obnova ZP v době koronaviru



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#16 » ned 22. bře 2020, 11:54




Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#17 » ned 22. bře 2020, 12:10

Pavel V. píše:Je otázkou jak aplikovat § 41 správního řádu - navrácení v předešlý stav, resp. jak se k tomu budou satvět správní orgány. Pokud vím, obecné stanovisko k aplikaci tohoto ustanovení už MV ČR vydalo.
Na to já bych vůbec nespoléhal, je tam spousta prostoru, aby udělali na držitele nějakou botu. Dodržet lhůty prostřednictvím včasné komunikace přes poštu nebo datovku je jistota.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#18 » ned 22. bře 2020, 20:11

Hele ja poslal sedivak mailem a prislo mi odpoved ze jao v poradku, ze to vzali na vedomi a ze se na fyzickou kontrolu mam dostavit hned jak to dovoli karantena. Par hodin po tom prisel ten mail z prezidia nebo odkud...



macphenom
Příspěvky: 3

Příspěvek#19 » pon 23. bře 2020, 14:24

Tak já jsem zjistil že jsem hloupej, myslel jsem že mi končí platnost ale já jen potřebuju kuli "D" dodat zdravotní potvrzení po pěti letech. Pani na telefonu říkala že to stačí až pomine stav nouze, takže asi dobrý. :)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#20 » pon 23. bře 2020, 15:02

Sakra, neplas, se taky radsi podivam :D



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#21 » pon 23. bře 2020, 17:56

Obecne zjednodusene receno:
V dobe stavu nouze neotravovat lekare s tak banalnima zalezitostma jako jsou lekarske prohlidky kvuli ZP.
Vsechno je receno zde:
https://www.mvcr.cz/soubor/zajistovani- ... stavu.aspx



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#22 » pon 23. bře 2020, 20:23

AndreasBaader: diky tam je to hezky popsano. Presne jak napsali i me na sedivak, prinest zbran po skonceni nouzoveho stavu.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#23 » pon 23. bře 2020, 20:32

Kdyby jste to pánové řešili včas a nikoli na poslední chvíli, tedy v naprosté pohodě 6 měs. před expirací svého ZP jak umožňuje zákon, vůbec tu tohle vlákno nemuselo být ...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#24 » pon 23. bře 2020, 20:36

Kdyby kdyby. Lhůty jsou od toho, aby se využívaly.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#25 » pon 23. bře 2020, 20:40

No právě :)
Proč tedy nevyužít těch 6 měsíců a čekat na poslední chvíli?
Ok, současná situace se třeba nedala úplně predikovat, ale co např. zlámaná noha či jiné problémy? :roll:
Lidi jsou prostě salámisti a když se dostanou do trablů tak pak hledají chybu všude jinde než u sebe .. :evil:



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#26 » pon 23. bře 2020, 21:09

kiv61: hele a co treba to, ze ted zaclo tech 6 mesicu :) ... edit: fuj je to dobry, mam jeste 8 mesicu, takze za 2 mesice zacnu vybehavat jestli uz to pujde :D
Naposledy upravil(a) kk dne pon 23. bře 2020, 21:20, celkem upraveno 1 x.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#27 » pon 23. bře 2020, 21:15

Mail můžete poslat i se zlomenou nohou. Tady je práce s lhůta i celkem jedno, ale ve správních řízeních je to důležitá součást strategie.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#28 » pát 27. bře 2020, 08:17

Hmmm, třeba Dčkaři - ti mají pevně daný 1 měsíc, ve které mají absolvovat lékařskou prohlídku...

kiv61 píše:Kdyby jste to pánové řešili včas a nikoli na poslední chvíli, tedy v naprosté pohodě 6 měs. před expirací svého ZP jak umožňuje zákon, vůbec tu tohle vlákno nemuselo být ...

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#29 » pát 27. bře 2020, 08:23

kk píše:AndreasBaader: diky tam je to hezky popsano. Presne jak napsali i me na sedivak, prinest zbran po skonceni nouzoveho stavu.

Jen otázka na okraj. Nebojíš se, že tím dáváš pragmatický důkaz o tom, že jsi porušil pravidla karantény?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#30 » pát 27. bře 2020, 09:20

Milkyway: cim jsem mel porusit pravidla karanteny? Pokud narazis na koupi zbrane, tak:
1/ jsem ji koupil teste pred vyhlasenim karanteny a vzhledem k tomu, ze mas 10 dni na prihlaseni, tak jsem to mel kvuli urcitym duvodum registrovat az cca 8. den do cehoz skocila karantena. Naopak ja se zaridil kvuli karantene jak to slo a udelal jsem alespon ten krok ze jsem prevod zbrane oznamil PCR pomoci emailu/datove schranky, tedy zahajil jsem rizeni ktere z duvodu karanteny bylo odlozeno do konce karanteny. Cimz jsem splnil to ceho chtel zakonodarce dosahnout.
2/ koupit zbran v karantene ciste technicky muzes, protoze
2a/ eshopy nejsou zavrene, takze si muzes objednat pres eshop a pokud ten eshop je schopen zajistit dopravu za zakonych podminek prevozu a predani zbrane tak se zadny zakon a ani karantena neporusila. Takze to neni o tom, ze bych si jen tak zasel do obchodu se zbranema.
2b/ jo neco jineho je prodej treba z druhe ruky od nekoho, ale tam je jednak zakaz schazeni nad 2 lidi vyjma domacnosti a druhak se prodej mohl uskutecnit mezi kolegy v jednom zamestnani, mezi cleny v domacnosti atd.

Lidi, premyslejme logicky o karantene. Ucelem karanteny je to aby se lidi neschazeli a omezil se kontakt a moznost nakazeni. Takze pri dodrzeni karanteny a s ohledem na jeji ucel se da prodej/nakup zbrane uskutecnit naprosto legalne a bezpecne. Naopak ldyz jsme u toho, zbran se da prohlidnout v rukavicich, nasledne doma dezinfikovat nebo nechat v karantene, protoze virus tam nevydrzi navzdy.
Vetsi nebezpeci je to, ze treba pecivo v ocbhodech jen tak lezi na pultech, zelenina a ovoce to same, kolik lidi asi proslo kolem, zakaslalo si na to a dalsi to koupi a sni bez toho aby to aspon umyl. Nehlede na dalsi aspekty bezneho zivota a uz vidim kolik z nas po prichodu domu ma dekontaminacni komoru nebo vse peclive dezinfikuje nebo myje.

Obchody jsou zavrene ne protoze by nemohli byt otevrene, ale kolik lidi dobrovolne tam nepujde nebo pujde jen v opravdu nezbytne nutnych pripadech? Proto se to zavrelo. Kolik lidi nosilo rousku pred tim nez to vlada naridila a pri tom to melo smysl uz drive? Eshopy jsou otevrne, protoze se predpoklada, ze dopravce uz nejake bezpecnostni pravidla na predani zbozi stanovi. Ale porad je tam sance prenosu nakazi z obchodnika po krabici na zakaznka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů