Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#1141 » pon 9. bře 2020, 09:59

Na mazání a konzervaci je nejlepší BALISTOL. Strčí do kapsy všechny moderní přípravky



Kimbo
Příspěvky: 3

Příspěvek#1142 » čtv 12. bře 2020, 16:00

balistol je na mazání dobrej ale na konzervaci ani ne, stačí se podívat na testy na youtube

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#1143 » čtv 12. bře 2020, 16:42

snackmc píše:Na mazání a konzervaci je nejlepší BALISTOL. Strčí do kapsy všechny moderní přípravky

Máš naprostou pravdu, divím se všem ostatním, že vyrábí něco jiného!

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1144 » čtv 12. bře 2020, 16:51

Jak často sundaváte a čistíte kompenzátor/brzdu/tlumič plamene?
A jak čistíte plynový nástavec u pístovky AR15? Díly jako je regulátor plynů, píst, pružinu atd. není problém vyndat a očistit, ale co vnitřek nástavce a pouzdra pružiny?

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1145 » pát 13. bře 2020, 14:35

Kompenzátor nevidím důvod čistit, když tak nylonovým kartáčkem(mam miculek). Regulátor plynů malým kartáčkem a vatovými tyčinkami, mám samoregulovatelnej na V-AR takže vesmes bezúdržbový, nikdy jsem z toho zadnej velky nanos nevytahal. Nejvetsi opruz jsou ale zamykací ozuby na hlavni z vnitřní strany, tam bud specialnimi "tampony" nebo to lovit tyčinkami.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#1146 » pát 13. bře 2020, 16:48

V-AR - na brzdu vubec prakticky nesaham, resp. tak jednou do roka postrikam Konkorem a protaham tim nerezovou dratenku na cisteni drezu. Pokud jde o pist - cistim nekdy mezi 500-1000 ran. Potreba to cistit bude ovsem zaviset hlavne na tom, co tim clovek prohani. Ja prebijenky, a moc zadelany to teda nemam. Napr. na vycisteni zaveru mi staci papirovy kapesnicek. Uzamykaci prostor za komorou potrebuje cistit spis od mosaznych spon, nez od karbonu. Kdyz to cistim, tak nejdriv tim kombinovanym dvoustupnovym kartackem nerez-mosaz (zamykaci prostor / komora) a pak jeste dvoustupnovym nylonovym.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1147 » pát 27. bře 2020, 10:06

Wz. 88 Tantal. Snazim se po kazdych strelbach prostriknout plynovou trubici, vycistit usti hlavne a kompenzator. Jinak to brutalne chyta lisku.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#1148 » úte 31. bře 2020, 12:57

Jaký krmení, takový sr... Pokud se to krmí rtuťovou zápalkou, bylo by divné, kdyby to bylo jinak.



Meru
Příspěvky: 9

Příspěvek#1149 » ned 17. kvě 2020, 16:11

Zdravím, jsem držitel zbraně teprve krátce a měl bych otázku pro zkušenější kolegy ze světa zbraní. Při posledním čištění zbraně jsem do hlavně stříknul GUN Shield CLP, trochu mi ukáplo na skluzavku a zanechalo to tam takový flek. Nechce to jít dolů, nesetkal se s tím už někdo? Popř. jak to odstranit? I když je to pravděpodobně pouze estetická vada, chci se toho zbavit. Díky za odpovědi. :)
skvrna.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#1150 » sob 30. kvě 2020, 08:01

Jakou délku vytěráku používáte při čistění opakovačky s použitím vodítka (délka hlavně 60-70cm)????



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#1151 » sob 30. kvě 2020, 19:16

Meru píše:Zdravím, jsem držitel zbraně teprve krátce a měl bych otázku pro zkušenější kolegy ze světa zbraní. Při posledním čištění zbraně jsem do hlavně stříknul GUN Shield CLP, trochu mi ukáplo na skluzavku a zanechalo to tam takový flek. Nechce to jít dolů, nesetkal se s tím už někdo? Popř. jak to odstranit? I když je to pravděpodobně pouze estetická vada, chci se toho zbavit. Díky za odpovědi. :)


Seš si jistej, že to je od oleje? Tuhle skvrnu tam mám taky a objevila se mi tam po prvním střílení. Mrkni do tématu o P-10C, tak to řeším



Meru
Příspěvky: 9

Příspěvek#1152 » ned 31. kvě 2020, 05:30

Jsem si jistej, udělal jsem si tam ještě jednu takovou skvrnu. Ten olej jsem kupoval později po cca 400 výstřelech. Do té doby jsem čistil jen WDčkem. Přišel nový olej viz. výše a ejhle, flek je na světě.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1153 » ned 31. kvě 2020, 06:36

Nastuduj si technickou dokumentaci viz http://redcon1.cz/produkty-gunshield/, prober to s výrobcem toho zázraku a pak nám dej vědět.

Zajímavý je odstavec z CLP_INFO_CZ:
V druhé fázi zasychání přípravku dochází k reakci inhibitorů a pasivátorů s povrchem zbraně a k usazení lubrikačních složek, dochází k vytvoření ochranné vrstvy. Po zaschnutí zůstává na povrchu zbraně ochranný mikrofilm, bez olejové-ho efektu - na dotek je povrch příjemný a suchý.

Tak jestli ten tvůj flek není ona ochranná vrstva. ;)

REDCON ONE s.r.o. Viničná 132/55, Ostrava, 724 00
CZID: 258 19 828 VAT: CZ25819828 Tel: +420 724 178 820
E-mail: info@redcon1.cz http://www.redcon1.cz



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#1154 » pát 5. čer 2020, 20:19

Dobrý večer všem. Má někdo zkušenost ? https://cs.strobl.cz/stolice-na-opravy- ... -gun-vise/

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#1155 » pát 5. čer 2020, 22:26

ty jo, to někdo večer sfouknul na 3D tiskárně ne ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů