Podmínky získání ZP - cizinec



slawomir gda
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » ned 8. bře 2020, 23:03

Odděleno.

Witam Kolegów Myśliwych i strzelców .
mam pytanie do Osób prywatnych -klubów Strzeleckich -sklepów- posiadającą taką wiedzę ale proszę o fakty i konkrety podparte przepisami albo sprawdzonym na sobie lub znajomych doświadczeniem .
Moje pytanie jest takie ...
Jestem Polakiem i Myśliwym członkiem PZŁ od prawie 20 lat...ze względu na sprawy osobiste/rodzinne miałem przerwę w polowaniach i sprzedałem broń ..teraz od roku próbuje odzyskać pozwolenie na broń myśliwską
mam wszystkie niezbędne zaświadczenie :
1) zaświadczenie od lekarzy
2)aktualne zaświadczenie o niekaralności
3)zaświadczenie z Polskiego Związku Łowieckiego o członkostwie i opłacanych od lat składkach
4)zaświadczenie z Policji dzielnicowej o nienagannym zachowaniu
czyli wszystko co niby potrzebne do ponownego wyrobienia pozwolenia a jednak.... dostałem właśnie kolejne pismo ,że przedłużają znowu wydanie decyzji do połowy maja czyli o kolejne 3-4 miesiące ...i powiem ,że już mam dość tego płaszczenia się o coś co mi się należy ...
Obecnie chciał bym przenieść jedną firmę do Czech i pewnie będę częściej bywał w tym przyjemnym kraju . Słyszałem kiedyś od 2 kolegów myśliwych z południa ,że mają kupioną i zarejestrowaną broń w Czechach i polują z tą bronią zarówno w Czechach jako dewizowi jak i w Polsce jako niezrzeszony Myśliwy oczywiście wyrobili też w Czechach Europejską Kartę Broni jeden mówił ,że ma sztucer a drugi strzelbę bo głównie polował na ptactwo .. ale niestety obecnie nie mam z nimi kontaktu dla tego proszę kolegów o pomoc bo Polskim WPA jestem już wykończony .
Pozdrawiam Sławek . Darz Bór


Ahoj kolegové lovci a střelci.
Mám otázku pro lidi s takovými znalostmi, ale ptám se na fakta a specifika podporovaná předpisy nebo prokázanou zkušeností.
Moje otázka zní:
Byl jsem Polákem a lovcem členem PZŁ téměř 20 let ... kvůli osobním záležitostem jsem měl přestávku v lovu a prodával zbraně ... nyní téměř rok se snažím znovu získat povolení k loveckým zbraním mám všechny potřebné osvědčení:
1) osvědčení od lékařů
2) výpis z rejstříku trestů
3) osvědčení Polského loveckého svazu o členství a příspěvcích placených za roky
4) osvědčení okresní policie o bezvadném chování
to znamená, vše, co je potřeba k opětovnému vydání povolení, a přesto ... právě jsem dostal další dopis, že rozhodnutí prodlužují znovu do poloviny května, tj. o další 3 až 4 měsíce ... a řeknu, že mám dost trpělivosti co si zasloužím ...
V současné době bych chtěl přestěhovat jednu společnost do České republiky a pravděpodobně navštěvuji tuto příjemnou zemi častěji. Jednou jsem slyšel od dvou kolegů lovců z jižního Polska, že si koupili a zaregistrovali zbraně v České republice a lovili s touto zbraní jak v České republice jako směnárna, tak v Polsku jako nepříbuzný lovec. Samozřejmě také v České republice vytvořili evropskou zbraňovou kartu, jedna řekla, že má pušku a druhou brokovnice, protože jsem hlavně lovil ptáky ... ale bohužel s nimi nemám kontakt, žádám o pomoc své kolegy, protože už jsem z polské WPA vyčerpaný.
S pozdravem Sławek. Darz Bór

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2 » ned 8. bře 2020, 23:17

slawomir gda píše:Ahoj kolegové lovci a střelci.


Nejde ani tak o sidlo firmy, ale o POBYT na uzemi Ceske republiky.
Snad ti Google Translator pomuze se s tim vyporadat.
Problem je, ze pokuch chces cesky zbrojni prukaz, musis umet cesky kvuli zkouskam.
Jinak ano, v tomto to mame lepsi / mame jasne stanovene podminky a kdo je splni, ma narok na ziskani zbrojniho prukazu bez prutahu.

§ 18

(1) Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky:

a) má místo pobytu na území České republiky,

b) dosáhla předepsaného věku (§ 19),

c) je způsobilá k právním úkonům,

d) je zdravotně způsobilá (§ 20 a 20a),

e) je odborně způsobilá (§ 21),

f) je bezúhonná (§ 22) a

g) je spolehlivá (§ 23).

(2) Příslušný útvar policie žádost o vydání zbrojního průkazu zamítne, jestliže žadatel nesplňuje některou z podmínek uvedených v odstavci 1.

(3) Příslušný útvar policie může vydat rozhodnutí, jímž nevyhoví žádosti o vydání zbrojního průkazu, jestliže je žadatelem cizinec6), který není

a) občanem členského státu,

b) občanem členského státu Organizace Severoatlantické smlouvy,

c) rodinným příslušníkem osoby uvedené v písmenu a)11a), kterému byla vydána pobytová karta rodinného příslušníka občana Evropské unie, průkaz o povolení k pobytu pro cizince nebo povolení k trvalému pobytu na území České republiky,

d) cizincem, kterému byl na území České republiky povolen trvalý pobyt a přiznáno právní postavení dlouhodobě pobývajícího rezidenta v Evropském společenství na území České republiky11b), nebo cizincem, kterému bylo takové právní postavení přiznáno na území jiného členského státu Evropské unie a bylo mu vydáno povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky11c),

e) rodinným příslušníkem osoby uvedené v písmenu d), kterému bylo vydáno povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky, nebo

f) osobou, které byl na území České republiky udělen azyl,

i když splní všechny podmínky uvedené v odstavci 1. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#3 » pon 9. bře 2020, 09:13

Z tego co wiem to musisz mieć miejsce stałego pobytu na terenie Republiki Czeskiej co najmniej 5 lat . Oprócz tego o ile bedziesz miał również miejsce pobytu w Polsce to musisz mieć od polskiej policji pozwolenie na uzyskanie pozwolenia uzyskania pozwolenia na broń :-))) .... a to jest największy ból. Przerabiałem to z polakiem z Karviny , który mieszka v Rep. Czeskiej ponad 5 lat .... na szczęście nie ma już miejsca pobytu w Polsce bo by miał mega problem. Polska policja nie chce takiej zgody wydać .... nawet na szczeblu wojewódzkim w Katowicach .

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#4 » pon 9. bře 2020, 15:30

tomoking : Měl by sis nejdříve přečíst, co postuje kolega CMK. Je jedno jaký pobyt a zákon ani nehovoří o jeho délce. Prostě pobyt na území České republiky - tečka.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#5 » pon 9. bře 2020, 16:10

Ale ten pobyt bude muset doložit, takže bude potřebovat úřední doklad od české cizinecké policie.
A asi nebude úplně jedno, jaký pobyt: přechodný turistický pobyt nejspíš stačit nebude.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#6 » pon 9. bře 2020, 18:25

d) cizincem, kterému byl na území České republiky povolen trvalý pobyt a přiznáno právní postavení dlouhodobě pobývajícího rezidenta v Evropském společenství na území České republiky11b), nebo cizincem, kterému bylo takové právní postavení přiznáno na území jiného členského státu Evropské unie a bylo mu vydáno povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky11c),

Z toho jasně vyplývá, že musí jít o povolení k dlouhodobému pobytu na území ČR. Tedy nestačí jakýkoli pobyt, musí být dlouhodobý.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#7 » pon 9. bře 2020, 18:37

Pobyt treba aspon pobyt prechodny. Na ten treba mat potvrdene byvanie na ceskej adrese, takze najomnu zmluvu, vypis z katastra, alebo papier od cloveka, u ktoreho byva a dalsia vec dovod - na aspon tri mesiace, potvrdenie o studiu, praca... https://www.mvcr.cz/clanek/prechodny-pobyt.aspx

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#8 » pon 9. bře 2020, 21:45

Dnes jsem byl na zbraních PCR v Karviné pro technicak pri jednom jsem se na to zeptal vrchní inspektorky. Musí mít knizecku povolení pobytu pro cizince a to dostane po 5 letech pobytu .

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#9 » úte 10. bře 2020, 01:16

tomoking: povolení k pobytu není po 5 letech pobytu. Po 5 letech pobytu je možnost získat trvalý pobyt.
Navíc je rozdíl na povolení k pobytu pro cizince mimo EU a povolení k pobytu pro občana jiné země EU
https://www.mvcr.cz/clanek/obcane-treti ... dW09MTE%3d

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#10 » úte 10. bře 2020, 08:17

OK. Tedy polák jakož to občan EU musí mít toto
Screenshot_20200310-081400_Chrome.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#11 » úte 10. bře 2020, 08:48

Páni, je rozdiel či je žiadateľ -
Občan ČR => miesto pobytu pre ZP je trvalé bydlisko v ČR
Občan EU ale súčasne nie občan ČR => miesto pobytu pre ZP je trvalé bydlisko v ČR -alebo- prechodné bydlisko v ČR
Občan tretích zemí => tu sa nevyznám, ale je to irelevantné, keďže sa rozprávame o Poľsku

Ja mám ZP v ČR, som občan EU (Slovensko) a žiadnu takúto knižku nemám ani nepotrebujem. Stačí pobyt prechodný. Na ten sa nedáva povolenie, na ten má občan EU nárok, ak splní podmienky*. Dostáva sa len potvrdenie o prechodnom pobyte (papierik z ministerva vnútra ČR v staršom formáte ako je ZP) a razítko do pasu z cudzineckej polície (ak ho chcete). POZOR - túto agendu rieši Ministervo Vnútra ČR, nie Cudzinecká polícia (tej je nutné iba nahlásiť pobyt).

*podmienkami sú preukázanie dôvodu pobytu (práca, štúdium...) a preukázanie zabezpečenia bývania (vlastnícky list nehnuteľnosti, nájomná zmluva...), k tomu dodá fotku, ukáže doklad totožnosti z EU (svoj poľský občiansky preukaz alebo pas) a potvrdenie o zdravotnom zabezpečení v ČR, ak účelom nie je práca. Najťahšie je na tom vystáť radu na príslušnom úrade, bože to boli hodiny...

https://www.mvcr.cz/clanek/prechodny-pobyt.aspx

To čo hovoríte vy je nutné na trvalý pobyt, poprípade sa to týka občanov tretích zemí, nie občanov EU. Trvalý pobyt v CŘ ale občan EU a súčasne nie občan ČR na získanie zbrojného preukazu v ČR nepotrebuje, stačí mu prechodný pobyt v ČR. Trvalý pobyt v ČR musí mať pre účely ZP len občan ČR (poprípade možno občan tretích zemí, to nie som si istý). Hold to máte voči sebe trošku tvrdšie :P

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#12 » úte 10. bře 2020, 10:01

Problém je u poláků v tom, že polska policie ti nevydá souhlas . Pokud máš trvalý pobyt v CR tedy tu knizecku , tak v Polsku tím pádem žádný pobyt nemusíš mít a nepotřebuješ povolení od polské
policie. Jsem to martyrium absolvoval s polským kamarádem co žije v Karviné.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#13 » úte 10. bře 2020, 13:05

Ak súhlas nevydá, stačí čestné prehlásenie. Nehovorím že je to ľahkéé, tiež s tým s Poľskom nemám vlastnú skúsenosť, ale nemal by to byť vyslovene problém.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#14 » úte 10. bře 2020, 22:07

Hlavne aby nevydala aktívny nesúhlas :shock:



slawomir gda
Příspěvky: 4

Příspěvek#15 » stř 11. bře 2020, 00:09

dziękuje koledzy za informację ... w Polsce komunizm w urzędach i na Policji przeplata się z polityka i komu pasuje to dają a komu nie to tak długo utrudniają ,że człowiek się zniechęca cokolwiek robić i odpuszcza ... widzę ,że kolega ,, tomoking ,, już to przeszedł i to skutecznie może jakiś numer telefonu,fb albo maila abyśmy mogli się skontaktować...
pozdrawiam

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Destructor, Walt a 25 hostů