CZ P-10C



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#2836 » úte 31. pro 2019, 08:41

Nakonec jsem objednal P10F jen s hlinikovou spouští (poladil jsem barvičky) a svetlovodnou muškou. Zbytek základ. Do 6.1. mají v CZUB dovcu, pak 14 pracovních dni na vyrobu, takze tak koncem měsíce bych ji mohl mit. Už se tesim.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2837 » úte 31. pro 2019, 09:32

Bofors píše:Dnes jsem to testoval na střelnici s klasikou SB FMJ 115gr. A musí tam být ta delší 1,8 pružina. kratší 1,6 z 10 nábojů tak 2 odpálí až napodruhé. 1,8 zatím dobrý ale musím toho ještě víc nastřílet.



Tak ja mám namontovanou 1,6 a nikdy jsem neměl problém s odpálením. S touto pružinou mám vystříleno kolem 5000ks a to i pár přebíjenkek od zmámého.



Jonny Eidam
Příspěvky: 4

Příspěvek#2838 » ned 5. led 2020, 12:51

Zdravím všechny!
Přišel jsem s jedním dotazem... Před třemi měsíci jsem si udělal ZP a hned den, co mi ZP vystavili, jsem si koupil již vyhlídnutou CZ P-10 C... Zvažoval jsem koupi glocku ale chtěl jsem podpořit český trh. :) Se zbraní jsem zatím střílel pouze jednou a jsem s ní zatím maximálně spokojen. Mám zatím nastříleno jen 85 nábojů ale opravdu mi zbraň sedí. Poslední dobou se ale setkávám s poměrně negativním ohlasem na tento model z ohledu poruch a celkově že toho zbraň moc nevydrží. Chtěl bych se tedy zeptat, co je na tom pravdy? :D Je mi jasné že se tu toto téma už jistě řešilo ale nejsem zrovna dobrý čtenář abych si proklikal 190 stránek jestli mi rozumíte... :D Budu velice rád za odpověď. ;)

Každopádně šťastný nový rok všem! Ať to střílí! ;)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2839 » ned 5. led 2020, 13:31

.... tvůj problem a nejen tvůj je ten, že moc čteš :-)
Mám kamaráda co si P10 pochvaloval do doby než začal číst o tom jaký to je "šunt"
nakonec ji prodal a koupil si jinou pistoli . To , že sem tam nekdo má nějaký problém neznamená , že jiné zbraně je nemají. Pokud ti P10 vyhovuje tak neřeš ty kecy kolem a střílej. Co se týče životnosti ...... míníš s P10 vystřílet 80 tis . nábojů ? /bude tě to stát 250 tis když budeš přebíjet a 420 když budeš střílet továrním střelivem/ Kde kdo řeší životnost a pak za rok dá 10-20 krabiček nábojů. / a navíc jezdi v Passerati v TDi co má 3x stočený tachometr a nikdy by nekoupil nic co ma víc než 99 tis, km na tacháči/
Prostě neudělej tu chybu , že si přečteš jak je to všechno na houby.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2840 » ned 5. led 2020, 16:11

Pistole je normalni spotrebak. Teky ja to tak beru. Cena je vetsinou do 20 tisic. Je to obdobne s telefonem, ktery si lide meni co dva roky.
Tak ze o co jde? Ta pistole ma rozhodne mnohem delsi moralni zivotnost a o te fyzicke ani nemluve nez ten blbej foun.
Sam mam p10C a jsem spokojenej.
Tedy jen s pistoli, sam se s sebou jak mi to strileni jde moc ne :)



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#2841 » ned 5. led 2020, 21:23

Nedělej si s tim hlavu. Mam skoro 60 let starou CZ50 o který říkali jak se svým věkem nemůže sloužit, sloužila bez problému. Teďka mam P10C, ještě starou generaci s oboustrannym ovládáním a taky slouží. Chápu že lidi který střílej závodně to rozsekaj klidně do roka nebo dvou, ale jeslti to máš na denní nošení a občasnou střelbu, tak tě ta pistole klidně přežije.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#2842 » ned 5. led 2020, 21:24

Jako každá nová zbraň měla ze začátku pár minoritních problémů. Její historie není zatím tak dlouhá, jako třeba u Glocka, aby se řeklo jak vypadají třeba 10 let starý zbraně. Po těch pár letech co je na trhu je to moderní zbraň s minimálně standardní kvalitou, Jestli umíš anglicky, mrkni na YT, Amíci na ni pějí chválu. Ale střílej, trénuj, když máš možnost zkus jinou zbraň a časem uvidíš. Jak psali kolegové, je to spotřebák.



Jonny Eidam
Příspěvky: 4

Příspěvek#2843 » pon 6. led 2020, 09:51

Díky moc Pánové, uklidnili jste mě... :D Jako měl jsem na to defakto stejný názor, protože ze zbraně nehodlám vystřílet denně 100 nábojů, takže nějak počítám s tím, že by pár let měla vydržet. Ještě bych se zeptal na jednu věc. Má tu někdo zkušenost s výměnou pružiny aby spoušť šla lehčeji? Bylo mi řečeno že dokud mám zbraň v záruce, tak ať na to nehrabu :D S tím souhlasím.. Základní spoušť má myslím 2 kg co jsem našel a ugrade by měl mít 1,6 kg, tak by mě zajímalo jak moc velký rozdíl to je :)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2844 » pon 6. led 2020, 10:11

S laděním počkej, nejdříve vystřílej pár tisíc a uvidíš jak se usadí.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2845 » pon 6. led 2020, 21:31

na ladeni se zatim vyser, strilej s pocitem ze mas nejlepsi spoust co se tyka striker fired pistoli... pokud mas zbran s jednostranym vypoustenim zasobnik tak je vic nez pravdepodobny ze mas veskere zavady odstraneny



Dahak
Příspěvky: 3

Příspěvek#2846 » úte 7. led 2020, 10:58

Dobrý den tak před Vánoci jsem zakoupil cz p10c a stejně jako ostatní jsem stál na hraně jestli Glock,Beretta APX,nebo zmiňovaná cz p10c v prodejně v ČB jsem si všechny zbraně osahal rozebral,složil atd a nejlépe mi sedla cz.
Po příjezdu domů jsem ji rozebral vyčistil namazal.Dalsi den jsem šel na střelnici a vymlátil 180 ks SB na 25m pokaždé zásah do klasického pistolového terče 50x50 neco v černým něco v bílím krom střelby při zkouškách jsem střílel poprvé z pistole. na 10 a 15 m pohodička rukojeť drsnější ale určitě ne jako bylo psáno dřív že by stoho bolela ruka nebo to nějak dřelo a dělalo mozoly.ruku jsem trochu cejtil když jsem střílel jednoruč.vymena hřbetu vpoho je třeba kladívko a nějakou tyčku na vyražení čepu.po 500 výstřelech má zbraň nějaké vůle stejně jako každá jiná služební zbraň glock i Beretta nejsou výjimkou. O víkendu jsem dal hřbet medium a nalepil talon grip jinak je zbraň v původním provedení v neděli vypálil 140 SB a?talon grip paráda pěkně drží úchop je neklouzavy střílelo se mi lépe.a za mě to hezky na té cz p10c vypadá.vystrelil jsem ze zbraně zatím 640 ran na zbrani to nejni znát po kazdem střílení rozeberu vyčistím a promažu.zbran se nikdy nesekla,žádnej problém jsem nevypozoroval toť můj poznatek k této bouchačce.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#2847 » stř 8. led 2020, 07:09

Je fajn, ze mas radost ze zbrane. Ale porovnavat s konkurenci opotrebeni, po 500 vystrelech, je vtipne :shock: Az budes mit aspon 10tis. Tak se to da nejak porovnavat.
Mohuzel realita je takova, ze ta CZ vydrzi nekolikrat mene, nez jeji konkurenti :twisted:
At se to tady nekomu libi, nebo ne :D

Takze je na kazdem jedinci ta volba, jestli pujde do CZ, protoze.....A bude ocekavat, ze po 15tis se mu to rozsype v rukach. Nebo si koupi odolnejsi zbran, kterou neustrili a bude jen o par tisicovek drahsi ;) A tech par tisicovek rozdil v porizovaci cene, prostrili prumerny strelec behem par mesicu.

Takze tady trosku nechapu reci, ze je zbran "spotrebak" ve smyslu porovnavat to s elektronikou (fonem) ze to stejne za 2 roky vymenime :)
(Kvalitni plastak, se doziva kolem 100tis vystrelu)

Lzete si tady do kapsy :roll:



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2848 » stř 8. led 2020, 07:52

DAHAK - to je tvoje první, co :-)

Prvních několik set výstřelů se pistole zabíhá a sedá, takže ještě chvíli a bude to.

Mám ji pár let taky a po počátečních rozpacích jsem s ní spokojen

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2849 » stř 8. led 2020, 08:03

Dhak: Bohužel Pomeranč je místní provokatér a rád žene své poznámky do extrému. P-10 se určitě po 15 tisících výstřelech nezozsype. Možná praskne nějaká pružinka (stejně jako u konkurence), ale jinak ta zbraň vydrží docela dost. Plky, že něco v extrému dožívá 100tis. je pro normálního člověka mimo realitu.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#2850 » stř 8. led 2020, 09:56

OtravnyPomeranc: Hlasas tady neco, co nemas cim podlozit. Vsichni vime, ze jsi jenom obycejny Hater CZUB.
Podle ceho tady hlasas, ze vydrzi nekolikrat mene, nez konkurence? Nemas v ruce zadne fakta.
Kde jsi prisel na to, ze se zrovna po 15tis rozsype v ruce? Zase nemas v ruce zadne fakta.
Jedinym, kdo si tu lze do kapsy jsi Ty a jeste tomu veris.
Tu pistoli nevlastnis, tak tu nesir HOAX.
A pokud nedolozis fakta k tem nesmyslum, co jsi tu napsal, tak ani nereaguj, protoze to bude dalsi kopec lzi a nesmyslu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů