rukavic moc špatně natahuje :| / kór upocenou rukou..Na mířenku je to jedno, ale na nošení bez náboje v komoře nic moc,např Glocka nebo Government 1911a jeho klony natáhnu spolehlivě s rukama namočeným do oleje :) ;)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#257 » úte 12. lis 2019, 00:39

Pro upřesnění ,ten olej je samozřejmě s trochou nadsázky,prostě rozdíl je tam markantní a byl jsem několikrát svědkem toho, jak měli někteří jedinci problém např cz 75 Compact vůbec natáhnout. :?



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#258 » úte 12. lis 2019, 20:03

Zdravím chlapi,

Vybírám svou první zbraň, rozhoduji se mi CZ P-09 a CZ SP-01.

Chtěl bych se Vás zeptat, jaký máte názor na plast vs kov. Jaký má materiál vliv na životnost zbraně, vzhledu (poškrábání, ošoupání atd.), jak moc je znát větší váha kovové zbraně, jaký je rozdíl zpracování jednotlivých zbraní, výhody/nevýhody.

Prostě vše co Vás napadne jako rozdíl mezi plastovou a kovovou zbraní.

Případně do které by jste šli a proč.

Díky moc.

P.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#259 » úte 12. lis 2019, 20:28

- Jaký má materiál vliv na životnost zbraně, vzhledu (poškrábání, ošoupání atd.), //// žádný
- jak moc je znát větší váha kovové zbraně, /// ano trochu , srovnej si hmotnosti v eshopu prodejce a představ si to na šišce salámu , která má 700 a která má 1000 g a že ji nosíš celý den u pasu. U menších pistolí 500 vs 750 g. U ještě menších 300 vs 500 g.
- jaký je rozdíl zpracování jednotlivých zbraní, /// žádný.
- výhody/nevýhody. /// plast se hodí na nošení (nižší hmotnost). Kov na soutěže (vyšší hmotnost, nepatrně stabilnější při rychlopalbě)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#260 » úte 12. lis 2019, 20:41

audis to zodpovedal veľmi dobre a presne, ešte dodám že materiál nie je ako materiál, plast nie je ako plast a zliatina nie je ako zliatina. Ani oceľ nie je ako oceľ. Treba pozerať konkrétne recenzie konkrétneho produktu. A zvážiť či ťa trápi životnosť 15 000 striel, lebo to vystrielaš za 3 roky, alebo tú 15 000-cú strelu dáš až na dôchodku...

Ešte dodám radu aby si sa pozrel aj po iných značkách a modeloch a neupol sa len na CZ. Sú to dobré pištole, ale nemusia byť pre teba optimálnou voľbou. V tejto cene (cca 20+-) sú to napríklad HK p30, HK SFP9, GP k100, Beretta px4 storm, S&W MP, Glock 19... výber je veľký, neboj sa si to ohmatať a zober z čoho budeš mať najlepší dojem.

PS-Pri jednej to aj tak nezostane :)



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#261 » úte 12. lis 2019, 21:03

Super, díky moc.. Jsem naprostý začátečník. Z moc zbraní jsem zatím nestrilel mám zkušenosti s cz75 a glockem. Nevím zdali to je jen můj pocit ale zdá se mi že glock dost kopal. Ale jak píšu, jsem začátečník.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#262 » úte 12. lis 2019, 21:09

Pavle, nejsem odborník na zbraně, spíše greenhorn, ale v poslední době jsem měl v ruce pistole různých značek a také mne zajímal rozdíl plast vs kov. Osobně se mi vždy lépe a přesněji střílelo z celokovových zbraní, protože lépe seděli v ruce a byly stabilnější. Bohužel Glock byl pro mne velkým zklamáním, protože jsem se na něj hodně těšil. Z plasťáků se mi nejvíce líbila CZ P-10 C.
Jestli nebudeš pistoli nosit a budeš jen střílet na střelnici nebo na nějakých sranda turnajích, tak já bych volil CZ SP-01. Pokud tě nebude bolet dát pár tisícovek navíc, tak bych spíše doporučoval Shadow 2, ale taky to chce prostě vzít do ruky a něco vystřílet.
Nedávno jsem byl střelnici Lero, kde byla akce Dny s Českou zbrojovkou, kde jsem neplatil zapůjčení zbraně, střelecké stanoviště, jen náboje byly dvakrát dražší, ale byla to ideální příležitost si pistole vyzkoušet.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#263 » úte 12. lis 2019, 21:32

Vsetko co bolo napisane hore je pravda a k tomu je este zalezitost osobnych preferencii. Tie sa casom samozrejme mozu a budu vyvijat. U buchaciek je to nastastie tak ze nemusis mat len jedno "dievca pre vsetko" :).

V Plzni na Leiku je do 24.11 jedna z ich tematickych prezentacii - "Zbrane pre IPSC". Mas tam plastove a kovove CZty, Glocky, tusim CANIKa, GPcka (iny system uzamykania a ine spravanie) a ako ceresnicku na torte Laugo Alien.

Chod tam a vyskusaj. Nic lepsie ti nedoporucim. Rozdiel pocitis najlepsie ked budes mat tie veci v ruke kratko po sebe. Nasledne mozes skusit ine zbrane a overit pripadne vyvratit si svoje dojmy.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#264 » úte 12. lis 2019, 21:50

Je to individualne a kazdemu sedi nieco ine. A je to aj o urovni strelca. Na IPSC vidis vacsinou kov (CZ, Tanfoglio, STI a ine 1911 odvodeniny) ale aj plastaky. Jan Palka vyhral myslim 2. miesto na majstrovstvach sveta vo Francuzsku s plastovym Grand Power.

Az sa naucis spravne drzat pistol zistis, ze je to hlavne o uchope. Ano, kov sa rychlejsie vracia do zamernej ale neznamena to, ze plast musi rozhadzovat viac - s dobrym uchopom to je jedno.

Plast ma zas vyhodu rychlejsieho prenasania a mensej zotrvacnosti pri prenose medzi tercami.

Niekto zas ma dobry pocit z poctiveho kusu zeleza.

Vsetko je aj o ucele na co to ma byt. Nosit cely den CZ Shadow s 1.5 kg by sa mi nechcelo, na to mam P-10C alebo Glock 19. Na sutaze Shadow 2.

Su ludia, co nosia 1911…



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#265 » úte 12. lis 2019, 22:03

Super chlapi, díky za názory a postřehy. Zatím bych chtěl něco na střelnici, naučit se se zbraní zacházet. Zatím nepředpokládám že bych zbraň nosil ale nevylučuji to. Vezmu pár zbraní do ruky a uvidíme co padne.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#266 » stř 13. lis 2019, 03:03

Každý ti může doporučit cokoliv, každý má jiné praktické zkušnosti, ale stejně by ses měl rozhodnout podle sebe, jak ti co sedne do ruky. Obětuj čas a peníze na praktické vyzkoušení více možností, než se rozhodneš si vybrat podle sebe.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#267 » stř 13. lis 2019, 14:14

Ještě bych se chtěl zeptat jaké máte zkušenosti v porovnání odolnosti plast vs kov. Kus železa je přece jenom kus železa, nemůže plast prasknout nebo se rozletět?

Díky.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#268 » stř 13. lis 2019, 14:27

a zelezo podle tebe nemuze prasknout ?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#269 » stř 13. lis 2019, 14:29

Pochopitelne ze nie. Jednak je plast zosilneny, nie je to ABS ako mas u hraciek. Su to specialne kompozity posilnene sklenym vlaknom.

Nic sa nerozleti, v rame neprebiehaju vobec ziadne tlaky. Prasknut moze, ak sa jedna o vadu vyroby. Ale u vacsiny modelov sa to nedeje.

Taky Glock vydrzi 100 000 vystrelov a potom je na odpis hlaven, nie telo. Ak nie si spickovy IPSC strelec, len tazko pistol ustrielas za cely svoj zivot.

Resp. teda aj rozletiet sa moze, ak tam das tormentacny naboj. To ale urobi aj zelezo. Tak ako tak, v tom pripade budes mat ine starosti nez rozletenu pistol :mrgreen:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#270 » stř 13. lis 2019, 14:57

Dovolím si vyslovit něžný nesouhlas - plastový rám (stejně jako jiný) křupnout může a občas k tomu dojde. Někdy se jedná o výrobní vadu, většinou spíš o problém se střelivem - výskyt mezi střelci na úrovni statistické chyby i když jsem už viděl pár fotek z ČR (nejen z celého světa).

Zkus pohledat přes google spojení "glock kaboom" a kochej se fotkama ;) Nicméně přestat střílet kvůli obavám z něčeho takového, je jako přestat jezdit vlakem/busem/autem po shlédnutí fotek havárie (i když ty budou statisticky o nějaký stupeň častější).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů